Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szüleim Debrecenben akarnak...

Szüleim Debrecenben akarnak lakast venni nekem, de én Budapestre költöznék?

Figyelt kérdés

Alig van munka Debrecenben, hiába nagyváros, azt értem, hogy sok fizikai van, de inkább maradnék a szellemi vonalon.


Szüleim azzal érvelnek, hogy legalább itt hitelmentesen megúsznánk.


Én meg azt mondtam, hogy inkább elkoltoznék Budapestre 1 évre alberletbe, és ha tetszik a város, akkor én felvenném a hitelt és kipotolnam a 30 milliós összeget amit anyáék adnának és vennénk belőle Budapesten valami szegényebbet, mert ott még 40 millió körül sincs túl nagy választék.


Szerintetek mi a helyes? Tehermentesen egy saját lakás Debrecenben, úgy hogy már voltam hónapokig munkanélküli, mert semmire se tudtam jelentkezni (fizikai munkára direkt nem mentem).


Megéri inkább Budapest ?


2023. szept. 5. 22:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
36%
Nem
2023. szept. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
27%

Milyen képzettséged van?

Hány éves vagy?

2023. szept. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
27%
Mivel ma mar minden ertelmes munka full HO-bol nyomhato, ezert nyugodtan vehettek lakast hurkafalvan is.
2023. szept. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
14%
Nem
2023. szept. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
83%

3

Mik számitanak szerinted "értelmes" munkáknak?

2023. szept. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
90%
Az ország szerencsésebb részén lakok nyugat Magyarországon. De én is Budapestre tartok. Mernök vagyok, de Budapesthez képest töredéke munka van itt videken , szóval költözni kellene. En megértelek
2023. szept. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
82%
Kérdés, hogy a szüleid adnak-e neked választási lehetőséget, ha igen, akkor Budapest.
2023. szept. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
84%
Ha hallgatnak rád a szüleid, akkor Budapest. Előbb keress munkát Pesten, aztán meglátod, hogy ott szeretnél-e lakni hosszabb távon is. Most úgysem várható ingatlan áremelkedés, tehát kapkodnotok nem kell. Ha bejön Pesten a munkahely, és Te magad is szeretni fogod a fővárosi életet (van aki besokall tőle, vagy képtelen elviselni a zsúfoltságot)akkor a szüleid is másként fognak gondolkozni.
2023. szept. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
33%
#5 IT
2023. szept. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
30%

Ha a szüleid hajthatatlanok, és Debrecenben vesznek lakást, akkor ki kell adni, és akkor nem olyan vészes az albérlet Budapesten, csak a különbséget kell fizetni. Az bőven kevesebb, mint a munkabér különbsége.

Ha a szüleid magukhoz akarnak láncolni a debreceni lakással, semmiben sem támogatják Budapestre költözést, akkor az eleje szívás lesz, mert drágák az albérletek, de pár év és jó szakmával összeszeded magad annyira, higy megérje.

2023. szept. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!