Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 2018 óta háromszorosát drágult...

2018 óta háromszorosát drágult a nm/ár Budapesten átlagosan, akkor miért van aki a mai napig azt szajkózza, hogy az ingatlan nem jó befektetés?

Figyelt kérdés
2023. szept. 2. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Az ingatlan olyan mint a tőzsde.

Nem mindegy hogy hol szálsz be.

Ha mélyponton, akkor nyersz, ha magas ponton, akkor vesztesz.

Én pl egy 2013 bán vett lakást közel hatszoros áron adtam el tavaly.

De most nem vennék lakást, mert nagyobb a rizikó.

Nem mondom hogy biztos nem fognak nőni az árak, csak jóval nagyobb a rizikó.

2023. szept. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Évek óta azt mondják, hogy nem éri most venni, és folyamat drágul.


Budapesten 28 millió alatt gyakorlatilag földszinti, rossz lokácioval rendelkező, vagy extrém felújítást igénylő lakás van.


3 eve ezért az osszegert még 2 szobás lakást lehetett venni jó kerületekben

2023. szept. 2. 12:48
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Ezt már akkor is csak az idióták mondták, nem tudom miről beszélsz.

Akinek volt esze, vett.

2023. szept. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Első: miért MOST nem vennél? Most szépen zuhannak az árak, készpénzes vevőként iszonyú jó alkupozícióban vagy. Pont, hogy most kell venni, főleg befektetésnek. Jövőre megint szépen megindulnak felfelé.
2023. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tényleg nagy a kínálat, a banki hitelesek most vacillálnak, mivel magas a THM.


Ha valaki Kp-s vevő, ahogy a 4-es írta jó alkupozícióban van. Szerintem 10-20% simán benne van.


Az más tészta, hogy még 10-20% lealkudva is irreális szerintem a fővárosi ingatlanár. Csak akkor nem, ha olyan szempontból nézem, hogy mennyire élhetetlen lett vidék ezért a fővárosi ingatlan tartja az árát, mert ott munkahely, infrastruktúra dögivel van (ahogy túlzsúfoltság is).

2023. szept. 2. 13:52
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert az amerikai tőzsde még így is jobban hozott. Ha már befektetés, akkor van az ingatlannál is jobb.
2023. szept. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
XDXD
2023. szept. 2. 18:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért nem jó, mivel nem tudnak beleszállni az emberek. Ugyanez van az albérletekkel is. Sokan azt hiszik, hogy ehhez hasonlóan magas árakkal kiadhatják a lakásukat. A legtöbben ráfaragnak és ott áll a lakás.
márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2014-2015 környékén tényleg megérte venni es most kb 5-6-szoros áron (kb 80-100 százalek lehetett azóta a béremelés infláció) az ingatlanok ára meg 5-6-szoros eladni.
márc. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!