Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tennétek? Költöznétek?

Mit tennétek? Költöznétek?

Figyelt kérdés

A gyermekem elment továbbtanulni az ország nyugati részébe. Mi jelenleg a legkeletibb régióban lakunk.Én, az anyukája nem itt születtem, hanem Bács megyében, a szüleim költöztek ide Békésbe, még a 80 as években.A szüleim meghaltak, elváltam a gyermekem apja meghalt, rokonságom nincsen itt, tehát nem köt ide semmi.Van egy saját fél házam, amibe özön pénzt bele lehetne ölni, de....

Azt mondta a fiam, h kezdjek el gondolkozni azon, h mi lenne, ha elmennék én is oda Nyugatra.

Ő a Műszaki képzésen tanul, nekem az egyetemből a szakdogámból a konzulens "lelépése" miatt a szakdoga hiányzik és az államvizsga. Jelenleg egy rehabilitációs munkahelyen dolgozom, mert le vagyok százalékolva.

Érdekelne a véleményetek.



2017. ápr. 17. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát rosszabb biztos nem lenne,és a gyerekeddel is tudnád tartani a kapcsolatot.

Ha nem köt oda semmi,akkor szerintem gyere el,mert szép lassan meg fogsz bolondulni ott,ráadásul ha nem éri meg,nem szabad költeni a házadra.

Ha anyagilag meg tudod oldani,igen menj el te is.

2017. ápr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
A konzulens lelépése miatt hiányzik a szakdoga? 1-szer voltam a konzulensemnél összesen, amikor a témát választottam. Ez aztán marha jó kifogás. Meg akkor be se kell járnia egyetemre, ha csak a szakdoga hiányzik, kivéve a könyvtárat.
2017. ápr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Ja, hogy neked hiányzik a szakdogád. A gyerek csak szépen maradjon ott ahol van, önállósodjon és te is maradj ott, ahol vagy, mert az se biztos például, hogy a diplomáddal Nyugat-Magyarországon el lehet helyezkedni, pl ha jogász vagy közgazdász vagy, akkor buktad.
2017. ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kedves 2/3-as válaszoló olvashatna is. írta, hogy műszaki szakon MAJDNEM végzett. Nincs diplomája.


Én átgondolnám a helyedben, hogy milyen munka lehetőségek vannak neked ott. Milyen házat/lakást tudnátok venni. Én próbálnám el tervezni, hogy mit kellene csinálni ahhoz hogy oda költözhessek. Abból úgy nagyjából le jön, hogy mennyire reálisak az esélyek a megélhetésre etc..

És nem utolsó sorban a fiadat is vond bele a gondolkodásba. Fiatal, de biztos vagyok benne, hogy együtt többet hoztok ki ebből.

2017. ápr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell a konzulensre fogni a saját! lustaságodat!


Nekem is szar volt az első konzulens, én jártam a nyakára, sokszor órákig ültem, mire hajlandó volt rám áldozni kettő percet, de mégis van diplomám, mert nem hagytam a fenébe, hanem igenis nyüstöltem a hölgyet.

2017. ápr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A gyerekem most kezdte az egyetemet, az idén szeptemberben.

Nem kell összeveszni a válaszokon és a válaszolóknak sem, csak érdekel mások véleménye, látásmódja is.

Ha én tiszteletben tartom a Ti véleményeteket, akkor Ti is egymáséit tartsátok tiszteletben, kérlek.

2017. ápr. 20. 19:49
 7/7 anonim ***** válasza:
De tulajdonképpen minek költöznél oda? Tanulni? Vagy azért, hogy ne legyél egyedül, hanem megint összeköltözz a fiaddal? Vagy hogy jön most ide az, hogy neked nincs meg a diplomád? Mi köze ennek ahhoz, hogy a fiad elköltözött?
2017. ápr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!