Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyit lehet alkudni Debrecen...

Mennyit lehet alkudni Debrecenben egy lakás árából? Wesselényi – lakótelep, szuper környezet, 1. emelet, cseréptetős társas.Vannak felújítottabb lakások olcsóbban, de ott a környéket nem lehet felújítani. 50 millió körül van az ára. THX.

Figyelt kérdés

#Debrecen #Vígkedvű Mihály #Wesselényi - lakótelep
2022. jún. 16. 14:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit tudsz és/vagy amennyit enged a tulaj.

Az alku mindig ember függő, nem környék, ár stb aránya.

2022. jún. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Azt hiszem, láttam ezt a hirdetést. Fel is tűnt, hogy extrém túlárazott ez a lakás. Az ilyen eladóknál általában nehéz alkudni, mert inkább hirdeti hónapokig, évekig, mintsem reális áron próbálná eladni. Hiába cseréptetős, csak egy panel. Még debreceni viszonyban sem ér 40-nél többet, és akkor már a felső határ csúcsán vagyunk. Persze, erre mondják, minden annyit ér, amennyiért megveszik. A Wesselényi út amúgy is extra forgalmas, zajos, biztos, hogy ott ér ennyit neked ez a lakás? A Vígkedvűn csendes, szuper jó lakások vannak, belső udvarokkal, árnyas fákkal, hatalmas erkélyekkel.
2022. jún. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Ne ragaszkodj olyan ingatlan megvételéhez, amit esztelenül túlárazva hirdetnek 10-20% vagy még több százalékkal a hasonlóakhoz képest. Ennek a tulajnak nem sürgős az eladás és csak arra vár, hogy a hónapok (de inkább évek) alatt lesz-e egy balek, aki megveszi.


És ezek nem is azt csinálják, hogy oké mondjuk 2 év múlva már tényleg ennyit fog érni a lakás és akkor eladják. Nem. Ha most 40 millióért mennek hasonlóak és ő 50-ért hirdeti, akkor ha 2 év múlva már 50 millióba kerülnek a hasonlóak, akkor ő felviszi 60-ra az árát. Komolytalan eladó. Nem kell velük foglalkozni. Úgy tekints arra a lakásra, mintha nem is hirdetnék.

2022. jún. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem a környéket,helyi lakos vagyok de azért szupernek nem mondanám... bár kinek mi. Meg hát ugye panelról beszélünk csak 4 emeletes lift nélküliek, ott a 4 szobás nagy lakások ára is 40 körül mozog,nem tudom milyen lakásról lehet szó ha van link másold be ide
2022. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, nekünk is azért tetszett meg, mert a Vígkedvűn van a lakás nem pedig a Wesselényi út mellett. Nagyon nehéz ezen a környéken ilyen méretű lakáshoz jutni. 67 nm, 3 szoba étkező, parkra néző erkély. Ha lenne benne egy 8-10 % alku lehet belevágnánk. Amúgy [link] erről van szó.
2022. jún. 16. 16:16
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyébként igazatok van, és köszönöm, hogy időt szántok a kérdésemre, viszont sajna az egész magyar lakáspiac túlárazott. Az eladó pedig nagyon normálisnak és készségesnek tűnt, nekem nem úgy tűnt, hogy el akarná húzni. Több eladóval volt dolgom mostanság, mind azzal kezdte, hogy neki ráér. Lehet bepróbálkozom egy 10%os alkuval. Lesz ami lesz. Majd szólok 😀 mi történt.
2022. jún. 16. 16:25
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ötmilliót szeretnél lealkudni??

Azt megnézem.

2022. jún. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Most vagyok csak igazán tanácstalan. Felhívtam ismét a tulajt, továbbra is végtelenül készséges, közölte, hogy van alku a lakásban és tisztában van vele, hogy lehet költeni a lakásra. Így amennyiben komoly a szándék akár 7-8 %-os alkuról is beszélhetünk. Az ennél a lakásnál több, mint 4 millió :). Azt is mondta, hogy a Vígkedvű itt a legjobb utca a környéken, amit a 2-es válaszoló is megerősített. Hűha, lehet megtaláltam amit kerestem :)))
2022. jún. 17. 09:51
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha egy tulajdonos ebben a mérhetetlenül nagy inflációban és a folyamatosan emelkedő lakásáraknál első telefonra 4 milliót elenged az árból, akkor gyaníthatóan vagy a tulajjal nem stimmel valami, vagy a lakással.

Bocs.

2022. jún. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem első telefonra, már láttuk a lakást és korábban is beszéltünk már az eladóval.
2022. jún. 17. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!