Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Székelyföldre szeretnék...

Székelyföldre szeretnék költözni az anyaországból. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Van-e olyan személy, aki már végigjárta az utat? Azt hallottam, hogy egyre többen költöznek Erdély keleti végébe az anyaországból (nem visszatelepülő erdélyiekre gondolok).

2019. ápr. 26. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Es mibol szandekozol megelni?

Romanul beszelsz?

2019. ápr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
95%
#1 a megéléshez nem feltétlen román tudás kell...
2019. ápr. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%

"#1 a megéléshez nem feltétlen román tudás kell..."


Ja, ROMÁNIÁBAN minek kéne románul beszélni, írni, és olvasni?


Amúgy a szarfészek EU. így semmi extra.

2019. ápr. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%

Anyaország alatt Romániát érted? Semmit nem kell tenned, országhatáron belül maradsz, "Székelyföld", mint földrajzi terület Erdélyhez, Erdély pedig Romániához tartozik.

Jól van, tudom, hogy magyar vagy, és "anyaország" alatt minden bizonnyal Magyarországot érted, csak roppant hülyén fogalmazod meg, mert gondolom te jelenleg is az ország területén laksz.

2019. ápr. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

#2, A kulcsszavaknal megadott Csikszeredaban lakom.

Persze, akkor is meg tud valahogy elni ha egy mukkot sem tud, de korlatozott lehetosegekkel.

Vegulis aki Angliaba megy, annak se kell angol tudas igaz?

2019. ápr. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Anyaország alatt a jelenlegi Magyarországot értem. Gyakran járok Erdélyben, és pl legutóbb ahol megszálltam (székelyföld közepén), a tulajdonos mondta, hogy a szomszédjába Székesfehérvárról költöztek.
2019. ápr. 27. 08:28
 7/12 A kérdező kommentje:
Amennyire nem csalnak az emlékezeteim, a gyergyói, csíki medence legalább 90%-ban magyar (városok 80-85, falvak 95-100). Angliában azért más a helyzet, mert nem találok magyar településeket.
2019. ápr. 27. 09:53
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz hogy donto tobbsegben magyarok laknak, foleg a falvak szinte teljesen magyarlakta telepulesek.

Varosok 70-80%.

Helyileg lehet boldogulni magyarul, de igy a munkahelyek is csak epp atlagfizetest adnak, ami tobbnyire 1.5x a minimalbernek. Ocsem kap 2200 lejt, en meg 3100-at, alacsonyabb vegzettseggel, de roman munkahelyen. Amugy is sok helyen elvaras, ha ugyfelekkel is kell kommunikalni.

Bar azt nem irtad hogy mibol szeretned eltartani magad.

Masik gond hogy a szolgaltatok, bank, rendorok egy resze, vagy egyeb hivatalos papir/inteznivalonal sokszor romanok fognak fogadni, plusz ha valami gebasz van, es neha szokott lenni, nos a bukarestiek nem nagyon beszelnek magyarul.

Egy minimalis tudas mindenkepp ajanlott.

2019. ápr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Minimális román tudás kell, de szerintem minimálisan meglehet tanulni.

Ha szeretnél írj rám és segítek.

2019. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Írtam privátban.
2019. ápr. 27. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!