Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Realisztikusan mennyi pénzt...

Realisztikusan mennyi pénzt kell elrakni/hó, hogy valaki Budapest belvárosában ingatlant vásároljon?

Figyelt kérdés

Most elkezdtem gondolkodni mennyit tudnék félre rakni egyetem után.


Kb 300k / hóra jutottam. Ez rengetegnek tűnik, de pici számolás után rájöttem, hogy azért annyira nem sok. Kb 5 év mulva ha sikerül követnem és úgy fektetembe, hogy sikerüljön inflációt követni mindenféle adókkal együtt, akkor is csak mai kontextusban 18 millió.


Ami nagyon karcsu egy mai kontextusban nézett 80 milliós lakás megvásárlásához. Nyílván ez azt jelenti, hogy tovább kell spórolni, de tegyük fel 5 év után képes lennék kb 400k-t félre rakni (persze 5 év mulva inflációval lehet ez 550k lesz) akkor is rá 5 évre még csak 42 milliónál tartanék.


Tehát 10 év spórolás után lehet már tudnék hitelt felvenni, de azt is legalább 30 évig fizetném és nincs benne a felújítás, karbantartás stb...


Picit lehangoló, hogy hiába keresek "jól" nem tudom magamnak megengedni, hogy egy 80 milliós lakást vegyk, ami egy 50-60 négyzetméteres belvárosi lakást jelentene.


Viszont külvárosi családi házat meg főleg nem engedhetek meg.


Akkor mekkora kereset mellett tud bárki is egy normális lakást vásárolni Budapesten, családi segítség nélkül?



2023. jún. 9. 15:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

A legtöbben államilag támogatott kamatmentes kölcsönök tízmillióival indítanak a vevői oldalon. Ezekkel a teljesítménymentes tízmilliókkal akarod versenyeztetni a vért izzadva összespórolt saját tízmillióidat?


Gondolkodj el ezen…

2023. jún. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
43%

"akarod versenyeztetni a vért izzadva összespórolt saját tízmillióidat?"


Ez nem akarat kérdése, fejtsd már ki, hogy mire gondoltál.

Gondolkozhatsz akármennyit, attól ez nem fog megváltozni...

Ez egy helyzet, amihez alkalmazkodni kell.

2023. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1# Ja, öreg koromra azért szeretnék saját lakásban élni egy jó környéken megfelelő erőforrásokkal.


Nyílván majd valamennyi örökölök és úgy érzem azért tudok majd lakást venni, mert családi támogatás nem abszolút 0 lesz, de feltételezve egy olyan helyeztet ahol igen, az elég durva.


Főleg, hogy ez a 300k nagyon "kevés" lakásvárásláshoz, de az ország fele ennél kevesebbet keres havonta.

2023. jún. 9. 15:48
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Első lakásnak nem 80 milliósat szokás venni hanem egy kicsi 30 ast.

Arra havi 300 ezres megtakarítással össze is jön az önerő 2-3 év alatt.

Nem elég a minimum 20% mert egyéb költségekből is van egy rakás.

2023. jún. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%

“fejtsd már ki, hogy mire gondoltál.”


Pl úgy is dönthetünk, nem vásárolunk ingatlant orbanisztánban. 🤷‍♂️

2023. jún. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
4# Ja, de abból rossz állapotban lévő 25-35nmres tetőtéri átminősített mosókonyhát vagy lakássá átminősített földszinti tárolót lehet venni konkrétan Budapesten ha külkerületeket nem nézzük.
2023. jún. 9. 16:07
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Első lakásnak nem szokás belvárosit venni.
2023. jún. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%
Azok tudnak venni, akiknél már felhalmozódott a generációs vagyon, még a szülők, nagyszülők, dédszülők kezdték a vagyont gyűjteni és abból tudnak mostanában a legtöbben a leszármazottak ingatlant venni. Születni tudni kell.
2023. jún. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

Lakásra gondolsz?

Tároló van 500 000/nm, tehát 700 000-2 000 000 közt már tudsz venni ingatlant, ennél olcsóbban nincs.

2023. jún. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

Nem reagálok minden megjegyzésedre, csak egyre, de a többire is pont ugyanígy érvényes, hogy nagyon nem olvastál bele a hirdetésekbe, irreális dolgokat mondasz.

"hogy egy 80 milliós lakást vegyk, ami egy 50-60 négyzetméteres belvárosi lakást jelentene."


A legdrágább pl. az újépítésű.

Ismerős család most vett újépítésű lakást 3 szoba+külön ablakos konyha+terembeálló + nagy teraszos full berendezett, gépesített lakást a Futó utcában (Corvinnegyed legelitebb része) 80 M-ért, egy szöget nem kell beverni.

Amit te mondasz, az akár ugyanott, kevésbé jó paraméterekkel kb. 40-ért megtalálható, megszerezhető.

Csak ugye rá kéne szánni pár hetet, hónapot a hirdetések böngészésére...

Én kb. 2,5-8 éves munkával szoktam kiválasztani egy lakást, rendszeresen adjuk el és vesszük őket.

2023. jún. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!