Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vasarlas, onero...

Ingatlan vasarlas, onero nelkul. Lehetseges? Hogyan?

Figyelt kérdés

Udv,


jol keresek, biztos jovedelemmel rendelkezem es jelenleg alberletben lakom, Pesten.

A mai eleg magas arakhoz kepest is borsos aru alberletben lakom, havi 170.000 Ft + rezsi.

Viszont inkabb sajatot szeretnek.


A havi netto keresetem 500.000 Ft, igy havonta 250.000 Ft-ot is ki tudok fizetni lakasra. Azonban onerom nincs.


Kerdes, hogy ebben a helyzetben is van lehetosegem lakasvasarlasra, es ha igen, hogyan?


2018. okt. 5. 23:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A 170+rezsi elég jó ár, ha jó a lakás is hozzá és nem egy külvárosi lepukkant minigarzont bérelsz, hanem egy

legalább normál állapotú, polgári színvonalú, 35+ nm-es belvárosközeli lakást.

Félreteszel havi 250 000 Ft-ot, és ebből összejön az önerőd.

Az eddig megkeresett pénzedből nem tettél félre?

2018. okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy év alatt ebből már 3 m Ft-ot tudsz félretenni. Ilyen fizetés mellett fura a kérdés, bocs.

Amibe ne menj bele az a lakáslízing. Ugyanis ott csak és csak is a legvégén kerül a te nevedre a lakás, tehát ha veszel egy 30 milliós lakást (pesti árakkal sacc, mondtam egy számot) 20 éves futamidővel, akkor a 20. év végén, mikor teljesen kifizetted kerül a nevedre a lakás. Addig CSAK a bank van bejegyezve. (Bankban ugyanis lehet hogy ajánlani fogják). NE menj bele!

Nekünk a 11 milliós önerőre ajánlották, mert csak idősebb családtag volt hitelképes. Nagyon kikeltem magamból, hogy hogy képzelik, hogy a tehermentes lakásunk árát, ami sajátunk, saját pénzünk, majd ők fogják használni évekig, mert mondjuk vagy kétmillióra lett volna még szükségünk (négy éve volt, ami a számokat illeti, de a lízing még ma is van), és majd mittudomén öt év után nagy kegyesen a nevünkre vehetjük a lakást. Közben meg remegjen a gyomrod, hogy odalesz mindened.Soha, kb.

2018. okt. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"A havi netto keresetem 500.000 Ft, igy havonta 250.000 Ft-ot is ki tudok fizetni lakasra. Azonban onerom nincs."

Pedig a banknak éppen az önerő lenne erre a szép történetre a bizonyíték. Hogy tessék csak nézni, az elmúlt 2 évben 24x250 ezret raktam össze. Akkor a továbbiakban is fogom tudni csinálni. Önerő nélkül a bank csak bólogat, hogy a történet szép, meg jó állásod van. De hitelt nem fog adni. Mert valamire eddig is elszórtad a pénzt, és ezután is el fogod, nem fogod tudni beosztani!

2018. okt. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem rég költöztem csak fel Pestre, a kaució és az egyéb költségek le is nullázták a megtakarításomat. Ami amúgy is elég kevés lett volna egy önerőhöz.

Az albérlet + rezsi kifizetése MELLETT még 250.000 Ft-ot is félre tenni igen durva lenne, maradna kb. 60.000 Ft, ami kb. kajára elég csak.


Viszont az albérlet HELYETT, a jelenlegi összeget - 170.000 Ft - kényelmesen meg tudnám toldani és inkább saját lakásba invesztálnék, mint hogy csak úgy "kidobjam az ablakon".

2018. okt. 6. 06:12
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az albérlet kifizetése után ebből a fizuból reálisan havi max 150 ezer Ft megtakarítást lehet számolni.

Két év alatt az 3.6 millió.

A fővárosi árakhoz képpest ez is csak aprópénz.

Sajnos önerő nélkül reális esély nincs a hitelte.

2018. okt. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy felköltözöl pestre, az 500-as fizuddal azt hiszed vagy valaki, és a felét ki is dobod, mert megteheted. De a maradékból meg már egy teljesen átlagos fizud lesz, amit csak kemény munkával lehet összerakni önerőnek. Két lehetőséged van: lakótárssal csökkenteni az albi árát, és becsülettel összerakni a pénzt, esetleg majd pároddal közösen venni valamit. Vagy bevonni a szülőket adóstársnak, jelzálogot felvenni az ő házukra is, de ha mégsem vagy akkora ász a munkádban, vagy bármi történik, akkor nem csak te buksz, hanem ők is.
2018. okt. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
18%
Szerzel egy házastársat, vállaltok három gyereket és megvan 10 millió önrész egy új építésű lakásra.
2018. okt. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#6: Nem gondolom, hogy ezért én "valaki" is lennék, egyszerűen ezek a számok.

Ebből szeretném kihozni a maximumot, ami - úgy gondolom/gondoltam - nem az, hogy albérletre "dobom ki".


#7: nyilván nem ezért fogok házasodni és gyereket vállalni.

2018. okt. 6. 09:48
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Önerő nélkül nem tudsz lépni. Esetleg van olyan bank, amelyik elfogad értékes, jó helyen lévő ingatlant fedezetnek, mondjuk a szüleidét, de a helyedben inkább összegyűjteném az önerőt.
2018. okt. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos kell sz önerő. De egyébként megértelek. Nekünk pont lesz a torlesztőnk, mint egy másfél szobás lakás bérleti díja. Így mi is inkább a sajátunkat fizetjük. Viszont az a szerencsénk, hogy ketten vagyunk és van önerőnk, mert eddig nagyon jó árú albérletben laktunk, plusz a szülők is segítettek. 160 ezres bèrleti díj mellett mi sem tudtunk volna fèretenni.
2018. okt. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!