Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Társasház esetében jól tudom,...

Társasház esetében jól tudom, hogy hitelfelvétel esetében minden albetét tulajdonosnak egységesen kell igennel szavaznia a közgyűlésen és nem elég a többségi szavazat a hitelfelvételhez? A "célbefizetéssel" ezzel kapcsolatban mi a helyzet?

Figyelt kérdés

2023. júl. 12. 07:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
nálunk most van vmi felújítás, a kk azt mondta 60% kell, de valószínűleg az sem mindegy, hogy miről van szó, mert pl a tetőfelújítás ha muszáj akkor muszáj..
2023. júl. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

22 milliós hitelről, tetőfelújítás címén, de azért annyira még nem ázunk. A közösköltség az úgy alapbóla háromszorosára nőne mindenkinél plusz az egyszeri célbefizetés.


Így a legkissebb közösköltség 26 ezer lenne legnagyobb 78 ezer / hónap, az egyszeri hozzájárulás legkisebb összege 120 ezer a legnagyobb 400 ezer mindez egy lepukkant kerületbe újpesten 12 lakásos egy emeletes társasházba.



Van ennek így értelme / kockázata?


Gondolkodjak az azonnali eladáson, mielőtt megássák a síromat?


Vagy ez tuti nem fog így öszejönni, ha meglátják ezeket a számokat a tulajdonostársak?

2023. júl. 12. 11:39
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja és a vicc, hogy csak lécet meg cserepet cserélnek plusz a bádogosmunka, és egyetlen szarufa cseréje kerül ennyibe, egy kb 500 nm-es tetőn. Mindez 8 év garanciával össze vissz, szóval még a hitel se lesz addigra letörlesztve...
2023. júl. 12. 11:43
 4/17 A kérdező kommentje:
Attól tartok, hogy mivel sok a bérlő így meghatalmazásokkal megbugázzák a szavazást?! Lehet erre esély?
2023. júl. 12. 11:45
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A tető gyakran szívás.. nekünk két társasházi lakásunk van, és mindkettőben megy a tetőfelújítás. Nálunk nem volt ellenkezés azok között, akik eljöttek egyáltalán a lakógyűlésekre, így nem tudom mi lett volna, ha van.
2023. júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
Beszélj a közös képviselővel, mert ezeket a kiadásokat a felújítási alapból kellene fizetni. Aki lejjebb lakik, mint Te, annak nem fáj a beázás...!
2023. júl. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem bírja fedezni mondjuk nem értem hogy miért nem...

A felújítási alap valahogy évek óta nem növekszik, van rajta alig 3 millió kb.

Pályázatokkal meg nem is foglalkozik, úgy 8 éve lakom már itt ez úgy a negyedig közösképviselő lehet azóta és három másik elődje is valami agyament hitellel próbálkozott, de egyre magasabb pénzekkel jönnek.

Kész vicc lassan az egész mert ennyi erővel néhányan mehetnénk albérletbe vagy vehetnénk hiteles újépítésű házat is. Egyik évbe pl azért volt az "ázás", mert valamelyik lakó nem zárta le rendesen a tetőkibúvót, és kivágta a szél, majd kb fél év múlva észrevették, hogy tárva nyitva a tető...

2023. júl. 12. 15:20
 8/17 A kérdező kommentje:
Ez a szintű közösköltség emelkedés szerintem mindenkinek fájna, engem konkréta hazavágna anyagilag az, hogy mivel nekem ugye építményadót is kivetnek így a hitellel meg a közösköltséggel már havi 100 ezer ft éves szinten 1,2 milliónál tartanék a felújításra szoruló 100 nm-es ingatlanommal amiből 20 nm valójában pinceszint, és gyakorltilag is lakhatásra nem alkalmas.
2023. júl. 12. 15:23
 9/17 A kérdező kommentje:

A vakolat kb az összes lakásban lóg, kívül van ahol omlik is, az eresz csatorna is eltömődve, az udvaron víznyelő a beton alatt, a gázcső régi.

Az egész ingatlanba szinte csak a bontott tégla képviselne lassan értéket, ha ledózerolnák! Aztán ezt akarják újítgatni? Ez egy pénznyelő lassan! Ráadásul idén lesz 110 éve az építésnek... Nem értem ezt az egész hozzáállást!

2023. júl. 12. 15:27
 10/17 A kérdező kommentje:
Hogy kia tököm erőltetgeti ennyire két három évente ezt a hitelt, meg minek...Javíttassák meg a tetejüket aztán annyival kevesebbet szedjen be az adott illetőtől a felújítási alapra, amennyiről számlát hoz! Mivel volt már olyan lakó aki ezt csinálta inkább! A többire meg ott a biztosító!!! Azért fizeti a ház!
2023. júl. 12. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!