Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kertes ház Debrecen környékén?

Kertes ház Debrecen környékén?

Figyelt kérdés

25M az önerő +10M babaváró ami van.

Ebből ugye érdemi kertes házat sehol sem találni, se Hajdúbösz., Hajdúsámson, esetleg a szőlőskertbem kint.. Biczó és társai.

Arra gondoltam, hogy talán lakáshitel érdemes lenne felvenni, de mennyit és honnan?

A babaváró is távol állt tőlem (utálom a függést pénz tekintetében egy bankhoz) de ez a havi 50ezer oké..

Keresek kb 380-440 között.

A párom fix 330.

Hosszú távon belegondolni, hogy ilyen havi 130-150 ezres torlesztot fizetni... vagy csak én vagyok túl alapos?

Más opció nincs, külföld volt, mindenkink Debrecenben van, lakásból menekülni szeretnénk...


2023. júl. 6. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem max. Kádár-kockát meg nagyon felújítandót tudtok ennyiből venni. Mi mikepércsiek vagyunk, ketten is adtak el itt házat most (nappali+3 szobás amerikai típusú), ezek 65 millió körül mentek el.


Ehhez nektek kell még minimum 30 millió hitel, az kamattal kb. egyikőtök fix fizetését elvinné 20-25 évre....

2023. júl. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
39%
10 milla ingyen hitel azért egyáltalán nem az a kategória amiért sírni kéne a szádnak. Azok fizetik meg helyetted a kamatot akik nem jutottak ilyen igyen hitelhez. A rendes banki hitel kamatokkal egy egész más világ. Persze az is igaz, hogy ekkora önrésszel ma már semmire se viszitek babaváró hitellel se, kell hozzá banki hitel is ésblehet eladósodni évtizedekre. De ezekkel a keresetekkel életetek végéig se lesz meg a teljes önerő. 2-3 éve még Debrecenben is kijött volna 35-ből egy felújítandó kádár kocka, ma meg már egy panel lakás sem. Egyébként nagyban köszönhetitek ezt az áremelkedést a babaváró, megy CSOK ingyenhiteleinek, most mindkettőt megnyírbálja a maffiakormány, kiváncs leszek, hogy változnak majd az árak.
2023. júl. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!