Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megér ennyit egy saját otthon...

Megér ennyit egy saját otthon ha közben rengeteg dologról le kellene mondani ?

Figyelt kérdés

Kertes házban nőttem fel és mindíg isbszerettem volna saját házat.

Közel 5 éve élek Németországban és olyan 2 év múlva lenne annyi önerőnk a párommal, hogy egy öregebb házat tudjunk venni egy kisebb városban.

Ez egy 15 vagy 20 éves hitelt jelent aminek a végén fennmaradó összeg már nincs de a havi törlesztő szinte vinné az egyikünk teljes keresetét és az esetleges felújításokról még nem beszéltünk.

20 év után az már a miénk lenne de közben sokkal szűkösebben élnénk mint most amikor egy lakást bérelünk.

30/33 évesek vagyunk.


Ti mit csinálnátok ?


2023. jún. 5. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Biztos nem. Ezért örülök, hogy lakásban nőttem fel, ráadásul nem is szarban, ezért nem is vágyom házra. (Bár ha adnának egyet ingyen, akkor nyilván elfogadnám.)


Itt egy nagyon jó blogposzt a témában, mintha rólad szólna:

[link]

2023. jún. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Elolvastam amit linkeltél, köszönöm.


Ezek már bennem is megfogalmazódtak, hogy az életem nagy részét spórolgatva kellene leélnem és minden hónapban nézni, hogy mennyi az amit be kell osztanom.

Ezzel szemben most van egy elég jó életünk amiről lemondani sem feltétlen akarnánk, nem csak a félretehető pénz miatt hanem a biztonságérzet amit ez az összeg nyújt. Ha valami elromlik vagy hírtelen kiadás keletkezik akkor most nincs pánik, hogy most mi lesz.

Ha házat vennénk akkor ez mindíg ott lebegne a fejünk felett.


A válaszodat köszönöm mégegyszer.

2023. jún. 5. 15:02
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Mit akarsz venni Óbudai villát?

Kint németben fél év alatt félre tettem én egyedül 8 milliót.

Ketten vagytok sokkal könnyebb és még hitelt is venni fel valami komoly gond van nálatok.

2023. jún. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3 elárulod, hogy mit dolgoztál kint ? Mert amit te most írtál az azt jelenti, hogy fél év alatt félretettél 21.000Eurót egyedül jelenlegi árfolyammal számolva.


Kicsit szkeptikus vagyok a valóságtartalma felől.

2023. jún. 5. 15:19
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

A #1-es cikkét elolvastam. Úgy gondolom, az alapfeltevés hibás, tehát a cikk részlete hibás alapon nyugszik.

"Beáldozod az életszínvonaladat és 10-15 évig centizgetni kell a pénzt, csak azért, hogy úgymond az álmaid otthonában lakhass."

Ez a mondat egyszerűen hibás, mert nem történik életszinvonal beáldozás, sőt épp ellenkezőleg: kertes házban az életszinvonal sokkal magasabb, szabad vagy és van hely bőven.

4 fal között meg el van fojtva minden, fizikai határokkal le van korlátozva, tehát nem lehet csinálni semmit egy lakásban, legfeljebb meg lehet bolondulni...

2023. jún. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha Németországbam dolgoztok, ott nézzetek hitelt ott. Es vegyetek házat ott.
2023. jún. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Itt kint szeretnénk venni. Jelenleg az éves hitelkamat olyan 4% körül van.

Az ingatlanok az otthoniakhoz képest sokkal drágábbak és öregebbek is. Olyan 260.000Eurótól kezdődnek kisebb városokban az ilyen 80+ nm.

( 100+ éves ha házról beszélünk)

Ebben az ársávban lakások vannak amik jóval fiatalabbak de lakást akaruk.

Az újjabb házak számunkra elérhetetlenek.

2023. jún. 5. 16:52
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

Én néznék valami putrit vagy ingatlan árverésen valamit. 20 éves hitel témába nem mennék bele.

Ettől az albi is jobb.

2023. jún. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

5:

Nem értek egyet. Nyilván ha te otthon a házad körül szeretsz csak lenni, akkor igazad van, de aki úgy dönt, hogy inkább lakásban lakik, az rengeteget tud ide-oda menni, általa kedvelt nem otthoni dolgokat csinálni, mert erre több a pénze és az ideje. Ha kiszámolod, hogy egy családi ház mennyivel kerül neked többe, és nem csak az ára, hanem a fenntartása is, plusz ha emiatt távolabbról kell járnod dolgozni, akkor az meg idő, akkor kiderül, hogy ez baromi drága hobbi. Nekem is van drága hobbim, de nem ez, és nem áldoznám be egy házért. De nem vagyunk egyformák.

2023. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Ha olyan hobbid lenne, amely csak kertes házban valósítható meg akkor másképp látnád a helyzetet...
2023. jún. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!