Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vegyes falazatú családi ház...

Vegyes falazatú családi ház vásárlásának kérdése. Szerintetek vásárolható a terméskő alappal rendelkező modernizált vályogház?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Kinéztem egy falusi kis házat, aminek terméskő alapja majd kátránypapír szigetelése és vályog fala van. Az eladó szerint ez így rendben kell hogy legyen nekem azért kétségeim vannak. Voltam bent, körbenéztem, nagyon kulturált felújított falai vannak (fürdő plafonig csempézve - "lélegző vályog"?!) illetve műanyag nyílászárói.

Nagyon tetszene, de kicsit tartok a vályogtól mit lehet s mit nem. A településen nem jellemző a belvíz, kutak sincsenek nagyon, mert a víz nagyon mélyen van, fal körül csepegőjárda, tetőn körbe csatorna, méterekkel a házfaltól dobja ki a csapadékvizet.

Nem értek hozzá, igyekszem tájékozódni.


Terméskő alap(+kátránypapír szigetelés)+vályog kombóval ne is számoljak hosszútávon úgy, hogy szép, modern a lakótér? Mernétek beletenni minden filléretek (+hitel) ennek a megvásárlására?


(sajnos téglaház ára elérhetetlen, egy 35-40nm-es kisvárosi lyuk(lakás) lenne az, ami kb árában van, azt inkább kihagynám)



2023. ápr. 20. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Teljesen jó. A terméskő alap az alaptalan és tégla alapú házaknál is jobb, noha azok is àllnak.

A kátrány falszigetelés jó, ellenben ha már vagy 40-50 éves, számolni lehet a hiányosságával öregedésével. Ez az 1 hiba àllhat fenn. A nagyon mély talajvíz előnyös, jobban eloszlik, tehát kisebb az esély a nedvesedésre.

A vályog ok. A lélegző vályogot ne vedd szó szerint, nem lélegzik mint te, és sosem élő anyag, akinek levegő kell.

Fontos neki a talajvíz kipárologtatása ami nálad nem jön szóba a szigetelés miatt. A páraszabályzása a másik, mi fürdőbe éppen nem érvényesül. De ebben is a fal 5-6cm rétege vesz részt csak. Gondod nem lesz vele gond, ha szellőztetsz, mint ahogy mindig kell is.

Ami jelentkezhet, az a fűtési szezonba a hideg vályogfal és meleg levegő miatti párakicsapódás és penész műanyag ablakok miatt. De ezt megoldhatod szellőzéssel, gépi szellőztetéssel, a bútorok faltól távolabb telepítése, lábon állásával, hogy járjon a levegő mögöttük. A sarkokon szűk helyen nincs légáramlás, ezért lesz penészes ott.

Én tennék utólag be gépi, részben gépi hővisszanyerős szellőztetést, akár helységen kéntit, falátfúrással.

2023. ápr. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
Ha tényleg van kàtránypapír szigetelés akkor semmi gond ha nem kap vizet a vályog akkor kiváló ház lehet. De azért valami hozzáértővel ezt megnézetném mert ritkaz a vályog ahol van a fal alatt szigetelés. Régen nemnraktak. Utólag meg ritkán pótolják. Nem tudom hogy néz ki ha minden frissen van festve az már gyanús. Kèpet tudsz felrakni a hàzról? Falak állapotáról?
2023. ápr. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még valami. Nézd meg mennyire új a festés, van e eltakarás, mennyi a bútor stb. Ez lehet árulkodó, hogy a penészt, felvizesedést eltakarták. A külső falakhoz ezért nem érdemes sok bútort tenni.
2023. ápr. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megnézetném egy ingatlanvizsgálóval. Igaz 80-100 ezres költség, de megmenthet egy sz*r projekttől. A vályogház egy külön életstílust igényel, de van aki kifejezetten bolondul értük. Tanulási folyamat.

Nekem fura, hogy műanyag nyílászárók vannak, ez nekem mondjuk pont azt tükrözi, hogy a tulajdonosa nem értett hozzá.

Alapvetően ha nem vizesednek, semmi baj a vályoggal, csak meg kell tanulni "együtt élni" vele. Mint minden házzal. De megnézetném egy szakival.

2023. ápr. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mai faablakok is ugyan olyan jól zárnak mint a műanyagok, csak a műanyaggal kevesebb a gond. Semmi baj vele. Egyszerűen új ablak esetén meg kell oldani a légcserét.
2023. ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az épület, ahol jelenleg élek rettentő mód párás (tégla ház) ezért beszereztem egy párátlanító készüléket. Sajnos ebben a vályogházban nincs lehetőségem a téli/nyári páratartalom ellenőrzésére, de a jelenlegi tulajdonos szerint nincs pára, illetve sokat szellőztetnek, ez nem lehet probléma később sem, a fűtésrendszer kiváló - kondenzációs gázkazán, új radiátorok.

Szekrénysorok saroktól sarokig érnek, így azok mögé nem volt lehetőségem benézni, de ha túl lépek ezen az "alap" kérdésen, mindenképp benéznék mögéjük. A látható sarkok szép tiszták, a levegő az épületben friss és nem dohos.


Egy ingatlan ellenőrző szakember nem butaság, de ahogy néztem az utiköltségük (hasonló vagy) nagyobb, mint a munkadíjuk. (jó is a kisfalusi élet)


Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, sokat segít, ha van olyan, aki hasonló épületben él és van tapasztalata.

2023. ápr. 21. 11:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Milyen megye, vagy nagyváros közeli, hátha tud valaki vályogos szakembert. Facen van vályogházas csoport, sok tapasztalattal.

A sok pára a jól záródó nyílászárók következménye. A páramentesítő ok; de jobb egy légcserés berendezés, ami el is szív és frisset is befúj. Nemcsak komfortosabb, de biztosanb is.

2023. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!