Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Realisztikusan mennyi pénzt...

Realisztikusan mennyi pénzt kell elrakni/hó, hogy valaki Budapest belvárosában ingatlant vásároljon?

Figyelt kérdés

Most elkezdtem gondolkodni mennyit tudnék félre rakni egyetem után.


Kb 300k / hóra jutottam. Ez rengetegnek tűnik, de pici számolás után rájöttem, hogy azért annyira nem sok. Kb 5 év mulva ha sikerül követnem és úgy fektetembe, hogy sikerüljön inflációt követni mindenféle adókkal együtt, akkor is csak mai kontextusban 18 millió.


Ami nagyon karcsu egy mai kontextusban nézett 80 milliós lakás megvásárlásához. Nyílván ez azt jelenti, hogy tovább kell spórolni, de tegyük fel 5 év után képes lennék kb 400k-t félre rakni (persze 5 év mulva inflációval lehet ez 550k lesz) akkor is rá 5 évre még csak 42 milliónál tartanék.


Tehát 10 év spórolás után lehet már tudnék hitelt felvenni, de azt is legalább 30 évig fizetném és nincs benne a felújítás, karbantartás stb...


Picit lehangoló, hogy hiába keresek "jól" nem tudom magamnak megengedni, hogy egy 80 milliós lakást vegyk, ami egy 50-60 négyzetméteres belvárosi lakást jelentene.


Viszont külvárosi családi házat meg főleg nem engedhetek meg.


Akkor mekkora kereset mellett tud bárki is egy normális lakást vásárolni Budapesten, családi segítség nélkül?



2023. jún. 9. 15:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
34%

* ja, és ez egy 3 generációs lakásnak számít Pesten, nem egy fős.

Ők is 3 generáció, akik lakják.

2023. jún. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%
A nulláról senki se vesz 50-60nmes, mai értéken 80 milliós (vagyis nagyon jó állapotú) belvárosi fővárosi lakást. Aki a semmiről indul, az mind kisebb, külvárosi lakásról pl panelról indít. Egy másfél szobás normális állapotú zuglói panelt ma megkapsz 30-35 millióért. Az igényeidet kellene leszállítanod a pénztárcád szintjére. Fogadjunk, hogy vidéki vagy, ők szoktak ilyen igényekkel jönni a semmire.
2023. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen hozzáállással, hogy 80 milliós lakást akarsz egyből soha nem lesz lakásod.

Az első 3 lakásomban se wc, se fürdőszoba nem volt, egy pusztulat volt mindegyik.

Most 3 házam van Budapesten.

De mindhárom felujítandó..😆

2023. jún. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%

Először is évente min 5% al várhatóan több pénzt tudsz félretenni. Munkahely váltással akár 20-30% béremelest is össze hozhatsz, ha már van elegendő tapasztalatod.

Mikor én 2018ba elkezdetem gyűjteni 200000 is alig jött össze havonta. 2022 ben mikor építkezni kezdtem már 450000 körül raktam félre. Nagyjából arányosan növekedett a fizum miután 2018.04be munka helyet váltottam💰💰.

Bár én csak egy 50 millás házat építettem 24 m hitellel.

80 milliós lakáshoz szerintem még +4 évig kellett volna spórolni.

De úgy vagyok vele, ha kicsi lesz és úgy állok anyagilag akkor eladom és építek egy nagyobbat. Bár ami valószínűbb, hogy veszek egy lakást, és kiadom albérletbe, az meg fedezi majd a törlesztőjét. Mire a nem létező gyerek végez a sulival kap egy lakást. Én 0 ft támogatást kaptam a szüleimtől.

2023. jún. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, én is jól kerestem az egyetem után, de nekem első lakásom egy agglomerációban levő (!) tetőtéri társasházi lakás volt, lakhatatlan állapotban, és úgy örültem neki, mint kismajom a farkának!


Saját kézzel felújítottuk (kivéve víz-villany-gáz, ahhoz szaki kellett), modernizáltuk, terepet rendeztünk (kertkapcsolatos), éveket güriztünk vele, majd nyertem rajta 30 milliót, de előtte évekig nem volt hétvége, nem volt nyaralás, és sorolhatnám.


Számomra kicsit vicces, hogy egyből 80 milliós, belvárosi, jó állapotú lakásban szeretnél élni. Szállj le a realitások talajára (még 300k/hó megtakarítással is), és értékeld azt, amilyen helyzetben vagy.

2023. jún. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
92%
Úgy, hogy még egy forintot nem tettél félre..😆😆😆
2023. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
66%
Babavaro meg csók is létezik ám
2023. jún. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
67%
17: Ő egymagának akar egy 80 M-s lakást. XDD
2023. jún. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Ő egymagának akar egy 80 M-s lakást. XDD"


Hol van az leírva, hogy 1 fő maximum hány milliós lakásban lakhat?


Kell egy cél, megfelelő elszántsággal és egy jó szakmával teljesíthető. Ha 22-23 évesen végez 30-32 éves korára valószínűleg elegendő tőkével fog rendelkezni.

Ha közben megházasodik, még hamarabb is meg tudja venni.

Az én környezetemben a diplomások jó része 30-35 év között vállal gyereket.

Ha pedig egyedül hozza össze, mint én is, akkor hatalmas irigység fogja körülvenni. Tapasztalat!!! Általános kérdések: Miből? Hogyan? Mennyit keresel?

Nagyon kevesen maradnak akik örülnek veled együtt! Na ők a barátok, a többit meg hanyagolni kell!

2023. jún. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
79%

19:

"Hol van az leírva, hogy 1 fő maximum hány milliós lakásban lakhat?"


Minden országban, városban vannak bizonyos sztenderdek.


Lehet akarni olyan lakást, ami abban a városban a 3 generációs sztenderd, csak nem kell úgy beállítani, hogy létszükséglet első lakásnak, miközben még tanulok, és nem látom azt sem, hogy ennek egyáltalán a tizedét meg fogom-e tudni teremteni...


Itteni 1 fős, felső-középosztálybeli sztenderd egy max. 40 milliós lakás, ha ugyanazon az elit helyen van, amiről szó van, de még bőven 30 alatt is van a városban a sztenderdnek megfelelő, amivel egy pesti ember élete végéig meg lehet elégedve.


És ide is 2-3 lépcsőben lehet reálisan bárkinek eljutni, ahogy a kommentelők le is írták magukról.


Ha valaki olyan közegből jön, hogy bármikor leakaszt 40-80-800 milliót, akkor nyilván más a helyzet, mint a Kérdezőnél.

2023. jún. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!