Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panellakás lifttel kapcsolatba...

Panellakás lifttel kapcsolatban ez tévhit, vagy valóság?

Figyelt kérdés

Kinéztünk egy 2. emeleti lakást egy 10 emeletes panel társasházban.

Viszont ide könnyedén fel tudunk jutni lift nélkül is, ergo nekünk kicsit fölösleges is, hogy legyen.


Ami aggaszt, hogy mivel alacsony szinten volna a lakásunk, ezért a lift folyamatosan járna fölöttünk 8 emeletnyit.


Ez mennyire tud hanghatással zavaró / érezhető lenni, ha egy felújított liftről beszélünk?


Gondolom az ajtócsapkodásnak alapból van az emeleten egy hangja, de az még nem vészes, viszont nem tudom, hogy pl az ajtócsapkodás +/- 1 emelettel is hallatszódik?


A felvonó működés közben tényleg be tudja rezegtetni a liftaknát és ez által a társasház párhuzamosan futó falait is?


nagyon fontos tényező ez, mert jó ideig nem szeretnénk költözni újból


Ha ez nagyon zavar - Ennek függvényében költöznénk akkor inkább magasabb szintre, vagy inkább 5 emeletes társasházat néznénk a továbbiakban.


2023. szept. 12. 21:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
96%

a liftet úgy találták ki, hogy halkan tegye a dolgát...de...a lifajtó(külső)csapódása ajtófék beállítás-hanyagságból ered...a jó olajfék az utolsó centiken lassan engedi csukódni a lemezajtót, nem csapódhat...

a dübörgés a gépházból ered, a motor tengelyére szerelt lendkerék egyenetlen súlyelosztása miatt...ez dübörög, nem emlékszem kell-e alatta gumi alátétnek lenni..a szerelőnek sosincs ideje ezek beállítására.


A panelben pont olyan halknak kell lenni a felvonónak, mint egy szállodában. Ehhez ki kell fogni egy szakmailag kiváló szerelőt.


Szóval az ajtók csapódása beállítatlan olajfék, vagy meghibásodott olajfék hibából ered.


..csak az emberek arra várnak, hogy csoda történik...nos nem fog.


Mindenre van megoldás, csak nem biztos, hogy az üzemeltetőnek megéri-e ilyenekkel szarakodni..pláne, ha sok-sok felvonó jut egy szerelőpárosra.


Ez van.

2023. szept. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
96%
Azért csak próbáljátok ki a lakásnézésnél! Csapkodjátok meg az ajtót, meg menjetek vele néhány kört fel le!
2023. szept. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%
Nem lehet hallani rokonom tizemelettseben se a liftet.
2023. szept. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%
A lift lesz a legkisebb bajod.
2023. szept. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom a 6. lakik, ott középen van a liftakna, nincs lakással szomszédos fala, de egy állandó zúgást lehet hallani, ha jár a lift. Szerintem megszokható, az más kérdés, hogy én már nem akarnám megszokni. :D

Megjegyzem ami a hátránya, az az előnye is ezeknek a lakásoknak. Ha van lift, akkor lehet, hogy annak van hangja, de sokkal kevesebben mászkálnak az ajtó előtt beszélgetve, gyereket noszogatva, stb.

Ha kézi, csapódós ajtó van, azt lehet +-1 emeletről hallani, de normál esetben ezt lehet kultúráltan használni és jobb helyeken halkan csukódik.

2023. szept. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
72%

Az anyósom is panelben lakik, és simán szokta mondani, hogy hányadikon áll meg a lift.

Amúgy ahogyan már fentebb is írták, hogy ez lesz a legkisebb bajotok.

A liftnek a hangját úgyis elnyomják majd a feletted klumpában járkálók, az állandó bútort tologatók és a játékaikat dobáló gyerekeik. A zenét bömböltető tinik, az állandóan bulizó albérlők, az egész hévégén át furkáló ezermesterek, a tv-t ordíttató rosszul halló nyugdíjasok, a kizárólag hajnalban és éjszaka mosógépező háziasszonyok akik amúgy a húst is csak vasárnap hajnalban klopfolják ki. De lehet, hogy ezt az egészet elnyomja majd egy 8 gyerekes kisebbségi család.

:)

2023. szept. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%
10 emeletesben lakunk, 2 darab ősrégi lift. Baromi halk, sose tűnt fel ha működik. Persze ha mellette állok, hallom, hogy jön. De a lakásban soha.
2023. szept. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
94%

A lift hangja a gépháznál keletkezik, fent.

A liftaknával szomszédos lakásban hallható legfeljebb, persze ha hibás valami, akkor lehet hangosabb is.

A 2. emeletre sokan gyalog járnak, így az ajtócsapkodás még kevesebb is.

2023. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"A lift hangja a gépháznál keletkezik, fent."


Hát ahhoz képest én konkrétan úgy hallom a 2. emeleten a liftet, mintha az én lakásomon belül menne...


Hallom ahogy megy, hallom ahogy nyílik az ajtó és csapódik. Eleve van valami nyekergő hangja mintha csapágyas lenne valamelyik "kereke" és azt is hallom. Plusz olyan mintha valami drót fel lenne akadva arra a szarra és minden alkalommal ilyen fura karistoló hangja van... :D


Az alap búgást úgy kell elképzelni, mint a mikró búgását körülbelül.


Nálam az sem segít, hogy a liftet öleli körbe a szemétledobó, ránézésre már ott sincsenek eltömített lyukak. De például az egyik konnektoromat kiszedve egy átmenő cső volt amiből átláttam a szemétledobó helyiségébe...


Nem mondom, hogy nem tud zavaró lenni, de hozzátenném nálam eléggé csendes az összes körbe szomszéd, őket konkrétan alig hallom, szóval a nagy csend miatt extrém feltűnő a lift zaja.


De laktam olyan panelban, ahol a felettem lakók az erkélyen éltek, laktam tégla és panel lakásban ahol a mellettem lakók egész nap zajongtak, minden is áthallatszott.


Vagy volt olyan panel ahol alig hallottam a porszívózást, csak távoli zaj volt. Máshol meg azt hittem idegösszeomlást kapok amikor a fél óráig karistolt a fejem felett azzal a szarral és a porszívófej minden koppanását hallottam amikor a fal mellett takarított.


Vagy volt, hogy felettem lakók kivették a kádat és berakták a legolcsóbb OBI-s zuhanytálcát. Konkrétan az egész lakásom zengett a kopogó víztől ahogy zuhanyoztak. De ott hallottam minden budi lehúzást, minden nagyobb fingást.


Szóval nem mondom, hogy nem zavaró a lift, mert nálam az. De még mindig ez a legkevésbé zavaró a sok szar közül amit eddig tapasztaltam :D

2023. szept. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
92%

De laktam olyan helyen, ahol az alattam lakónál ment egész este a klíma. Este volt 18-20 fok, ő meg lehúzott redőny mellett klímázott. Egész este azt hallottam, hogy elindul az a szar ilyen Bum-bum-bum-bum... hangon majd búúúúúúúúúúú és búgott. Egész kib_szott este.


Haverom akinél akkor laktam, mondta, hogy miután elköltöztem elromlott lent a kapucsengő. Amikor a kódot ütötted akkor adott egy bíííp hangot na ebből valami baromi hangos bzzzzzz jellezű zúgás lett. Haverom aki a 3. emeleten lakott azt mondta, hogy megőrül tőle. Az alatta lakókat meg nem is zavarta.

2023. szept. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!