Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 3 szobás panellakást csak...

3 szobás panellakást csak bútorral együtt akarják eladni, amire nem tartunk igényt, ilyenkor kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Egy 60 nm-es panellakást készülünk megvásárolni, amiben ősrégi, javarészt használhatatlan bútorok akadnak. Plusz nem prűdség, de talán mi lennénk a 3. generáció aki aludnánk az adott kanapén, ágyon.


Az eladó ezzel a dumával jön, hogy a vételár részét képezi, egyfajta ajándék részükről.


Közben csak nem akarja az ezzel járó lomtalanításos melót. 4. emeletről szerintem csak lecipeltetni egy vagyon lenne, nem hogy még az elszállítást ügyintézni.


Mit lehet ilyenkor tenni?

Mi már ott tartunk, hogyha ennyire köti az ebet a karóhoz az eladó, akkor elállunk a vásárlástól (egyelőre nem egyeztünk meg, szóval nincs kötbér).


2023. szept. 12. 17:23
1 2
 11/18 NTBS ***** válasza:
100%
Az eladónak. Neked viszont jogod nem megvenni.
2023. szept. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly tavasszal üríttetem ki egy örökölt lakást, szintén 3 szobás panel, 70e forintba került. A lomisok azzal is számolnak, hogy mi az amit el tudnak boltolni, u.h. nem ugyanaz, mint az új szekrényt felcipeltetni.
2023. szept. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Még az előzőhöz, volt örököltem egy garázst is kacatokkal, ott ugyanazt a lomist hívtam, hogy mondjon rá egy árat, ott volt velem a vevő és visszaadtam neki annyit a vételárból amennyit a lomis mondott, aztán, hogy megcsinálta-e maga vagy hívta a lomist, azt már nem tudom.
2023. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
30%
Hirdessétek emg nyugodtan ingyen, de aztán ne csodálkozzatol ha odarajzanak a cigók és később visszatérnek még :)
2023. szept. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Pont ezt akartam írni amit a 14-es, hogy nagyon jókat írtatok, de nem szeretném, hogy a frissensült lakás már konkrét átjáróház legyen.


Nagyon nagy a kínálat panelok tekintetében, szóval ha nem enged, akkor lehet hirdetheti még felőlem fél évig is.


Úgyhogy még 1x megpróbálkozok vele, hogy hajlandó-e ha megveszem kiüríteni a saját költségén, ha nem akkor ráhagyom.

2023. szept. 12. 20:26
 16/18 anonim ***** válasza:
16%
Vond le a lomtalanítás árát a vételárból.
2023. szept. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

#14 Meg kell válogatni, hogy kit engedsz oda, illetve nem kell beengedni a lakásba. Ha jöttek valamiért, előtt kitettük az adott bútort a folyosóra, hogy ne jöjjenek be a lakásba. Mi ebben olyan nehéz? Csak kicsit gondolkodni kell.

Erre nagyon jó előszűrő a profil, ha valaki jelentkezett valamiért, rögtön megnéztem az adatlapját és csak olyat hívtam oda, aki szimpatikus volt.

2023. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
74%

14. Miért járnának oda a cigók? Mi ez az iszonyú nagy ostoba baromság? Honnan jött ez?


Hogy jönnének vissza? Csak azért, mert egyszer valakit valaha beengedtél egy lakásba, onnantól kezdve az oda be tud/akar törni valamiért jobban, mint más lakásokba? Hogy jut be a lépcsőházba? Hogy jut be a lakásba? Miért pont oda törne be, miért nem a szomszéd lakásba? Mi értéket venne észre egy kiürítésre váró, szar bútorokkal teli lakásban, amiért érdemes visszamenni? Válaszolj ezekre, vagy pedig ne beszélj hülyeségeket.

2023. szept. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!