Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha a pénz nem számítana, a...

Ha a pénz nem számítana, a fővárosban vagy akörül hova költöznétek?

Figyelt kérdés

2023. aug. 9. 22:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán a Dunakanyarba, a Börzsöny lábához. A lényeg nekem, hogy természetközeli legyen.
2023. aug. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A Dunakanyarban: talán már egyedül csak a Szentendrei szigetre, Kisoroszi környékére, de az újabb híd építésének híre (Vác) elvette a maradék kedvemet is. Szentendre és hasonlók nekem a turizmus miatt élhetetlen, Nagymaros és más kisebb településeken sok a c és/vagy a frusztrált ember, van egy leszakadó-térség hangulata az egésznek (sajnos.)

Budai hegyekben: csodálatos természeti környezet, borzalmas építészettel. Páty, Perbál ezek a helyek még nem estek teljesen a kiköltözés áldozatául, viszont annál lepukkantabbak tudnak lenni. Sajnos errefelé nincs átmenet, ha jönnek gazdagék, mennek a régi épületek, az is, ami menthető lett volna. Településkép mint olyan nincs.

A többi agglo hely nálam szóba se jöhet, túlzsúfoltak, rondák, ötvözik Budapest és egy kis falu összes hátrányát.

Budapesten belül csak Budán, ott is lehetőleg egy olyan hegyen ahol a 'régi gazdagok' laktak, és lehetőleg azon belül is az utolsó utcában, mellékutcában. Gellérthegy déli oldala pl. tetszene.

Ebben a formájában számomra Budapest és környéke nem élhető hely, eegyszerűen azért mert túl sok minden van egy helyen és minderre eszelős mértékű autóforgalom van ráeresztve - a belső területeken. A külső területeken meg mindent ledózerolnak és sokszoros sűrűsegben építenek be. Aztán nézik egymás autóját mega betont. Szerintem nincs az a forgalomkorlátozás, vasúti beruházás, városrendezés vagy bármi ami ezen enyhítene. Inkább csak rosszabb lesz. Pedig szerettem ott élni, jó is volt annak idején. (Buda, természetesen.)

2023. aug. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Gödöllő.
2023. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!