Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jogilag ez működhet?

Jogilag ez működhet?

Figyelt kérdés

Van egy házam amit édesanyám után örököltem.

Szeretnénk párommal felvenni majd a babavárót (7 hetes terhes vagyok) aminek ugye feltétele a közös ingatlan.

Na mivel az élet megtanított arra hogy mindig gondolkozzak előre, így kattogok azon, hogy mivan HA úgy alakulnak a dolgok hogy mi szétmegyünk akkor hát ugye mivel nem közösen vettük a házat így megtehetjük-e, hogy ügyvéd előtt papírt írunk alá amibe bele lenne foglalva, hogy válás esetén ő költözik a házból, viszont a ház nevemre iratásának költségeit én vállalom?



#öröklés #babaváró #Közösingatlan
2023. ápr. 25. 11:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Szeretnénk párommal felvenni majd a babavárót (7 hetes terhes vagyok) aminek ugye feltétele a közös ingatlan."


Ezt remélem nem a párod mesélte be neked, mert akkor ideje lenne elgondolkozni ezen a kapcsolaton...

2023. ápr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem a párom mondta:)

Én sem tudtam ilyen feltételről, csak a környezetünkben többen felvették és ők mondták. Ezért gondoltam hogy rákérdezek erre a részére mert jövőhéten megyünk csak be érdeklődni személyesen:)

2023. ápr. 28. 09:47
 13/18 anonim ***** válasza:
13%

Hát ez f@sza, van egy házad már,de azért felveszed a babavárót.

Esetleg még valamit, egy autót ne fizessünk ki neked, az adófizetők pénzéből?


Szerintem a társadalom többségi része ezért rühelli ezt a "család támogatási rendszert".



Olyan kap pénzt aki amúgy nincs rászorulva.

Nagyobb lakása,nagyobb háza legyen,legyen még egy ingatlanja,

új 7személyes autó.


Semmivel nem tartalak különbnek,mint azt a fideszes polgármestert,aki lombkorona sétányt építtetett a saját telkére Eu pénzből,közben pedig a fákat kivágatta.


Más f@szával a csalánt könnyű verni.

2023. ápr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 nemaRendőrség ***** válasza:
63%

@13


Micsoda szerencsés a kérdező, hogy meghaltak a szülei, és örökölt egy házat valahol.


Ahelyett hogy itt szenvedsz, menj intézd el, hogy örökölj valamit. Még ilyen tapintatlan embert.

2023. ápr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
16%

14#

Azt mondom,hogy olyan kap ingyenlóvékát,aki amúgy nem szorul rá,persze ez mind az adófizetők pénzéből.

2023. ápr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 nemaRendőrség ***** válasza:
76%

@15

És lehet hogy az a ház egy 60 éves kádárkocka, évi 1 milliós rezsivel...


Ha eltekintünk a kérdezőtől, akkor sincs igazad.


A szegényeket nem kell motiválni arra hogy szüljenek. Gyere le Borsodba, minden második putriban 8 gyerek lakik 30 éves szülőkkel.

2023. ápr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem be se kellett volna vezetni.

Se a Csok-ot se a babavárót,se a nagycsaládosok autóvásárlási támogatását.

2023. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Kedves #13

Köszönöm kedves szavaidat, igazából ha szépen akarok fogalmazni akkor is csak így tudom mondani hogy k*rvára de SEMMIT nem tudsz rólam, az életemről, sőt még azt sem tudod hogy milyen lakás az ami.

Tudom nem vagyok köteles magyarázkodni főleg nem egy ilyen tapintatos emberkének, de a kedvedért megteszem;)

Nekem van 4 testvérem így értelemszerűen nem én vagyok az egyetlen tulaj (nem gondoltam hogy ez fontos lenne de ha már itt tartunk hát jó) DE mivel nekik már családjuk van meg nem is a közelbe élnek, így mivel tudom hogy nekik nincs rá szükségük, így én megvásárolom a részüket, hogy 1/1-ben az enyém legyen.

A politizálás részébe nem mennék bele nagyon de gondolj már bele hogy ha nem más kapja meg az adófizetők pénzét akkor ki?:)

Az hogy szerinted mit kellett vagy mit nem kellett volna bevezetni az senkit nem érdekel:)

Ez van, ha már van ilyen opció akkor ha szükségem van rá (mert nyilván ha nem lenne nem venném fel) miért ne vehetném fel?

Amúgy meg ez csak egy kérdés volt amire ha érdemben nem tudtál válaszolni akkor felesleges volt írnod is:D

További szép napot neked!

2023. ápr. 29. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!