Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jövőre valószínűleg kibővített...

Jövőre valószínűleg kibővített csok & babaváró várható, érdemes újabb lakásba fektetni?

Figyelt kérdés

[link]


XIII vagy a XIV. kerületben gondolkoztam újabb lakás megvásárlásán, de a riogatások hatására (babaváró, csok kivezetése) egyelőre nem léptem. Ha megmaradnak, sőt kibővítik a családtámogatások összegét, akkor folytatódhat az évi 20-25 % áremelkedés?



2022. jún. 10. 03:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha maradnak támogatások (vagy bővülnek is) akkor a piac korrigálja magát, így biztosan ismét emelkedni fognak az ingatlan árak.
2022. jún. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Pesten ezekben a kerületekben a lakásoknál már rég nincs évi 20%-os áremelkedés, utoljára 2019-ben volt, 2020 óta 2-5% alatt van, a belvárosban stagnálás, csökkenés is volt 1-2 évig.

Zuglóban a kertesek még 2020-2021-ben többet emelkedtek.

60 nm-től CSOK-képes egy ingatlan, az az alattiakat nem nagyon érinti az emelkedés. Szóval tulajdonképpen támogatásokkal vagy azok nélkül szeretnél vásárolni? És mit?

2022. jún. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bérbe adásra vásárolnék a meglévő 2 kiadott lakás mellé, másfél v kétszobás téglaépítésűt. Áremelkedésnél szerintem valamit benéztél, mert ha a garzonomat nézem Angyalföldön, jelenleg 35 millió a legolcsóbb ami hasonló, 3 éve még 25 körül mozogtak. De az óbudai 2,5 szobás panelem is nőtt ennyit százalékos arányban.
2022. jún. 10. 11:23
 4/7 anonim ***** válasza:

3: 25-ről 35-re 3 év alatt az évi 9-14%-os áremelkedés, attól függ, a 35 %-át nézed vagy a 25-ét. Az nem 20-25% évente.

És igen, a belvárost néztem, tehát a XIII.-ban Angyalföldet valóban nem és panelt sem, tégla lakásokat szoktam nézni.

Óbudához nem tudok hozzászólni.

2022. jún. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csodálkoznék ha lenne pénz bővíteni ezeket.
2022. jún. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: Milyen igazad van, de a tervezetben mégis ez szerepel.
2022. jún. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rendkívül túlértékeltek a lakások Magyarországon - Mi szól a zuhanás mellett és mi szól ellene?


" A kiemelkedő mértékű lakáspiaci drágulás következtében az MNB becslése szerint országos átlagban történelmi magas, 18 százalékos szintre emelkedett a lakásárak túlértékeltsége. "


Link: [link]


Ha egy nemzeti bankos elemzés is a lakások túlértékeléséből fakadó veszélyekre hívja már fel a figyelmet, akkor szerintem itt hatalmas árnövekedéstől nem tartanék.

2022. jún. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!