Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi lakáshitelt kaphatnék?

Mennyi lakáshitelt kaphatnék?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, van 6 millió önrészem, mennyi lakáshitelt kaphatnék, egy 25 milliós házat nézegettem, keresetem 280.000ft nettó. Nincs gyerek, egyéb hitel stb.

2023. ápr. 27. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez hitelezés szempontjából alacsony jövedelemnek számít, így 30 %-nál nem lehet magasabb a törlesztésed, mert a megélhetésed nem kerülhet veszélybe.

5-600eFtnettónál már lehet 50%-is a törlesztés.

Tehát esetedben havi 84eFt-ba bele kell férjen a havi - kamatokkal megemelt - törlesztésed.

Nagyjából 30 év alatt fizetnéd vissza a 19millió Ft (25millió-6 millió önrész) és kamatai hitelt.

2023. ápr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
76%

Csak egy tipp, próbálj alkudni a vételárból 1-2milliót.

Én így fértem bele a hitelkeretbe, és megbeszéltem a tulajdonossal(akitől vettem a házat) hogy csak így tudom megvenni,így viszont azonnali vevő lettem. Neki sem kellett még hónapokat várni vevőre.

2023. ápr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de mivel ez biztosan egy vidéken lévő ház min 30% önrészt kérnének, de mivel egyedül álló vagy lehet lesz abból 35%-is.

Aztán 4% illeték 1 millió, ügyvéd 1% 0,25 millió.

Önrész 7,5-8,75!!

Összesen: 8,75-10 millió közötti kp-ra van szükséged.


El lehet felejteni az illeték részletfizetését mert 12 havi törlesztő+ lakáshitel = éhenhalás


(tőlem 35%-ot kértek új építésű háznál 650000 nettó fizetéssel, egyedülállóként)

2023. ápr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Így felejtős. Esetleg 1-2 év múlva mikor lecsökkentik a jegybanki kamatot és még magasabb lesz az önrészed.
2023. ápr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Lilluci27 ***** válasza:
100%
nagyon max 16 milliót kaphatsz,de én azt is neccesnek érzem
2023. ápr. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem necces. Mi 24,5-ert vettünk lakást négy éve, önrészünk 8 millió volt, 30 évre vetettük fel a hitelt és így is be kellett vonni plusz adóstársat. Az ingatlant elég rendesen leértékelte a bank, 21-re tartotta (a vicc, hogy most 35-40 milliót ér). És ez az 5%-os kamatok idején volt, igaz egy kekec banknál.
2023. ápr. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Elég magasak a banki kamatok most, nem hiába csökkent 30-50 %al ingatlantipustol fuggoen az adásvételek szama. En nem biztos, hogy idén gondolkodnek most ebben.
2023. máj. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Különben ez a szomorú, van egy fiatal normális srác/csaj, alapvetően szerintem egy jó önerővel.

A 6 millió 27 évesen szerintem igenis egy jó önerő.


És ahhoz hogy tudjon venni egy kis lakást/házat 25-30 évre el kell adósítania magát.

Különben 25 millió forint alatt,ma már normális helyen, normális ingatlant nem fogsz kapni.


És mindenki az ingatlan megvásárlásáról beszél,de megvenni egy ingatlant az egy dolog,az ingatlan felújítása pedig egy másik történet,fenntartani az állagmegóvása pedig mégegy dolog.


És akkor,ha meg is vetted a lakást/házat fel is újítottad azt...

Utána is lehet ezer váratlan kiadás


(pl külső szigetelés, társasházaknál.

Nálunk a gázcsővezeték teljes cseréje a társasháznak

20 millió forintba került).


Én 28 voltam mikor megvettem a lakásomat,de akkor nem voltak ennyire őrült árak.


Sopronban,2014-ben 2 szobás 45m2 tégla társasház 9,7 millióért vásároltam,és azt akkor egy teljesen korrekt árnak gondoltam.

Ma ugyanez a lakás,ugyanott "karcolná"a 40 milliót.



Szóval szerintem most nagyon nem könnyű ingatlanhoz jutni.

2023. máj. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!