Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Realisztikusan mennyi pénzt...

Realisztikusan mennyi pénzt kell elrakni/hó, hogy valaki Budapest belvárosában ingatlant vásároljon?

Figyelt kérdés

Most elkezdtem gondolkodni mennyit tudnék félre rakni egyetem után.


Kb 300k / hóra jutottam. Ez rengetegnek tűnik, de pici számolás után rájöttem, hogy azért annyira nem sok. Kb 5 év mulva ha sikerül követnem és úgy fektetembe, hogy sikerüljön inflációt követni mindenféle adókkal együtt, akkor is csak mai kontextusban 18 millió.


Ami nagyon karcsu egy mai kontextusban nézett 80 milliós lakás megvásárlásához. Nyílván ez azt jelenti, hogy tovább kell spórolni, de tegyük fel 5 év után képes lennék kb 400k-t félre rakni (persze 5 év mulva inflációval lehet ez 550k lesz) akkor is rá 5 évre még csak 42 milliónál tartanék.


Tehát 10 év spórolás után lehet már tudnék hitelt felvenni, de azt is legalább 30 évig fizetném és nincs benne a felújítás, karbantartás stb...


Picit lehangoló, hogy hiába keresek "jól" nem tudom magamnak megengedni, hogy egy 80 milliós lakást vegyk, ami egy 50-60 négyzetméteres belvárosi lakást jelentene.


Viszont külvárosi családi házat meg főleg nem engedhetek meg.


Akkor mekkora kereset mellett tud bárki is egy normális lakást vásárolni Budapesten, családi segítség nélkül?



2023. jún. 9. 15:01
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
49%

"Ha közben megházasodik, még hamarabb is meg tudja venni."


De akkor az már 2 család anyagi ereje, nem egy emberé!

Most ő egyedül kalkulál!

2023. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
41%

Egy 10 éves intervallumot írtam le tömören, egy olyan korszakban ahol a legtöbb embernek várhatóan lesz egy komoly kapcsolata. Utóbbi nem egyenlő a közös ingatlan vásárlásával, és a házasság sem biztos.

A nagyon is valószínűsíthető, hogy egy piacképes diplomával nagyon is jól lehet keresni.

2023. jún. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

80milliót eszem ágában nem jutna kiadni lakásért, még Görögországban sem, ha nagy teraszos, új építésű. Lehet kevesebbért még nagyobb házat is találni, és ott a magad embere lehetsz, ne butáskodjunk már.

Mi van ott olyan a fővárosban, amire nem sajnálnál ennyi pénzt, ezt az összeget alig spórolja valaki össze 2-3 gyerek mellett fizetésből.


Avesz kisvárosba, és keress értelmesebb árú élhetőbb helyen lévő ingatlant.

2023. jún. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!