Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ikerház - osztatlan közös...

Ikerház - osztatlan közös tulajdon ügyvéd által ellenjegyzett használati megosztással. Lehet gond?

Figyelt kérdés

Bp-en néztünk ki egy ikerház felet. Minden teljesen külön van, külön bejárat, lekerített kertrészek, saját oldalak, nincs átjárás a kettő közt még a tetőn sem. Ügyvéd által ellenjegyzett, teljesen elfogadható használati megosztás van hozzá, amely a jogutódokra is vonatkozik. A másik fél már szépen felújította az ő részét, 2 gyerek van, normális házaspárnak tűnnek. Egyedül a vízóra lenne a mi oldalunkon - de van saját, 2db vízóra egyébként és minden közm saját órás.


Ügyvéd szerint minden rendben, ettől nem kell félni.


De!! Sok ismerős riogat, hogy Jaj, csak osztatlan közöst ne! Mert majd ha eladja a másik fél, akkor ki jön a helyére, jaj, ha eldugul a csatorna, abból vita lehet, jaj, majd biztos nem akar beleegyezni az eladásba, akkor mi lesz, jaj, ha beüt a bármi, akkor bármi lehet...


Nekem ez egy kicsit fura, mert egy szimpla magánháznál sem tudom a szomszédokat kontorllálni, oda is költözhet bármikor bulizós család. A csatorna nem tudom, hogy ekkora gond lenne-e, ha meg eladáskor az elővételi jogról nem nyilatkozik, akkor az ügyvéd szerint x idő után olyan, mintha lemondott volna róla, tehát el lehet adni. Eddig azt láttam, hogy mindenre van megoldás (ha hangos házon belül, akkor a közös falra teszek hangszigetelést - amúgy Kispesten csomó ház össze van építve, pedig nem ikrek), de sok a riogató.


Mit gondoltok, vennétek ilyet?


Egyébként olcsóbb is, mint a nem osztatlan, nekünk megérné.


2023. aug. 16. 16:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha iker, akkor össze kell érniük és megbontani azért nem egyszerű procedúra, mellesleg lehet, hogy a hész nem is enged akkora telkekre bontani, amekkorák így lennének.

Nézd. Mi nem vettünk meg osztatlan közöst és nem is vennék meg. Amit mi kinéztünk, ott volt közös tetőszerkezet, közmű és hiába a jó szerződés, nekem ez elég volt ahhoz, hogy ne akarjam nehezíteni az életem, pláne hogy a munkám miatt állandóan belefutottam abba a vitába, hogy a közmű mérő az egyik ingatlan részen van, az meg nem enged be, mert nincs otthon, dolgozik, de kulcsot nem adna az ikrének, szóval... Bár vannak jó példák is nyilván, kössz nem. Ha már ház, akkor ne legyen a számban senki, akitől bármilyen szinten is függök. Inkább kijöttünk Budapestről és ugyanazért az árért, amiért ott ikret kaptunk volna, itt kaptunk önálló családi házat tisztes távolságra a szomszédoktól.

Számtalan okból lehet vita. Te miért áztatsz, én miért áztatlak, te miért vagy hangos, én miért nem engedtem be a vízmérő leolvasót, a te szakaszodon dugult el a csatorna, nem az enyémen, te nem tartottad karban a saját részed, azért megy szét az enyém is, újítsuk fel együtt a homlokzatot, de nekem nincs pénzem, igaz, hogy nálam van b*szott nagy fa, ami szemetel, de a te eresz részed dugul el tőle, blabla. Mellesleg nekem iszonyat ronda amikor egy ikerház két fele totál máshogy néz ki, lerí róla, hogy nem egyeztettek mondjuk egy szigetelésnél, vagy kerítés építésnél, vagy legalábbis nem sikerült közös nevezőt találni. Sorházba sem mennék ugyanezért és a zártsorú beépítés sem az én világom. Lehet ezekre szerződést, meg jogot ráhúzni, amíg normális a szomszéd jó, ha nem normális, az nem jó. De ez én vagyok, a mi döntésünk, a mi életünk.

