Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az öcsémnek pl. hogy lesz...

Az öcsémnek pl. hogy lesz saját lakása? Néhány éve vettem, de már én sem tudnék. Aki most fiatal, azok örökre kiestek a saját ingatlanból?

Figyelt kérdés

Én még 3 éve vettem lakást a mostani ára a 2/3-áért, 3%-os hitelkamat mellett, amire nevetséges törlesztőt fizetek. Azóta a fizetésem nem nőtt annyival, de amivel igen, azt is kb. elviszi a megélhetés drágulása. Az árak eközben nőttek vagy 40%-ot, meg már ami hitelnek a törlesztője akkor 150 ezer volt, annak most 300 ezer ugyanarra a pénzre. Most belegondoltam, hogy én is még a határon voltam, viszonylag fiatalon vettem a lakást, de most már nem tudnék venni ha mondjuk 3 évvel később születek és most tartanék ott, ahol 3 éve tartottam. Belegondoltam szegény öcsém helyzetébe is, aki 6 évvel fiatalabb nálam, meg sok másik ismerősömébe, barátoméba, akik néhány éve még tudtak volna lakást venni, de ma már biztos nem. Nem azért, mert nem spórolnak, vagy mert annyira szegények, hanem mert az árak egyszerűen sokkal jobban elszálltak, aztán azóta a hitelkamatok is.


Aki nem örököl vagy kap családi segítséget, meg persze nem is milliót kereső vállalkozó, informatikus, stb, az hogy tud egyedül lakást venni majd? Mert aki kicsit idősebb, azoknak még ezek nélkül is sikerült, de aki fiatal, annak nem lesz?


2023. márc. 27. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
De igen lesz pont ugy mint az eddigi generációkban sokat dolgozol párod lesz. Illetve már sokkal több lehetőség van tanulni gyűjtögetni külföldre menni.
2023. márc. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 NTBS ***** válasza:
66%
Neki is lesz. Örököl vesz egy olcsóbbat. Vagy maga újjit fel egy régebbit.
2023. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Lilluci27 ***** válasza:
48%
megtakarításból, illetve ha még szükséges akkor felvett hitelből.
2023. márc. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Remélhetőleg a hitelek kamatai csökkennek, az infláció is vissza araszol valamennyire, akkor érdemes lesz belevágni.


Az államnak nem rossz a magas infláció, mert nem csak a megtakarítás inflalodik, hanem az államadósság is.


Mi 2021 végén vettünk lakást. Most már mi sem tudnánk megvenni.

2023. márc. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Majd ő is tud venni, csak tenni kell érte.
2023. márc. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Hat 30-40 Misi egy panel, nehéz ugy
2023. márc. 28. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Csok, babaváró, hitel kombó
2023. márc. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy egyedül. A tőlem idősebb kollégáim is egyedül tudtak lakást venni még 5-10 éve, mert annyira alacsonyak voltak a lakásárak. A most 35-45 közöttieknek átlag fizu mellett is van saját lakása, mert jókor születtek, pont megbírták venni az első lakást a mélypont környékén olcsón. Most már ők sem bírnának venni.
2023. márc. 28. 11:51
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Egyedül sehogy
2023. márc. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!