Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 3 szobás panellakást csak...

3 szobás panellakást csak bútorral együtt akarják eladni, amire nem tartunk igényt, ilyenkor kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Egy 60 nm-es panellakást készülünk megvásárolni, amiben ősrégi, javarészt használhatatlan bútorok akadnak. Plusz nem prűdség, de talán mi lennénk a 3. generáció aki aludnánk az adott kanapén, ágyon.


Az eladó ezzel a dumával jön, hogy a vételár részét képezi, egyfajta ajándék részükről.


Közben csak nem akarja az ezzel járó lomtalanításos melót. 4. emeletről szerintem csak lecipeltetni egy vagyon lenne, nem hogy még az elszállítást ügyintézni.


Mit lehet ilyenkor tenni?

Mi már ott tartunk, hogyha ennyire köti az ebet a karóhoz az eladó, akkor elállunk a vásárlástól (egyelőre nem egyeztünk meg, szóval nincs kötbér).


2023. szept. 12. 17:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy kedvező az ár? Tetszik a lakás? Jó helyen van? Talán megérhet ennyi kellemetlenséget.
2023. szept. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Eldöntheted kérdező, hogy megveszitek-e így, bútorokkal együtt, vagy nem veszitek meg.

A lakás az övék, akkor és úgy adják el ahogy akarják.

Ha neked ez így nem jó akkor keress egy másikat, nem értem a problémát.

2023. szept. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Annyira nem jó ár, vagyis az ingatlan.com szerint, az átlagár a környéken.

Alkudni nem nagyon sikerült belőle, csak 500.000 Ft-ot.

Ami szerintem pont arra elég, hogy kipakoljuk a lakást és elszállítsuk.

Hallottam, hogy bútorszállító cég a 9. emeletre lift nélkül (ha nem működne) 20.000 Ft-ért vinne fel egy szekrényt. Most gondolj bele, akkor 4. emeletről egy egész lakás bútorzatát lepakolni és még kocsira rakni ahonnan elszállítják valami átvevőhelyre.


Tényleg kb. lom az egész, nem lehet velük semmit csinálni.

2023. szept. 12. 17:35
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Ami neked lom, lehet, hogy másnak kincs. Én lefotóznám és feltenném a helyi csoportba, hogy ingyen elvihetőek, tuti lenne rá jelentkező. Mi is így csináltuk, mikor eladtuk a lakásunkat; amiért nem akartunk pénzt kérni, ingyen adtuk és szinte mindent elvittek még aznap.
2023. szept. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a kérdésfeltevésed. Ha én rendelkezem egy Jókai összessel, és egyben akarom eladni, ne akard csak a Janicsárok végnapjait megvenni, mert nem adom.

Ez is ilyen. Tudod az adás-vétel két fél egybehangzó akaratán múlik. Ő így adja el. Nyilván oka van rá. Csak ötletszerűen: nem akar bajlódni a kiürítéssel. Lehet, jön egy olyan vevő, akinek pont így megfelel. Vagy nem. Mindegy. Ha nagyon nem tudja eladni, esetleg átgondolja.

2023. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
20%

Hagyjátok ezt a lakást. Most kínálati piac van, vagyis sokkal több lakást akarnak eladni, mint ahányan lakást tudnak venni. Nektek áll a zászló most vevőként. Keressetek olyan lakást, ahol nem akadékoskodik ennyit az eladó, ő pedig árulja még hónapokig vagy évekig a lakását, ha ilyen fafejű spúr.


4. Ezt az eladó is megcsinálhatná, miért foglalkozzon vele a vevő? Főleg ha nem egy extra különleges, extra jó árú lakásról van szó?

2023. szept. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
#4 Amikor családtagunk meghalt és ki kellett ürítenünk a bérlakását, akkor mi is ezt tettük. Akinek kellett valami az elvitte, a többit feldobták a facebook-ra. A hűtőért, nagy polcért, régebbi mosógépért oda jöttek már aznap és nem kellett elvinni se sehová.
2023. szept. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tegyél ki papírt a házban meg a környéken, hogy X napon el lehet vinni a berendezést ebből a lakásból olcsón. Tegyél ki nem túl magas árakat a cuccokra és ha valakinek megtetszik akkor majd alkudik belőle, de eleve adhatod ingyen is. Mondhatod hogy adod a szekrényt ha elviszik vele a fotelt is, vagy övé a lámpa ha leszereli, viheti a polcot ha viszi vele a kacatokat is amik rajta vannak stb.