Ha te szívesen laknál ilyenben és ügyvédet is megkérdeztél, akkor mi a gond? Most is eladó és te megvennéd, nem? Vagyis eladható...

2023. aug. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Persze, eladható, sok ilyen van Bp-en, főleg a CSOK óta. Alapvetően csak érdekelt, hogy miért ódzkodik mindenki ennyire tőle.

A mi helyzetünk azért bonyolultabb, mert 2 általános iskolás gyerek van, akiket nem szeretnénk másik suliba vinni még 3-4 évre. Nem szeretnénk messziről sem suliba vinni őket és utána még középsuli miatt is fontos a közlekedés. Ha tehetném, vennék egy 2000m2-es telket a semmi közepén egy házzal és ott élnék. De így max. 2 kerület jöhet szóba a suli miatt. Ezekben az önálló családi kb. 20%-kal drgább, mint az iker. Alapvetően nincs sok lehetőség, anyagilag is be vagyunk határolva. Ezért merült fel ez a ház, csak mindenhonnan azt hallom, hogy jaj, azt ne, de olyan megoldhatatlan okot még senki sem hozott fel, ami máshol ne lenne. Kis társasban lakunk, itt is áztathat a szomszéd, itt is lehet a tetővel gond, itt is eldugulhat a csatorna, itt is lehet rossz szomszéd. Nincs közösképviselő, nincs kihez fordulni, ha baj van. Ez albetétesített, de a különbség összesen annyi, hogy nincs elővásárlási jog.

2023. aug. 18. 20:06
 13/14 anonim ***** válasza:

Akkor te ezt ezekszerint megszoktad. Én utáltam a társasházi létben a közösködést és utálnám ikerben is.

Én továbbra is úgy gondolom, hogy amíg jó a szomszéd, addig az ég világon semmi gond nincs ezzel, kívánom, hogy jó legyen. Ha bejön ez az egymáshoz közeli életforma, akkor miért ne?

De hidd el, csak az általam leírt piti ügyek is tudnak fejtörést okozni, ha a szomszédod hülye és kezdheted lobogtatni a papírt, amikor már két hete áztat, hónapok mire kényszerűen hatni tudsz rá, ha egyáltalán tudsz. Vagy szintén példa a munkámból... :D A mai napig nevetek rajta, de amúgy tök nem vicces. Egy kisgyerekes család ikre egy kettyós öregasszony. Nála van a vízmérőjük és rendszeresen elzárja a vizüket, mert "tőle lopják". Most ezzel mit tudsz csinálni? Avagy elég, ha nála van és nem szigeteli rendesen, így télen szétfagy... Utána jöhet a mutogatás. Ezek megoldható, kvázi nem létező problémák, ha normális az ikred, dehát az ilyenek miatt intenek óva, avagy kerülik sokan inkább ezeket.

2023. aug. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi, igen, értem. Alapvetően én eddig még csak társasban és panelben éltem, így már az iker is egy előrelépés lenne ezekhez képest az egy, de jól szeparált szomszéddal. Gondolom, más, ha valaki csak saját, önálló családiban élt és onnan megy ikresbe vagy társasba vagy fordítva.

Valóban, a társasban is vannak iszonyú hülye helyzetek. Pl. szomszéd az ablakod alá parkol folyamatosan a közös udvarban, ott mossa a kocsit, zenél, éjjel ugat a kutya az erkélyen, hozzád engedi az ereszcsatornáját, megverik egymást, mert valami nem tetszik, senki sem söpri fel az utcát, senki sem nyírja le a kerti sövényt, megy az egymásra mutogatás... Sajnos tudom. Panelben az öreg néni járt fel folyton, hogy trappolnak a gyerekek és hallja, hogy a férjem KAVARGATJA a kávéját és kiabált, hogy költözzünk el... Hát, nem könnyű sehol, az biztos.

2023. aug. 19. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!