Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Bérleti jog eladása lehetséges?

Bérleti jog eladása lehetséges?

Figyelt kérdés

Sok olyan hirdetést látok, hogy pl "35 m2-es lakás

örökös bérleti jogát elcserélem kis házra" vagy eladja 10 millióért... Egyáltalán ez lehetséges? Mennyire kamu az ilyen? Ez most olyan mintha én laknék egy albérletben és eladnám valakinek 10 millióért, hogy most már te bérled helló...



2023. aug. 16. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Csere jogilag okés, eladni nem lehet.
2023. aug. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Az önkormányzati bérleti jogra gondolnak, nem sima albérletre. Az önkormányzattól általában rászorultsági alapon, a piaci árhoz képest fillérekért bérelnek ingatlanokat. Ezt természetesen nem jogszerű sem eladni sem ingyen átadni ezért ilyen szerződésbe bele ne menj,mivel ha az önkormányzattal neked szerződésed nincsen, minden további nélkül kitehetnek a lakásból. Nem is értem, miért nem szálltak még rá a hatóságok ezekre a hirdetésekre.
2023. aug. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

"Ez most olyan mintha én laknék egy albérletben és eladnám valakinek 10 millióért, hogy most már te bérled helló..."

Ezek önkormányzati lakások. Azt fizeted meg előre, hogy a mondjuk piaci 150 ezres bérleti dij helyett 60 ezerért bérelheted.

Egyébként alapvetően nem kamu, de sok buktatója lehet, és erősen a legalitás határán mozog egy ilyen ügylet.

2023. aug. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm. Én is erre gondoltam, hogy nem az én nevem van a bérleti szerződésen szóval végülis simán kirakhatnak bármikor. Sőt, ha egy féreg az "eladó" akkor még az is kitehet jogosan, hiszen az ő nevén van. Jó lenne büntetni az ilyen átveréseket. Gondoltam rá hogy be kéne ezeket küldeni valahogy... De hát...


3. Oké hogy nem kamu de valahogy nem fér meg a fejemben hogy ahogy írta is a 2. válaszoló "általában rászorultsági alapon" adják és ha én nem vagyok úgy rá szorult nem írják át az én nevemre. Arról nem is beszélve hogy egy tollvonás és helló lakás

2023. aug. 16. 21:17
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2023. aug. 16. 21:18
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

#4

Az önkormányzati lakás bérleti joga hivatalosan is átadható csere útján. Tehát te adsz egy lakást a rászoruló bérlőnek (ez az ő tulajdonába kerül), cserébe te megkapod a lakás bérleti jogát. Hivatalosan, az önkormányzattól. Ez egy telejsen tiszta csereügylet, ezt le lehet papírozni, nincs ezzel semmi gond.

Igazából ott kezdődnek a "gondok", amikor eladásról van szó. Mivel hivatalosan csak cserélni lehet, ezért az eladás a gyakoraltban azt jelenti, hogy egy filléres világvégi putri lakást papíron átadnak, ahova a bérlő nem fog beköltözni valójában. Mellé meg még fizetnek készpénzben xy milliót. Na ez a része már nem éppen legális.

2023. aug. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Akik lepontozták az elsőt megindokolnák, hogy mi nem tetszik?
2023. aug. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xswerdy ***** válasza:
100%

Ahogy fent is írják, természetesen a csere az önkormányzat jóváhagyásával történik, a bérleti jog átszáll a vevőre.


És cserénél sem tilos, hogy egy bizonyos értékkülönbözet megfizetésre kerüljön. Ha ez irreális (nagyon kis értékű ingatlant adsz cserébe, plusz relative sok pénzt), akkor nem fogja jóváhagyni az önkormányzat.


Én azért ilyenbe nem mennék bele, hiszen ebben az ingatlanban csak bérlő lennék. Koránt sem biztos, hogy végtelen ideig bérelhetem a piaci ár alatt az ingatlant. Vagy mi van ezeknek az örökölhetőségével manapság? Korábban csak olyan rokon örökölhette a bérleti jogot, aki az elhúnyttal együtt lakott a lakásban.

2023. aug. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

"Csere jogilag okés, eladni nem lehet"

Szerintem rövid tömör és korrekt válasz! Felpontoztalak (ha ez segít), mert engem is felháborít hogy a jogi tényeket sem veszik figyelembe. Az önkormányzati bérlakást szociális alapon kapta valaki. Ez nem vagyoni értékű jog, így nem forgalomképes.

2023. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!