Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás előszerződés lejártakor...

MáMásnap6548 kérdése:

Lakás előszerződés lejártakor mi van?

Figyelt kérdés
Lakás előszerződésünkben szereplő dátum,amikor az adásvételi szerződést kellett volna hogy meg kössük az lejárt! Sem az én hibám,sem pedig az eladó nem tehet róla.Kérdésem hogy ha lejárt a dátum,és nem lett még adásvételi kötve akkor mi van ilyenkor? Mivel azért csusztunk ki az időből,mert a lakásba még nem kötöték be a villanyórákat,és az eladó nem tudja a lakhatási szerződést bekérni,hogy elindítsam a hitelt. Bukom ilyenkor a foglalót? Az eladót nem érem el!Volt már valakinek hasonló dolga?

2023. jún. 2. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ez az eladó sara
2023. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is igy gondolom,de be vagyok parancs,mert már nem tudom hogy ilyenkor mi van!Hétfőn az ügyvédel is beszélek,ha adig nem sikerül elérni az eladót!
2023. jún. 2. 19:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit tartalmaz az előszerződés arra az esetre vonatkozóan, ha valamelyik fél nem teljesíti a feltételeket?
2023. jún. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt tartalmazza,hogy ha vevő hibájából adódig akkor buktam a foglalót,ha az eladó hibája akkor a 2x jár nekem.Ha egyik sem hibás akkor vissza jár a foglaló. De azt nem tudom hogy mivan ha lejárt az előszerződésben szereplő időpont! Az eladó a multkor azt mondta hogy lesz módosítás,de ma nem értem el 2x hívtam.Gondolom mivel nem miattam futottunk ki az időpontból,akkor is vissza jár a foglaló. Mert mivel a használati engedélyt még nem kapta meg a lakás,és igy én sem,és igy nem tudok ez miatt a bankba menni hitelt intézni.
2023. jún. 2. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:
2x foglaló jár vissza neked, ez ugyanis az eladó sara
2023. jún. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket.
2023. jún. 2. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!