Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Velem van a gond, hogy nagyon...

Velem van a gond, hogy nagyon tetszenek a panellakások?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állok és nekem annyira tetszenek ezek a tipikus 50 nm-es 2 szobás panellakások, lakás között pedig a nagy ablakos konyha.


Annyian szidják őket, nem részletezve most a miértjüket, de inkább egy ilyenben élnék, mint egy 30 nm-es galériázott garzonban hasonló árfekvésben.


2023. aug. 23. 18:38
1 2
 1/15 Noren1989 ***** válasza:
11%
Veled.
2023. aug. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Nincs veled gond, mert minden otthon típusnak meg van az előnye és a hátránya. Ha tetszik a panel vedd meg.

Fontos infó a közvetlen szomszédok "normálisak"-e, van-e panel szigetelés, mérős-e a fűtése,és hogy a lakás milyen állapotú(vízcsövek/burkolatok) és a lépcsőház rendezett legyen, tisztességes közös képviselővel.

2023. aug. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj, hogy hiába nagyok az ablakok a konyhaban, ha maga a konyha egy szűk folyosó, de még a nagy 3 szobásokban is.

Lehet kifogni jó elosztásút, nekünk kb 9m2 konyhánk van, az egesz lakás tágasabb, mint a "szokásos" panellakások. Nagyon szeretjük

2023. aug. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Kinek mi. Tény, hogy méretileg élhetőbb egy normális helyiségekkel rendelkező panellakás mint egy feleakkora garzon. Nyilván itt fokozottan számítanak a szomszédok és sokat számít az elhelyezkedés. Vagy azért nem ugyanaz Kelenföld meg Pesterzsébet.
2023. aug. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha neked ez tetszik az a te dolgod, ugyanis ízlésekről kár vitát nyitni.

Főleg úgy, hogy még nem is laktál ilyenben.

2023. aug. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Panelban nőttem fel.

Panelt is vettem amikor oda került a sor. Levegőre lelehet menni, ha gyerek lesz van játszóter. Ritkán hallani a szomszédot, de nem zavaró. Ha az tetszik akkor vedd meg.

A mienk jó elosztasu, szeretjük nagyon.

2023. aug. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is van olyan, ami tetszik. Meg olyan is ami nem. Egy adott életszakaszomban elvoltam panelban, mostmár valami nagyon nagy dolognak kéne történnie, hogy visszaköltözzek.
2023. aug. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy egy panellakásnak ha relatív jó elrendezése és típusa, ki vannak zárva bizonyos tényezők (szemétledobó, lift közelsége, dohányos szomszéd) akkor alapvetően egészen komfortosan fel lehet újítani gyakorlatilag egy modern lakás szintjére. Még a hangszigetelésen is lehet valamit javítani a rések, áttörések lezárásával, szigeteléssel.
2023. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Álom a panel. Kedvencem az volt amikor azt is hallottam ha 2 szinttel feljebb valaki fingot egyet.
2023. aug. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Laktam már több panelban és laktam már több tégla albérletben is.


Az, hogy vezeti a zajt igaz.


Szomszéd függő igazából minden, téglából is költöztem már ki felső szomszéd miatt.


Budapesten is laktam Nagyzuglóban olyan téglában ahol a szomszéd ébresztőórájára felébredtem :-) Nem hazudok tényleg volt többször.


Olyanban is laktam, ahol a szomszéd verte a falat, mert telefonon beszéltem és zavarta, hogy áthallatszódik (ez is tégla volt).


Laktam már nagyon csendes panelban, mert olyanok voltak a szomszédok.

Egyetlen 1x laktam olyan panelban ahol az egyik szoba fölött nagyon hangos volt a felső szomszéd.


Emberfüggő inkább, mint épület.

2023. aug. 23. 21:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!