Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire problémás/nehéz...

Mennyire problémás/nehéz eladni egy lakást?

Figyelt kérdés

Szomszéd árulja a családi házát, szerintem korrekt áron, sőt alkudni is lehet belőle. A környék is jó, Ennek ellenére 1 éve árulja. Rengeteg vevő érdeklődik, rengetegen megnézik, majd eltűnnek. Sok szombatja azzal telik hogy reggeltől estig ott vannak a lakásnézők.

A szomszédom ilyen szerencsétlen csak vagy tényleg ennyire nehéz eladni egy lakást?


2023. jún. 8. 12:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
6%

"Én is hirdetem kb 2 éve. Nincs vele semmi baj."

"és nyári konyha van (csak az udvarról lehet bemenni a konyhába)"


Nem zavar, hogy ez egy olyan elrendezés, ami a büdös életben nem létezett soha? De halál komolyan, még én sem láttam olyat, hogy egy házhoz CSAK nyárikonyha van, a most lakást vásárlók 99%-a meg azt sem tudja, hogy mi a fészkes franc az a nyárikonyha.

Remélem az ingatlan árát is ehhez mérten határoztad meg, mert ha nem, akkor még árulhatod 20 évig. :)

2023. jún. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

10# Persze. Amikor van olyan hírdető, netán direkt megvezetni akaró ingatlanos, aki el akar adni egy házat, az pont olyan képet fog feltenni, amin éppen robog a vonat. Sok esetben még címet sem küldenek előre, nehogy odamenj nélküle. Ez mondjuk pont egy ilyen volt, így nem tudtuk előre csekkolni térképen.


Szerintem ha egy ingatlanra sok az érdeklődő, mégsem kel el, ott biztosan valami bibi van.

2023. jún. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%

11, érdekes hogy kb minden negyedik meghirdetett ház ilyen elrendezésű. Nyilván nem egy pesti villa te agyhalott.

A lakásvásárlók meg LAKÁST vesznek, nem házat. Te magyarázol amikor a ház és a lakás között sem tudod a különbséget..

Pont erről beszélek, a legtöbb ember olyan hülye mint te.

2023. jún. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
30%

Fogadok strokeot kapnál ha nádtetős házat látnál,mert képzeld el még olyan is létezik.

Sőt, van olyan ház amiben abszolút nincs se konyha, se fürdőszoba. Döbbenetes, mi?

És ezek is bőven 16-20 millióért vannak hirdetve te ingatlan szakértő :)

2023. jún. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Hintalow ***** válasza:
33%
Hát a kicsi, nyárikonyhás házikókkal nincs gond, azok nyaralók. Legalábbis ha egy tó mellett vagy hegyoldalban vannak. Ha egy lepattant futottak mèg jellegű települèsen, akkor persze nem kell senkinek egy ilyen sajnos.
2023. jún. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

"A lakásvásárlók meg LAKÁST vesznek, nem házat. Te magyarázol amikor a ház és a lakás között sem tudod a különbséget.."


Bocsánat, ingatlan vásárlók. De akkor sok sikert a putri áruláshoz.

Faluról származom, sosem láttam olyan házat, amiben csak nyári konyha lett volna. :)

2023. jún. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

"Fogadok strokeot kapnál ha nádtetős házat látnál,mert képzeld el még olyan is létezik.


Sőt, van olyan ház amiben abszolút nincs se konyha, se fürdőszoba. Döbbenetes, mi?


És ezek is bőven 16-20 millióért vannak hirdetve te ingatlan szakértő :)"


Tehát akkor egy nádtetős kunyhót árulsz? Fürdőd sincs? Király vagy.

2023. jún. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

16# A nagyszüleim egy régi kádárkockában éltek, ahol nem volt sem fürdő, sem konyha nagyon sokáig. Volt nyári konyha és annak egy részét választottak le később fürdőnek, konkrétan a házba be sem volt vezetve a víz. 70 évesek voltak, amikor úgy döntöttek egy fürdő màr jól jönne a házba, konyha tovàbbra sem lett bent. Sok öregnek nem igénye ez még a mai napig. Jó helyen volt a ház, jó áron is ment el.

A férjem idős apukája két éve halt meg. Pici kádár kocka, se fürdő, se konyha, de a kis település főutcáján volt. Szintén elég jó áron ment el helyi szinten úgy, hogy meg sem lett hirdetve. Még le sem ment a hagyatéki, már hívták a férjemet a vevő jelöltek.

A régi szomszédaink Pest megyében vettek egy nyári konyhás vályog házat magunknak nyáron. 65 nm, bent fürdő volt, konyha nem. A ház ott is öröksége volt az eladónak. Megcsinálják maguknak.

Attól, hogy a mai kor elvárásainak ez már nem felel meg, naaagyon nagyon sok ilyen ingatlan van és hidd el, meg is veszik. Aki komplett felújításban gondolkozik, annak ez nem gond. Annyival kevesebbet kell bontani...


Amikor viszont sokadik nézelődő is meglepődik, hogy 65 nm milyen kicsi, akkor viszont érdemes elgondolkozni eladóként is szerintem. Pl. nem nagy látószögű kamerával lett-e fotózva, mert az bizony erősen csalóka. Van-e fent legalább nagyjából méretarányos alaprajz, amiből látszódnak a dimenziók, stb.

2023. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én csak annyit írnék a vitához, hogy képzeld még olyat is árulnak, ahol se konyha, se fürdőszoba se szoba sincs. Általában építési teleknek hívják. Attól, hogy valami ami a mai kor igénye nincs kialakítva egy ingatlanban még lehet magas az ingatlan ára. Pl. jó helyen van az adott településen, szép a természeti környezete, vízparti, nagy a telek az ingatlan van, széles az utcafrontja a teleknek. Már miért ne lehetne az ilyen ingatlanokat hirdetni/eladni? Nem tájoltad el magad egy kicsit? Nem minden vevő keresi a kész, mindenben megfelelő ingatlant, sokan a lehetőséget keresik, hogy megvan-e az az adottsága, amitől nekik megfelelően átalakítható. Azt a kérdező nem írta, hogy a 65 nm-es csak nyári konyhával rendelkező házát egy idén épült, jól szigetelt, hőszivattyús, napelemes modern ház áráért kínálja.
2023. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

12: A 9. egy tulaj eladóról írt és egy olyan problémáról, ami igenis kivédhető.

Ha nem tudod a címet, akkor hogy mentél oda?

Ha pedig tudtad a címet, akkor meg tudtad nézni a térképen, hogy mennyire van közel a vonat. Nem hiszem, hogy itt az eladó volt az agyhalott.

2023. szept. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!