Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Pest melyik részein nem...

Pest melyik részein nem érdemes lakást venni a rossz közbiztonság miatt?

Figyelt kérdés
A dél-pesti kerületekről, mint Kőbánya, Pesterzsébet, Csepel elég sok rosszat lehet hallani, de az ott lakók meg azt mondják ott is lehet élni csak bizonyos részek gázosak. Akik ott éltek, mit tapasztaltok? Mennyire van gond a cigányokkal, alkoholistákkal, csövesekkel?

2023. máj. 27. 20:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Ha rákeresel Budapest kerületeinek a közbiztonságára, akkor látni fogod, hogy a leírtakkal ellentétben a legveszélyesebbeknek a VII-VIII-IX kerületet írják. Lehet, hogy Csepel külkerület, de messze nem olyan rossz, mint a híre. Itt születtem, és itt lakom több, mint fél évszázada, szóval, tudom mit beszélek.

A többi kerületről majd nyilatkozzon az, aki ott él.

2023. máj. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
74%

"A többi kerületről majd nyilatkozzon az, aki ott él"


Én Óbuda hegyvidéki részén élek (III. kerület) itt nagyon jó a közbiztonság, 19 éves lány létemre is simán kimehetek az utcára akár éjfélkor is, nem történik semmi. A pesti részt viszont nem szeretem (: úgy anblokk az egészet kerülöm de persze vannak jobb részeiy viszont sokkal több olyan személy van akit felsoroltál a nemkívánatos listádon.

2023. máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés teljesen szubjektív, kinek mi fér bele. Kőbányán lakom évek óta, én is ismertem az előítéleteket meg az évtizedes sztereotípiákat. Muszájból költöztem ide, sokkal rosszabbra számítottam. A csomópontok gyűjtőhelyei az arcoknak, de ez a Széll Kálmán téren, vagy a Móriczon is így van.


Nyugodt, zöld, csendes ahol lakom, ha nem lenne kiírva az utca táblára hogy X. kerület, nem gondolná az ember. Nincsen cigány a környéken szerencsére.


Általánosan: minden kerületnek vannak jobb-rosszabb, zajosabb-nyugodtabb részei. Ezek vidéki város méretű és lakosságszámú kerületek, érdemes ellátogatni az adott helyre ami lakhatás szempontból felmerül és körülnézni.

2023. máj. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
24%

Sehol nem érdemes, ahol nem vagy ismerős nagyon.

Csak nagyon jó helyismerettel érdemes lakást venni bárhol.

2023. máj. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%

3: Hozzáteszem, hogy pl. a XVIII. kerület az 2 város, Pestszentlőrinc és Pestszentimre.

Külön-külön is egy megyeszékhely méretű város mindkettő.

Nincs ez másként a többi kerülettel sem.

2023. máj. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%

Én belvárosi vagyok és mind3 kérdezett kerületről az a véleményem, hogy nagy részük rossz közlekedésű kvázi vidék. Ami teljesen megfelel annak, akinek nincsen dolga rendszeresen a belvárosban, vagy távolabbi központi részeken.

Engem belvárosiként azok a részei érdekelnének, amik központiak, tehát metróközeliek, HÉV-közeliek - így Csepelen is a HÉV-től sétatávolságra lévő részekig. Kivéve ha nyaralónak kell, azaz nem jövök el onnan hetekig.

Kőbánya fele a kínaiaké...:) Már egy általános iskola udvarára is ha benézel, a gyerekek 55-60%-a kínai.

2023. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Kőbánya nem Dél-Pesten van, sokkal inkább keleten. Kőbánya egyébként egy elég nagy kerület, ebből adódóan változatosak a körülmények. Én Felsőrákoson lakom, szerintem Budapest egyik legjobb helye, külváros (a Gyakorló utcai lakótelepet leszámítva), sok a zöldterület, csendes és a közlekedés is jó.
2023. máj. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként általánosságban véve Budapesten semmi gond nincs a közbiztonsággal, van néhány neccesebb hely és fura alak, de nincs kiemelkedő probléma.
2023. máj. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is megerősítem, hogy jónak számít a közbiztonság.

A vagyon elleni bűncselekmények a jellemzők, így mindent zárni kell, és nem tartunk látható helyen értékesebb dolgokat (pl. kézben, nyakban, nyitott táskában) és ez mindenhol érvényes, nincs olyan, hogy ez jó környék, itt leteheted a telefonodat, mert holnap ugyanott lesz. Nincs ilyen.

2023. máj. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
Pest nem veszelyes sehol.
2023. máj. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!