Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Panellakásban a központi...

Panellakásban a központi fűtésről le lehet válni? Vagy az egész háznak együtt kötelező részt vennie a távhő szolgáltatásban?

Figyelt kérdés

2014. szept. 5. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vagy az egész ház használja, vagy senki. Nincs olyan, hogy 1-1 lakást leválasztanak. Ez is egyik hátránya a panelnak.
2014. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha központi akkor minden lakásban az. Ezt szívtam meg, amikor 2 hetet nem vagyok az albiban decemberben aztán dübörög a fűtés...
2014. szept. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
most nem két hétről érdeklődök, hanem örökre átállni mondjuk más rendszerre
2014. szept. 5. 12:01
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, ha központi fűtés van, akkor mindenhol az van.
2014. szept. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nem lehetséges mint írták. főképpen azért, mert a csövek átmennek, valamint a falakon is kapsz hőt, így mindenképpen fizetsz(ha mindent elzársz, akkor is van hőfogyasztásod); de lehet, hogy a rendszer olyan (soros), hogy amúgy is képtelenség a kivitelezés.
2014. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez furcsa, mert a távfűtés egy szolgáltató, és ha ez mégis így van, hogy ennyire a lakáshoz tartozik, akkor amikor a lakást vettem, erről minimum valamit alá kellett volna írjak, vagy tájékoztatniuk kellett volna, de én ilyenre nem emlékszem.
2014. szept. 6. 10:22
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég komoly épületgépészeti átalakítást igényelne ha egy lakást külön akarnál fűteni. Ha távfűtést vesz igénybe a lakóközösség akkor az minden lakásra vonatkozik, nem tudod lemondani.


Nem a távfűtéssel van a gond, hanem az épületek elavult belső gépészeti rendszerével, ami nem a távhő cégek, hanem a lakók tulajdona.


Jobban járna az egész lakóközösség, ha hőszigetelést szerelnének fel és helyiségenként szabályozhatóvá tennék a rendszert. Van rá példa, hogy a felhasznált hő 50%-át meg tudta így takarítani a ház és a felújított lakások piaci értéke is magasabb lett.

2014. szept. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez lesz is nálunk, de ha gázproblémák lesznek, az nem fog segíteni ezen.
2014. szept. 11. 07:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Lesz gáz nem kell betojni. A lakosságnak biztosan.
2014. szept. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
de biztos sokkal drágább lesz
2014. szept. 14. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!