Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy lehet fiatalként házhoz...

Hogy lehet fiatalként házhoz jutni babaváró nélkül? Meddig várjunk még?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jelenleg 10 millió forintunk van.

Nem szeretnénk felvenni hitelt, nincs gyerekünk még.

Szeretnénk 3 hónapja, de még nem akar jönni igazából.

Babavárót, majd tervezzük felvenni, ha összejönne a baba, akkor lenne esélyünk házat venni.


Párommal egy kis faluba tervezünk lakni, ahova valósiak vagyunk, tehát nem nagy terveink vannak.


Azonban aggasztó ahogy felmentek az árak, már itt is.


A vályog házak, amik kb. Lakhatatlanok olyan 6-8 millióért mennek, nyilván abba nem mennénk bele.


Azok a házak, amik téglák, normális az alapjuk. Meg már 20 millió, mert mindenki 10 millió babaváróval számol kb.


Màr nagyon rég várunk saját házra csak igen lassan gyűlik a pénzünk.


Egy évben kb. olyan 3.800.000 vagy 4 milliót tudunk félretenni...



Most van egy ház, ami tetszik, de azt is 19 -ért hirdetik, de olyan, hogy tégla, nincs benne egyáltalán fűtés, az ablakok rosszak, nem jó a kerítés, konyha az alsó szinten van különbejárattal, amit mindenképpen kellene fentre csinálni. A fürdő felújított, meg új a tetője.

De hihetetlen az ára.

Ha felvennénk pl. a babavárót, akkor vajon miből újítanánk, mikor tudnánk költözni bele.


Úgyhogy aggaszt kicsit, hogy nem tudunk haladni.


Ti hogy vagytok vele?


Nem nagyon bírnánk plusz munkát vállalni, ez is elég. Most a fűtés miatt nem nagyon tudtunk többet félre tenni. Így most lehet kicsit többet félre tudunk most már...


Amúgy 560 a nettónk..



2023. ápr. 24. 20:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
66%

A hitel nem ördögtől való.

Ha felelősen veszed fel, akkor segít a celjaidat hamarabb elérni.

2023. ápr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
28%
Manapság a hitel nyomorba dönt .Ha netán beüt a kráhhk,még a ház is eluszhat.
2023. ápr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
70%

Megveszitek, nem kér enni.

Később felújítjátok.

2023. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
87%

"Egy évben kb. olyan 3.800.000 vagy 4 milliót tudunk félretenni..."


Az mondjuk nem kevés pénz. Nyilván nem NER-es szint, de azért ebből már lehet tervezni.

2023. ápr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
29%

Lepontozók !

Hány hitelezőnek vették már el a házát,lakását ?

Figyelitek mit mondanak a pénzügyi szakértők.

Hatalmasra nőttek a kamatok.A pénzintézetek többszörösére bíztosítják magukat.Amig a tartozás fent áll,az ingatlan is az övüké.

2023. ápr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
79%
Hitel. Aztan 3-4 ev alatt elo-vegtorlesztitek.
2023. ápr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
73%

Kicsit sem álszent, hogy az átlagfizetés kb duplájával, más emberek majdnem egész évi fizetésével egyenlő éves megtakarítással picsogsz, hogy nem tudsz megvenni egy 20 milliós HÁZAT (olyan helyen, ami még tetszene is ráadásul).

Tisztában vagy vele, hogy sok helyen már panelt sem kapsz ennyiért? És hogy egy átlagember (nemhogy a szegények) mennyit tud félretenni?

2023. ápr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy utólag azt mondom, ha van olyan ház ami tetszik és el tudjátok képzelni ott az életet, akkor bele kell vágni.


Én magam is sokáig vártam a lakás vásárlással, így csak sokkal rosszabb lakást tudtam venni de még így is seggemet verhetem a földhöz, mert ma már ezt sem tudnám megvenni.


Ismerősöm lakást vett, azt mondta 5 milliója van felújítani. A végére 10 lett kulcsrakészen. Vett fel kölcsönt, kért kölcsön mindenhonnan. Aztán kiadta, eltelt pár év és rendbe jött anyagilag.


Abban is van igazság, hogy a ház alapvetően el van alap karbantartásokkal amíg el nem készül.

2023. ápr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
61%

"Hány hitelezőnek vették már el a házát,lakását ?"


Nem tudom, hánynak? Mert hogy amíg fizeted a hiteled, addig senki nem vesz el semmit és élhetsz nyugodtan.


"Manapság a hitel nyomorba dönt .Ha netán beüt a kráhhk,még a ház is eluszhat."


A hitel nem dönt nyomorba, ha nem vállalod túl magad. Nagyon nem is tudod, tekintve hogy a lakossági hiteleknek van korlátja, fizetés 30-40%-a lehet hiteltörlesztő, stb.


A mondanivalód többi része meg a szokásos értelmetlen károgás, mert beütHET a krach meg elúszHAT a ház.

2023. ápr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Szerintem átlagos a keresetünk. A párom keres 300-at én 260-at. Ez nem picsogás, őszintén szerintem ez nem sok, ahhoz képest, hogy milyen árak vannak és hogy ennyire sok pénzt félre tudjunk tenni, nagyon odafigyelünk az evésre.


Nem mondom, hogy ez rossz, lehetne sokkal rosszabb is. Igazából még 4 hónapja nekem 200 volt a keresetem a pàromnak meg 260, csak most sok év után volt egy kis emelés, végre...


Csak ha belegondolok ha így keresek 2 és fél évet kéne dolgoznunk még, hogy megtudjuk venni ezt a házat, ezt a 19 millióst, ami persze addigra gondolom már nem lesz meg és addigra már ezek a házak gondolom 30-ért fognak menni, vagy nem tudom milyen irányba haladunk majd. de erre házra a fűtés, az ablakok, a konyha maitt még vagy 6 milliót kellene költeni.



Nem tudom nem könnyű, csak gondolkodtam és kíváncsi voltam a véleményetekre.


Számomunkra egyértelmű, hogx akarunk gyereket, de stressz, ha felvállaljuk előtte a babavárót.

2023. ápr. 24. 21:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!