Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy irányáras 32 milliós...

Egy irányáras 32 milliós ingatlanból, mennyi az esélye, hogy engednek 3 milliót?

Figyelt kérdés

Egy ingatlanban is dolgozó ismerősöm azt javasolta, hogy 5-10%-ot nyugodtan lehet az összes ingatlanból kérdezni, hogy engednek-e.


Azért egy 32 milliós (nálunk ez a plafon amennyiért nézünk) ingatlanból nem kevés pénz már 3 milliót lealkudni.


Azt értem, hogy a többség alapból magasabb árért hirdeti, meg ha beleírja, hogy irányár, akkor hajlandó is engedni.


De akkor nézhetem az eladó lakásokat 34 millió körül is, remélve azt, hogy alkudható 32-re amiért még tudnánk venni?


2023. szept. 2. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Nyugogran alkudj 3M-t. Valószínűleg 30M-ért bőven odaadnák, de most áll a piac, örülnek, ha van érdeklődő, így a +1M-et is le fogják engedni.


DE!!! Nagyon fontos, hogy az alku úgy szokott kinézni, hogy te mondasz rá 27M-t és a kettő közt, tehát a 27 és a 32M közti összegre bólint rá a tulaj. Tehát ha 29M-ért vennéd meg, akkor 27-tel indulj alkuban.


Pár hetes tapasztalat - Budapest - kisebb és nagyobb értékű ingatlanokból is bőven lehet alkudni. (Pl.: Csepeli garzon: 27-ért hirdették, 24M lett a vége, Kispesti újabb építésű lakás: 73M-ért hidették 71M lett a vége, 18.ker.-i családi ház: 89M-ért hirdették 82M lett a vége)

2023. szept. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi, amiből csak minimálisat sikerült alkudni, az azért volt mert annyira jó állapotú volt?


Mert mondta ismerősöm, hogy indoknak kell mondani a hibákat:


pl belső fal állapota, elektromos hálózat stb.

De nem lehet csak simán mondani, hogy én a lakás állapotát tekintve hajlandó volnék mondjuk 30 milliót fizetni 34 helyett?


Szóval milyen panelmondattal szokták ezt felvezetni? Sosem vettem még ingatlant, így nincs ezzel tapasztalatom.


Egyébként készpénzes vevők volnánk, szóval, ha jó az ingatlan mi fizetni tudnánk bármikor.

2023. szept. 2. 13:57
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

A 73-ért hirdetett 71-ért elkelt ingatlant ismerősöm adta el. Bp.- 5 éves lakás, tehát új építésű, nagyon jó helyen, nagyon korszerű energetikával. Tehát igen, amihez nem kell nyúlni csak a bőröndöt betolni, azok mennek még most is, ott kisebb az alku lehetősége.


Az, hogy készpénzes vagy, már nagy előny! Ezt hozd fel eslő sorban!

"Készpénzes vevőként fixem van 29M-m, ennyit tudok fizetni, nem többet, ezt viszont akát holnap is." Ha hümmög az eladó, akkor jöhetnek a hibák felsorolásai, pl. Jaj, azért innen sokat kell utaznom munkába, Nincs a közebnen bolt/ovi/orvos/bármi... :) Nincs kicserélve a fűtés/áram/víz/bármi... Fel kell újítani, mert....

De ha csak annyit mondasz, hogy a lakás állapota miatt ennyi, akkor az is jó. :)

Egy próbát megér! Ha nemet mond, akkor tudsz tovább keresgélni. Én ott "ronottam el", hogy érzelmileg mindig bevonódtam. Nagyon megteszett a ház és akkor nem mertem sokat alkudni. De állítólag tudni kell elengedni, ha nem adják olcsóbban. Mindig lesz másik!

2023. szept. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, így már világosan érthető!


Akkor kicsit szétnézek drágábban is, ésszerű határig persze.

2023. szept. 2. 14:08
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp érdemes! :)
2023. szept. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

elhunyt anyósom ingatlanának eladását rám bízták az örökösök.

....nos, a meghirdetett árból nem engedtem, mert az aluhoz kellett volna az összes örökös. Így is megvette egy versenyző.

Az eladási áron könyebben, vita nélkül osztoztak az örökösök.


Ezeért nem volt alkuképes(amúgy nagyon megérte)

2023. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 xswerdy ***** válasza:
68%

én meg inkább azt tapasztalom, hogy az örökölt ingatlanból könnyebben engednek. Pláne ha sok oldalági örökös van, egynek úgysem jut egy vagyon, addig meg van egy csomó költség. Szeretnének mielőbb túllenni a dolgon. Persze ezek általában nem is túl jó állapotú ingatlanok, van is az alkuban mire hivatkozni.


Amikor pörgött a piac, akkor nem volt annyi alkulehetőség. Most bátran lehet alkudni. Ha első körben elhajtanak, lehet, hogy egy hónap múlva felhívnak.

2023. szept. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

50 %-ot csökkent tavalyhoz képest az adásvételek száma ha jól emlékszem az általam olvasott cikkekre.


Én ha idén vennék 5-10 % körül probálkoznék simán alkudni.

Ha ez nem alap rá akkor semmi. Előbb utóbb lenne olyan aki eladja sztem.


Persze ez én vagyok, mindenki azt csinál amit akar.


De elég döglött most az ingatlan piac.

2023. szept. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Apám éppen a héten bízott meg egy ingatlanost. 30 milliót akar kapni a lakást ezért az ingatlanos 33 millióért hirdeti.


Egy hónap múlva apám az mondja hogy neki elég 29 millió is, ha nem megy el a lakás.


Szóval simán lehet alkudni annál aki hagyja.

2023. szept. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
10%-ot símán, és igen úgy, hogy a 10% majd a "közös kompromisszumos" ár lesz. Szóval inkább 15%-kal indítasz, ha bátrabb vagy 20%-al. Persze olyat, amilyet legalább 3 hónapja hirdetnek, ha féléve, akkor mégjobb, akkor már érzi, hogy rá se nyitják az ajtót, akkor nehezebben enged el. A készpénzesség borzasztó nagy előny, legyen lebeszélt ügyvéded, hogyha rábólintanak, akkor gyorsan tudjátok bonyolítani. Gondolj arra, hogy akik felújítani, majd utána eladni veszik, azok kp-sként 30%-ot is símán alkudnak, legfeljebb nem az első 5 lakást fogják így megkapni, hanem a 7., 10.-et, szóval a te 20%-os ajánlatod még így is lovagias. Amíg nem tied a lakás, addig ne szeress bele, legyen egy cetlin ott a vége, ameddig hajlandó vagy elmenni, meg annak a másik 5-10 lakásnak a címe, elérhetősége, ami neked tulajdonképpen ugyanúgy jó, ha nem ezeknél jön össze, akkor majd a másik 10 valamelyikénél, akinek épp sürgős az eladás.
2023. szept. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!