Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szegeden megéri ingatlant...

Szegeden megéri ingatlant venni, úgy, hogy 1-2 évre ki szeretném adni, majd valószínűleg utána beköltöznék én is?

Figyelt kérdés

Jelenleg Budapesten élek, örököltem akkora összeget, hogy Szegeden jó kis lakást tudnék venni belőle, Budapesten még egy garzonra sem elég.


Szegedre jártam egyetemre, meg pár évet dolgoztam ott, szerettem ott élni csak kevés volt a munkalehetőség. Most azon agyalok, hogy ott veszek lakást a pénzből, majd 1-2 év múlva leköltözök. Jelenleg még Budapestre köt a munkahelyem meg levelező egyetemre is járok.


Ez így jó befektetés lehet? Így nem lógna a pénzem sem a levegőbe, még a bérleti díjból is profitálnék.


Csak ingatlanba szeretném befektetni a pénzt, ha hamarabb költözésre adnám a fejem ne legyen akadály, állampapír meg ilyen rövid lejáratú dolgok nem érdekelnek.


2023. aug. 23. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Szegeden ott az egyetem, mindig lehet bérlőket találni rövidebb időszakokra is az egyetemisták között.

Nemrég néztem a lakásokat ott én is a gyerekem miatt. A belső városrészben bérleti jogot lehet venni, az pár milliótól 10-12 millió között volt lakástól függően. Utána kell fizetni a havi bérleti díjat. De hasonló helyeken meg lehet rendesen lakást is venni és annak is elfogadható árak voltak (meg persze extrém magasak is közte).

Ha ingatlanba fektetsz akkor figyelned kell arra, hogy vételkor fizetsz 4% illetéket és 5 éven belül eladva elég magas adót kell utána fizetni, a 15% SZJA-t időarányosan csökkenő mértékben. Ha 2 év után adod el akkor az eladási ár 90%-a után kell 15% adót fizetned, ez nagy veszteség - kivéve ha még abban a naptári évben veszel is másikat a pénzből.

Az ingatlan jó befektetés, de át kell gondolni jól, hogy ne legyen veszteség a vége.

[link]

2023. aug. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18%

Nem. 1-2 évre most állampapírt vegyél, aztán vegyél majd lakást.


Állampapírban a pénzed a következő 1-2 évben 10-20%-kal fog nőni összesen. Ingatlanban pedig 0-t vagy pedig még kicsit csökken is.


Nekem is Szegeden van egy panel lakásom, amit tavaly vettem és sajnálom, hogy a 17 millió ft önerőmet nem raktam inkább állampapírba tavaly még 1-2 évre a lakásvásárlás előtt.

2023. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ha 2 év után adod el akkor az eladási ár 90%-a után kell 15% adót fizetned, ez nagy veszteség"

Nem. Az eladási és vételi ár különbségének 90 %-a után kell csak adót fizetni.

2023. aug. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 Ha a pénzét akarja belőle visszakapni, mert befektetésnek veszi ahogy írta a kérdésben akkor nincs eladási meg vételi ár különbsége. Akkor csak eladási ár van.

Azt meg leírtam én is, hogy "kivéve ha még abban a naptári évben veszel is másikat a pénzből.".

2023. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!