Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Magyarként milyen élni NAGYVÁR...

Magyarként milyen élni NAGYVÁRADON (esetleg Marosvásárhelyen)? Idegennek érzitek-e magatokat? Atrocitások érik vajon a magyarul beszélőket (boltokban, utcán)? Megélhetésre egyre többen írják, hogy a Partium is jobb, mint az anyaország. Igaz ez? Lent!

Figyelt kérdés

Érdemes (soha Erdélyben és a Partiumban nem élőként, pár hét turistáskodást leszámítva) a remélt - valamivel - jobb megélhetés miatt megfontolni a közeljövőben egy Nagyváradra (Marosvásárhelyre?) költözés lehetőségét?


Mennyire éreztetheti a környék (város és a várost övező falvak) egy magyarországival, hogy ő hiába élne helyi magyarok társaságában, mégis idegen lenne (már ha egyáltalán...) számára a vidék - mindvégig?


Mennyire nehéz középszintig eljutni az államnyelvben?



2023. jún. 21. 19:05
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%

Ha mar költözni akarsz akkor a masik irányt vedd fontolora.

Tobb mint 5 millio román állampolgár van mar nyugati orszagokban, nyilvan jódolgukban költöztek el.

2023. jún. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

"Megélhetésre egyre többen írják, hogy még a Partium is jobb, mint az anyaország. Igaz ez?"


Részben (részben!) emiatt is ez a kiírás.


Ottani magyarjainkhoz.

2023. jún. 21. 19:41
 3/37 anonim ***** válasza:
88%

#1 vagyok, es Erdélyi.

A szinvonal max hasonlo lesz ha startbol tudsz románul.

En hitelmentes lakással es kornyekhez kepest átlagon felüli fizuval is elkötoztem csaladostol Romaniabol.

Most lehet gdp számokkal dobálozni, de azt a hajadra kenheted. Aki csak teheti el akar költözni innen.

2023. jún. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
91%
Én sem kelet felé költöznek. 23 milliós országban 18an ha laknak, és ez asszem az utóbbi 20-30 év alatt. Mar ha jól emlékszem a szamokra
2023. jún. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
89%

Romániát ma nagyon hájpolják, de egyébként csökken a lakossága, meg nem csak a magyarság, a románság számaránya is csökkenő. Így az ország össznépessége is.


És igen, így gondolom én is, ahogy előttem írták; "a GDP számokat a hajadra kenheted". Dá.

2023. jún. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
19%
Románia csak Magyarországhoz képest lett jobb hely, mivel Orbánék mindent elcsesztek amit csak lehetett!
2023. jún. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Kedveseim, akik a másikról semmit nem tudván olyanokat próbálnának meg a fejéhez vágni, amire ő még csak nem is gondolt soha: ezen embereknek üzenném, hogy már magyarok járnak át dolgozni, mert jobban megéri nekik, mint idehaza ugyanazt csinálni. Plusz azt mondják az árak és adók miatt is élhetőbb hely. Hogy jön ide holmi GDP? És mégis ki beszélt egyáltalán erről?
2023. jún. 21. 22:20
 8/37 A kérdező kommentje:

Most már végérvényesen a kérdéshez, azaz a kiíráshoz visszatérve: mivel volt szerencsém néhány hetet Nagyváradon és Marosvásárhelyen eltölteni, szerintem ez a két város gyönyörű!


Valahol rossz ezt olvasni, hogy többen említették onnan lassan mindenki (a magyar, de még a román is) el akar költözni...

2023. jún. 21. 22:24
 9/37 anonim ***** válasza:
89%

Vásárhely sajnos eléggé leépült, de azelőtt sem volt nagy szám; szürke mezőváros.

Én Brassóban lakom és semmi pénzért nem költöznék el innen. Gyönyörű hely, rengeteg túrázási lehetőség, az emberek rendesek, az infrastruktúra kiváló, plusz jó munkahely.

A román nyelv nehéz és ocsmány, de ha pl. programozóként dolgozol, angolul is elboldogulsz.

2023. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
65%

Soha nem hittem volna, hogy valaha Romániába járok vásárolni: sajtot, vajat, kenyeret(!), juhtúrót, sört, paradicsomot, banánt, ananászt, szalámit, benzint vettem a legutóbb. Nem csak olcsóbbak, de finomabbak is!

Romániában 19% a legmagasabb ÁFA, míg Magyarország veri a mezőnyt a világ legmagasabb, 27%-os ÁFA-jával! (Romániát nem veri az Isten ilyen Orbán-félével!)

2023. jún. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!