Döntsd el, hogy akarod-e a lakást vagy sem. Ha akarod, akkor meg tudod oldani a bútorok problémáját. ha nem tetszik annyira a lakás akkor meg lépj tovább!

2023. szept. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó ötletek ezek is eddig, nekem még valami eszembe jutott, HA budapesti vagy nagyobb városban van az ingatlan (budapesti tapasztalatot írok).


Helyi (nekem bp-i) lakcímkártyával naponta 1x, 50 kg-ig INGYENES a lakossági hulladékudvarban a lomnak számító bútorok, egyéb dolgok leadása (sitt is pl, de az teljesen külön kell csomagolni és ott 150 kg-oshatár van és nem napi szintű).

Lényeg: az elszállíttatásnál némileg olcsóbb, ha van egy (akár személy-)autód és a szétszedett bútorokat napi 1x a legközelebbi hulladékudvarig elviszed. Budapesten is sok van, jól megközelíthető helyen. Kocsival megérkezel, regisztrálják a lakcímkártyádat, rendszámodat, beállsz, lemérnek, a rakomány fajtájától függően elirányítanak a megfelelő konténerhez, kipakolás, mérés újra teher nélkül és kész- nagyjából negyed óra.

Igen, melós, viszont a munkaerődön kívül (esetleges szétszerelés, cipelés, kocsiba berámolás) más költsége nem igen van.

Annyi csak, hogy Budapesten az FKF honlapján a választott lakossági hulladékudvarba onlien időpontfoglalóval kell foglalni, másképp be sem hajthatsz, de nagyon kultúrált az egész.


VAGY

Ha pont nincs lomtalanítási időszak, felmérés alapján lehet ugyancsak az FKF-től ugyanezen cuccok elszállítását is kérni. Emailt kell írni az ügyfélszolgálatukra, felhívnak max másnap telefonon (nagyon korrektek, kedvesek, segítőkészek)- mielőtt megrendeled a szállítást, kijönnek felmérni, megnézni a helyszínre, miről lenne szó és adnak árajánlatot, csak akkor kell fizetni, ha megrendeled. 1 m3 cucc kb 6 eFt+áfa, de ha lapra bontott a bútorod, akkor azért ebbe is elég sok belefér. Itt annyi, hogy neked kell- a lomtalanításhoz hasonlóan- az ingatlan elé, a szokásos (vagy megbeszélt) helyre kikészíteni.


Most csináltam ezt végig egy nagyon szép állapotú, újszerű kanapéval, komolyan egy kicsit a szívem is vérzett, de hiába kérdeztem ismerősöket, felhívtam kerületi családsegítőt, egy szociális alapítványt, egyházi szociális segítő szervezeteket stb…. Bocsánat, hogy ezt kell írnom, de nagyon szemtelen volt mindenki. A családsegítő szerint az lett volna a MINIMUM, hogy én HÁZHOZ VISZEM (45 éves nőként, kisautóval…) szegény rászorulóknak (küldtem fotót, hogy kifogástalan állapotú holmiról van szó, tehát természetesen nem a szemetemet akartam volna valakire rásózni).

Mindenhol az ment, hogy áááá szegény rászorulók, CSAK NEM KÉPZELEM, hogy nekik kell érte elmenni????

Így sajnos szétszedve, szemétként végezte, ami szerintem nagyon nem normális, de valahol az sem, hogy még én tegyek erőfeszítést, cipekedjek stb… és az a stílus, amivel ezt MINDENHOL előadták… én tényleg szociálisan érzékeny embernek gondolom magam, de ez már nekem is kicsit a ló másik oldala volt (…jó anyagi helyzetű, de egyedülálló szülőként azért bele tudtam gondolni, hogy milyen nagy kincs lenne ez sok helyen… és ha nekem nem lenne többszázezres keretem újat venni, akkor bizony én odatenném magam és megmozdulnék, de úgy tűnik, a többség inkább várja a “segílykét” :(


Szóval FKF vagy más nagyobb városokban elérhető hulladékgazdálkodó cég is megoldás lehet.

2023. szept. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mit lehet ilyenkor tenni?"

Vagy megveszed így, vagy keresel másikat.

2023. szept. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!