Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes megpróbálni több,...

Érdemes megpróbálni több, mint öt százalékot alkudni egy ingatlanból?

Figyelt kérdés

Az egyik korábbi kérdés kapcsán merült fel bennem. Van egy eléggé túlárazott ingatlan (társasházi lakás, amire még kellene költeni egy szoba kialakítást, közben nem messze onnan néztünk új építésű ikerházat saját kerttel 3 millióval drágábban, csak arról lecsúsztunk).


Szeretnénk, ha lemennének egy 5-8%-t (ötnél már lehet, hogy megvennénk, de mondjuk az optimális 8% árengedmény lenne), és gondolom, hogy az újépítésűvel ellentétben itt talán esélyünk lenne alkudni is.


Az előző alkudozós kérdésre viszont érkezett olyan válasz, hogy elgondolkodtam rajta, hogyha túl sokat alkudunk, akkor lehet, hogy megsértődnek és azért nem kapjuk meg az ingatlant? Számít, hogy mennyit alkuszunk, vagy érdemes megpróbálni?


2020. nov. 6. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden vevőnek és eladónak van egy határ, ami belefér a budget-be, ha ez találkozik, akkor létrejön az üzlet. Nálam pl. alkudhatsz 10%-ot is, ha nekem az már nem fér bele, akkor úgysem adom el annyiért, de ha két hét múlva visszajössz, hogy mégis legyen 5% inkább, ami nekem is belefér, én nem sértődnék meg, hogy elsőre számára nem tetsző árat mondtál.
2020. nov. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát minnél drágább az ingatlan, annál rizikósabb az alkudozás. 3 misi-s ház esetén 10% 300k 30 misinél már 3 misi, azért az nem mindegy.

Én leülnék a tulajjal, h beszéljük meg. Elmondanám, hogy van mondjuk 25 milliónk rá, ez a max (vételárat megadva vagy egy kicsit alatta.) és mondanánk, h ebből kellene megoldani a szoba kialakítását is, ami nem olcsó mulatság ennél az épületnél mert ez meg az miatt, gondolom elsoroltak nektek is elég sok dolgot.

Így ha nem is enged 8%ot, de 5%ot igen, akkor nem sértődnek meg és mondhatjátok, hogy jó rendben legyen így, majd a szoba kialakítását kicsit későbbre halasztjátok.

2020. nov. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elmondanám, hogy van mondjuk 25 milliónk rá,

Elmondani hogy mennyi penzed van a leheto legnagyobb hiba amit el tudsz kovetni.

En 10 szazalekot hagytam ki, nekem is kihagytak 9-et.

2020. nov. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Sose mond meg, mennyit szánsz rá. Lehet alkudni, akár 10%-ot is, csak nem bunkó módon. Tudj felhozni ész érveket, miért szeretnéd annyiért megvenni, amennyiért.

Pesten már van egy csomó beragadt felújítandó lakás. Nincs már vevő, kivárnak a kedvezményekig. Idén még van másfél hónap a szezonból, ha jön az ebzárlat, még az se lesz. Simán fog engedni az eladó, ha sürgős, másrészt valszeg bele is kalkulálták a 10-15% alkut az árba.

2020. nov. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem 5-10 %ot most simán lehet.

Persze sok mindentől függ. Mennyire kell neked az az ingatlan illetve, hogy mennyiért árulják jelenleg.


Aztán ha lejár a monatórium és valakiknek sürgős az eladás akkor aztán lehet alkudni ezerrel.

2020. nov. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg! Legfeljebb mondanak egy viszont ajánlatot. Én olcsón árulok egy ingatlant, 400 ezer rajta mindössze az alku összege.De mivel valóban reális áron van, felőlem alkudhatnak többet, elhajtom őket ahonnan jöttek :) Azért tisztában vannak az eladók, vevők is a reál árakkal mostanság.
2020. nov. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lakásoknál mindenképpen, nagyon be vannak ragadva, a kínálat is nagy. Új építésű ikerből viszont nem érdemes alkudni, vagy legalábbis megfontoltan, mert ott már a minőség rovására mehet...
2020. nov. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xswerdy ***** válasza:
Hogyne. Ha valami túlárazott, akkor előbb-utóbb rájönnek ők is. Én alkudtam már 30%-ot is. Nem egyből mentek bele, vártunk, hátha az ügynöke hoz nálam jobb vevőt, de nem hozott. Persze nem bunkó módon kell bemondani egy alacsonyabb árat, de kulturáltan tárgyalva rá lehet vezetni az eladót a realitásra.
2020. nov. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tavaly ősszel vettem lakást, akkor közel 10%-ot sikerült alkudni (30.9m -> 28m), pedig akkor még sehol se volt a covid meg a válság, úgyhogy egy próbát megér. Mondjuk ez a lakás tényleg eléggé le volt lakva és elég sokat költöttem felújításra.
2020. nov. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs adás vétel most, legalábbis minimális. Beállt a piac. Sztem most ennyit legalább kötelező alkudni. De sztem még 10 felett is lehet akár. Persze ha valóban el akarják adni.
2020. nov. 10. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!