Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire problémás/nehéz...

Mennyire problémás/nehéz eladni egy lakást?

Figyelt kérdés

Szomszéd árulja a családi házát, szerintem korrekt áron, sőt alkudni is lehet belőle. A környék is jó, Ennek ellenére 1 éve árulja. Rengeteg vevő érdeklődik, rengetegen megnézik, majd eltűnnek. Sok szombatja azzal telik hogy reggeltől estig ott vannak a lakásnézők.

A szomszédom ilyen szerencsétlen csak vagy tényleg ennyire nehéz eladni egy lakást?


2023. jún. 8. 12:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Házat most nehezebb a felújítási költségek miatt.

Lakást könnyebb de nem tudom most mi van a szomszédodba,

ház vagy lakás?

2023. jún. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Ha sokan megnézik, de senkinek sem kell, akkor valami gebasz csak lehet vele. Pl vizesedik a fal, lepattant belülről, régiek a vezetékek, nyílászárók, előnytelen a belső elosztás stb stb.
2023. jún. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Videken, felujjitandot eladtam 2 het alatt, ugy hogy az egesz környék ki volt akadva hogy sokat kértem. Nem kértem sokat, csak sokan még a 10 évvel ezelőtti piacot ismerik.

Ami nem kel el hetek alatt, az vagy tud drága, vagy tul draga a felujjitása, vagy rossz helyen van.

2023. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédod ilyen szerencsétlen, vagy mégiscsak túl van árazva a ház.

Vagy vannak extra hülyeségei, pl. csak sokára költözne ki, vagy haszonélvezet van a lakáson vagy egyebek.

2023. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Én is hirdetem kb 2 éve. Nincs vele semmi baj. Fel van újítva (műanyag nyílászárók,új fürdőszoba, parketta a szobákban, szépen kifestve stb tető rendben van). Alacsony a rezsi, városközpont.

A háznézők nem tudnak olvasni.

A hirdetésben is ki van írva, hogy 65nm, és nyári konyha van (csak az udvarról lehet bemenni a konyhába). Telefonon is elmondom ezt még egyszer. Hátha felfogják. Eljönnek, az az első hogy megjegyzik milyen kicsi.

Hát b+ 65nm..mit gondoltál, mekkora?

Hát őőmmmm én 3 gyerekkel jönnék, nekünk kicsiiii öőömmm a képen 3x ekkorának tűnt.

Kint van a konyha jhájjjjj ez nem jó.

Eddig az érdeklődőkből 2 volt aki tudott olvasni, értelmezni, felérte ésszel hogy ez egy kicsi ház. Tetszett is nekik, pont ilyet akartak. Velük mi volt a gond? Pénzük nem volt. Adjam már 5-8 millióval olcsóbban (annyiért cigánysoron se kapnának putrit).

Tehát az a gond, hogy túl sok az agyhalott.

2023. jún. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Hol hirdeti?

Képgalériája van?

Korrekten ki van töltve minden adat?

2023. jún. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

4: Igen, ez igaz, még lehetnek az "extra hülyeségek".:)

Van, akinek elképzelése van a "komoly vevőről2, és aki nem az szerinte, azt elkergeti.:)

Ha árulsz valamit, mutatni kell.

Örülni kell az érdeklődésnek és kiszolgálni információval.

1-20 nézővel el kell tudni adni egy ingatlant!

Aki nem tudja bevállalni az esetlegesen 15-20 nézőt, érdeklődőt, az idegileg nem alkalmas az eladói szerepkörre.

2023. jún. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
5: Tőled is kérdezem, amit a 6.-ba írtam, hátha tudok valamit segíteni.
2023. jún. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Eladók között is sok az agyhalott. Pl. direkt megkérdezem, hogy ugye nincs közel a vasúthoz? Nincs. Odamegyünk és konkrétan a kert végében megy a vonat... :D Lehet, hogy 2700 nm-es telken ez valakinek "nincs közel", én azért fogtam a fejem. :D
2023. jún. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%
9: Jogos, de ez azért kivédhető, mert már mindent látni a neten, utcaképet, műholdképet, sőt, az sem egy elrugaszkodott elvárás, hogy az alaprajzon legyen rajta a közvetlen környék is, vagy legyen drónfelvétel, videófelvétel a hirdetéshez.
2023. jún. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!