Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Magyarország vagy Németország?

Magyarország vagy Németország?

Figyelt kérdés

21 éves Erdélyi lány vagyok, angol-német nyelvű egyetemet végzek, jövőre fejezem be, illetve dolgoztam call-centerbe német cégeknek egyetem alatt.

Nagyon szeretem Budapestet, többször voltam, de Németországban is szeretek lenni (voltam barátnőmnél heteket látogatóba). 1 teljes éve foglalkoztat a gondolat, hogy egyetem után hova költözzek, és egyszerűen nem tudom eldönteni.

Magyarországhoz húz a szívem, mert magyarok közt lehetnék, és ott is biztos jó munkát kapnék 3 nyelv tudással (angol, német, román), és imádom Budapestet.

De Németország is vonz a lehetőségek miatt..és ha már beszélem a nyelvet..nem tudok dönteni. :(



2018. ápr. 22. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Németország. Nem biztos, hogy Magyarországon kapnál jó munkát, amiből fenntudnál tartami egy albérletet, fizetni a rezsit és meg is élni. Ne a Fidesz médiából tájékozódj.
2018. ápr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ezt csak te tudhatod. Ne hagyd, hogy helyetted döntsenek!
2018. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Ha van rá lehetőséged, akkor ne Magyarországra gyere.. Kint sokkal több pénzt szerezhetsz, fiatal vagy, kihasználnám a helyedben. Mondjuk azt sosem értettem, hogy lehet BP-t szeretni.. én csak pár hetet voltam ott még fiatalabb koromban évente párszor.. meg mostanában átutazóban.. mindenhol csak a széthulló épületek, stb.. Engem tulajdonképpen a hányinger kerülget, de aztán lehet velem van a baj.
2018. ápr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Előbb mindenképp megpróbálkoznék Magyarországgal. Mégis csak közelebb van és "kisebb falat."

Ha Magyarba nem jönnek be a dolgok, mész tovább Németbe. Legalább nem fúr majd a gondolat, hogy mi lett volna ha elsőnek Pestet valasztom...

2018. ápr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Németország. Nem, nem kapnál jó munkát angol+német+román nyelvtudással. Angol + valami nagyon kevésbé beszélt nyelvvel, portugállal, héberrel kapnál jó munkát IT helpdesknél.

Angol + német kombó az túl sok van Magyarországon, majdnem mindenki ezt a párosítást választja, így nagyon telített a piac.

Románra meg nem nagyon van érdeklődés, főleg Budapesten nem.

Meg Németországban sokkal jobban megélsz, sokkal jobban tudsz kijönni még kevés fizuból is.

2018. ápr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Üdv!

Szerintem próbáld ki elöször Magyarországot, majd ha megtapasztalod, hogy milyen ott az élet, akkor tudsz véleményt alkotni Magadban, és ha nem tetszik, azesetben Németország még mindig "tárt karokkal vár".

2018. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!