Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megvennetek ezt az alap...

Megvennetek ezt az alap nelkuli vertfalu hazat?

Figyelt kérdés

Tolna megye elfogadhato reszen neztem ma 7millio ft-ert egy kivul-belul szaraz vertfalu paraszthazat. A teto javitva lett szakszerutlenul, emiatt az egyik szobaban megrepedt a mennyezet. Legalabbis ezt mondtak az orokosok.

A kornyeken hasonlo hazak 10millio korul mozognak, honapok ota hirdeit, arvereseket is nezegetem, amin 8-9millioert elmennek, kicsit elbizonytalanodtam, ez miert olcsobb es miert nem vettek meg.

Villany, vezetekes viz, csatorna talalhato, gazcsonk az utcaban, ami aggaszt az az, hogy nincs alapja. Repedes egyatalan nincs rajt, nincs felujitva, nincs elrejtve.

Kornyek jo.

Elso hazvasarlas elott allok, bele merjek menni az adas-vetelbe? 100eve mar biztonsan all, ha eddig nem sullyedt, nem repedt, nem vizesedett mennyi az eselye, hogy igy is marad?

Utolag alapot csinaltatni mennyi lenne 80m2-re?


Mint irtam elso hazvasarlas lenne, 25 eves fiatal no vagyok, nem repdesek a millioktol, nem sokat ertek az ilyen dolgokhoz..tudom, tudom lathatlanban nehez, de ha esetleg vett mar valaki hasonlot es leirna a tapasztalatat azt nagyon megkoszonnem!



2023. máj. 8. 20:43
1 2 3
 1/30 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Így képek nélkül nehéz bármit is mondani
2023. máj. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
A környéket láttad már saját szemeddel? Lehet, hogy olyan népek laknak az utcában, akik mellé te sem költöznél szívesen, és ezért ilyen olcsó.
2023. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
75%

Az én vályogházamnak van alapja, éppen el akarom adni és inkább megyek albérletbe.

Nagy reményekkel megvettem 2018 ban, vályog, majd felújítom, meg miegy fene… óriási munka minden, az embernek munka után nincs ideje, kedve ezzel foglalkozni, az év felében nem is lehet, mert sótétben megyek, sötétben jövök haza…

3 szoba, a fűtött rész, összesen 45négyzetméter, fával és árammal vegyesen, egy fűtésszezon 5-600.000re jön ki… úgy, hogy egyedül élek…

Átmentem tavaly a covidon, 40fokos lázzal, tüdőgyulladással is ki kellett menni fáért… idén ételmérgezésem volt, 2 napon át feküdtem az 5 fokos szobában mert nem tudtam befűteni….

Gyűlölöm minden egyes percét… 2023 ban nem szabad már ilyet venni, főleg ha egyedül vagy, és nem is értesz hozzá, életed legrosszabb döntése lesz.


Ikor felmegyek haverom albérletébe egy panelba télen, sàrga vagyok az irigységtől, hogy ő, nem 9fokra hűlt házban ébred, nem a begyújtás az első amit hazaérve csinálnia kell… legrosszabb mikor eleve átfagyva érek haza, és ott térdelek a kályha előtt, nézve a tüzet, de olyankor még 1-1.5 óra mire a kályha ténylegesen meleget áraszt és átmelegszem…

A fürdő wc be nem tudok fűteni, van, hogy télen nincs is lelkierőm éjszaka a langyos szobából kimenni, és inkább belepisilek egy vödörbe, vagy üres ásványvizes üvegbe…

Ez a szar ház maga a pokol, rettenet kicsesztem magammal mikor megvettem… ha egyszer el sikerül végre adjam, soha többet a lábam be nem teszem vályogházba.

2023. máj. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%

#3

Bocs, de ha téglaházban nincs korszerű fűtés, csak kályha és azt sem mindig gyújtod be, az ugyanúgy kihűl, vagy még jobban.

2023. máj. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
71%
Én nem venném mega gázag. Nincs alapja+repedezett a menyezet+vert fal. Hát ebből nem kérek. Az se biztos, hogy javítható még az a ház. Inkább egy vályog vagy tégla. De reoedezett menyezet kizárt.
2023. máj. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak ki lett pofozva eladásra, mint ahogy a használt autóknál szokták néha. Szánj rá annyit ha nagyon érdekel hogy megnézeted szakértővel vagy keress tovább.
2023. máj. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
34%
4 most tök nem releváns, hogy a tégla is kihűl, a kérdés vályodról szólt, ami ugyan úgy nincs szigetelve mint az enyém, leírtam a hasonló házamról a tapasztalataimat, tök nem releváns ha megjegyzed, hogy bármi másban is lehet hideg… nyilván.
2023. máj. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
A repedezett mennyezet a legkevesebb, az csak a vakolat a strukatúros mennyezeten, az pont semmit nem jelent ha egy régi vályogban repedt a mennyezet.
2023. máj. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%
7es: a kérdés nem vályogról, hanem vert falról szól.
2023. máj. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
68%
Ennél még az is jobb ha épülsz egy kis faházat, kb. 30-40négyzetméter még talán ki is jön, egy személynek pont jó.
2023. máj. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!