Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik városba költöznétek és...

Melyik városba költöznétek és miért? Veresegyház vagy Gödöllő?

Figyelt kérdés

Erősen gondolkozunk a költözésen, és a feleségemmel mindkét település tetszik. Veresegyházról több jót olvastam, de Gödöllő nagyobb város, több elérhető szolgáltatással. Van két kislányunk. Egyik 3 másik most lesz 1 éves. Érdekelne, hogy melyik településen milyen az óvodai és iskolai ellátottság, azok színvonala. Én szinte csak otthonról dolgozom, heti egyszer megyek be Budapestre, így az ingazás nem jelentene gondot azon az egy napon.


Kérlek írjatok! Leginkább azoknak a forumtársaknak a véleményére vagyok kíváncsi, akik a két település egyikén lakik.



2023. szept. 16. 14:46
A kérdező szavazást indított:
Gödöllő
Veresegyház
11 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Egyikbe se! Ha mindenképp költözni kellene akkor külföldre költöznék.
2023. szept. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Vagyunk elegen veresen, ne gyertek ide, így se lehet már normálisan közlekedni
2023. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Több ismerősöm/barátnőm, sőt az öcsém is Veresegyházon lakik, Gödöllőn telkünk volt gyerekkoromban. Verest jobban ismerem, mert Szadán volt nyaralónk sokáig. Szerintem mindenképpen Veresegyház a jobb, ha élhetőbb/szebb helyet szeretnétek. DE! Amiért semmiképpen nem költöznék oda, az a közlekedés, de ez igaz az egész agglomerációra. Illetve, szerintem rettentően túl vannak árazva ott a házak. Mi most vettünk házat Pest megyében (igaz, Pesttől 80 km-re) de mi pont erre a nyugira/csendre vágytunk. Viszont cserébe fele annyiért vettünk itt nagyon jó állapotú házat, mint amennyiért pl. Veresen vehettünk volna.
2023. szept. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Gödöllőt választanám. Nagyobb település, több szolgáltatás helyben, mert az élet nem csak arról szól hogy munkahelyre és haza közlekedsz, hanem amikor hazaértél a közvetlen környezetedben mit tudsz elérni, milyen szolgáltatások vannak. Ha kiköltözöl az agglomerációba akkor megváltozik az életed, nem lesz fontos hogy pl. a Duna parton a XIII. kerületben milyen rendezvény van, meg hogy a Corvin Plázában szétnézzél az xy üzletben, te azt a szórakozást/vásárlást már helyben szeretnéd elérni, és nem akarsz miatta Bp-re autózni. Bp gyakorlatilag csak a munkahelyed színtere lesz, és egyedi nagy rendezvényekre mész oda, mint a távolabb lakók. Előny, hogy Pestre autópályán tudsz végig eljutni közvetlenül Gödöllőről. (jó Veres sincs messze a pályától, de mégsem közvetlen a kapcsolat) Van HÉV közlekedés. Minden órában van emeletes vonat ami a Keletibe érkezik, és természetesen van buszközlekedés közvetlenül. Gödöllőnek van egyeteme, van jelentős turisztikai attrakciója. Minden nagyobb/ismertebb franchise hálózatnak van ott üzlete. Van hat óvoda, azt sajnos nem tudom, hogy melyik a legjobb közülük. Iskolákkal nem vagyok képben, középiskolák közül viszont jók vannak helyben is.
2023. szept. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Gödöllőn élek. Veresen sokkal több a szolgáltatás, mint Gödöllőn. Jó, Gödöllőn van Tesco, Aldi, hurrá. Gödöllő nyugisabb hely. A HÉV szerintem borzasztó, hiába a közvetlen járat, ha csattog, cammog, kibírhatatlan vele utazni. Akkor már inkább a busz vagy vonat, ha Bp-re kell menni. Autóval jobb a helyzet, mint Veresen, M3, M31, 3, azért könnyebb innen kivergődni, mint onnan.

Veres szerintem is túlnépesedett, olvastam, hogy már nagy gond a vízhálózatnak a rengeteg lakópark, etc. Közlekedni arra nem szoktam, így arról nem tudok nyilatkozni, de képzelem mi lehet a főúton csúcsidőben, mikor még mondjuk a vonatok is járnak és még az is piros.

Na Gödöllőn meg a HÉV jön, aztán akkor várhatsz a hármason... :)


Gödöllőn jó színvonalúak az óvodák és az általános iskolák is, van sportos, zenei és kreatív alapelvű is. A középiskolák főleg vallási alapúak, kivéve a Török, illetve van technikum is (Madách).


Nem mindegy, hogy hol dolgoztok. Ha Budapesten, akkor a fél életetek arra fog elmenni, hogy oda bejussatok és onnan kijussatok minden áldott nap. Szerintem azt nézd, melyik város melyik részére költöznél szívesen. Aztán menj oda egy hétköznap reggel és próbálj közlekedni. Tanulságos lesz.

Aztán majd ha a gyerek óvodás lesz, akkor gondold ki előre, hogyan fogod leadni, felvenni időben, ha Bp-ről próbálsz hazaérni.

2023. szept. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!