Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panellakás lifttel kapcsolatba...

Panellakás lifttel kapcsolatban ez tévhit, vagy valóság?

Figyelt kérdés

Kinéztünk egy 2. emeleti lakást egy 10 emeletes panel társasházban.

Viszont ide könnyedén fel tudunk jutni lift nélkül is, ergo nekünk kicsit fölösleges is, hogy legyen.


Ami aggaszt, hogy mivel alacsony szinten volna a lakásunk, ezért a lift folyamatosan járna fölöttünk 8 emeletnyit.


Ez mennyire tud hanghatással zavaró / érezhető lenni, ha egy felújított liftről beszélünk?


Gondolom az ajtócsapkodásnak alapból van az emeleten egy hangja, de az még nem vészes, viszont nem tudom, hogy pl az ajtócsapkodás +/- 1 emelettel is hallatszódik?


A felvonó működés közben tényleg be tudja rezegtetni a liftaknát és ez által a társasház párhuzamosan futó falait is?


nagyon fontos tényező ez, mert jó ideig nem szeretnénk költözni újból


Ha ez nagyon zavar - Ennek függvényében költöznénk akkor inkább magasabb szintre, vagy inkább 5 emeletes társasházat néznénk a továbbiakban.


2023. szept. 12. 21:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

Ezek a liftek nagyon halkan működnek.Automata ajtók,nem lehet csapkodni.

Nem minden lakás a lift közelében van.5 emeletesben már lift is van.

2023. szept. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlenül lift melletti (közös fal) lakásban éltem ~25 évet (2. emeleten). Hallottam, de nem jobban, mint a szomszéd kloffolását vasárnap reggel.
2023. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget, ez biztatóan hangzik!


Az eladó hülyének nézne szerintetek, ha esetleg mondanám, hogy meghallgatnám a liftet a lakásban, hogyha felküldjük a 10.re mondjuk?

2023. szept. 12. 21:56
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Hát most na... menjetek el megnézni a lakást és hallgatózzatok. Egyikőtök megy néhány kört a lifttel aztán cseréltek. Vagy vigyetek valami havert aki túráztatja a liftet fel-le és közösen hallgatóztok.

Ahol sokszor alutdam nagybátyáméknál (1. em) ott nem hallottam egyáltalán. A konyha volt közvetlenül a liftakna mellett, a szobák meg beljebb. Ott már semmit nem lehetett hallani. De az olyan újabb automata ajtó volt, nem csapkodós kézi, hanem szépen a helyére sikló cucc. Egy szállodában pedig rohadtul zavart a lift pedig a folyosó túloldalán volt, semmi közös fal nem volt a szobával. Más is írta ezt negativumként annál a szállodánál hogy kattog a lift.


Ne feledd az alapszabályt! Liftbe mindig az anyóst engedjük be először!

Hátha nincs ott a fülke! :D

2023. szept. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Kitana. ***** válasza:
96%
Én földszinten laktam anno panelban, szerintem soha nem érzékeltem semmit a liftből.
2023. szept. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Sok emeletes lakásban laktam. Egy helyen volt olyan, hogy a lift tényleg baromi hangos volt, egy hatalmas döngésszerű hanggal állt meg mindig. Viszont engem ez nem zavart egyáltalán, pedig mizofóniás vagyok.
2023. szept. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
Gyerekkoromban laktam panelban 13 évig a 2. emeleten, nem emlékszem, hogy bármikor zavart volna a lift.
2023. szept. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

4-es, az anyósos viccen jót mosolyogtam.


Akkor a társasházi zajhoz különösebben nem ad hozzá a lift?

Én tényleg hallottam ilyet, nem poénkodok vele, szóval nem szeretném, ha komolytalannak vennétek a kérdést.


Viszont a válaszaitokból ítélve úgy látom, hogy ez nem egy gyakori eset, hogy hangos legyen a lift működés közben.

2023. szept. 12. 23:01
 9/22 anonim ***** válasza:
47%

A gépészete fent van legfelül. A motor és a hajtómű búgása inkább fent hallatszik. Lent az aknában csak a fülke és az ellensúly mozog. Ha ott van valami gond, nem jó az a sín ami megvezeti a fülkét akkor annak lehet hangja, meg az ajtónak.

Ki kell figyelni mikor vannak ott a szerelők és egy fél tálca sörért megzsírozzák!

2023. szept. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

9-es, na ezt se tudtam vagy nem rémlett, de tényleg felül van, akkor ebből kiindulva ez inkább felsőbb emeletre lehet jellemző (már ha jellemző).


Nagyon szépen köszi mindenkinek a megnyugtató válaszokat!!!

2023. szept. 12. 23:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!