Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Most vettünk Budapest Marina...

Most vettünk Budapest Marina Parton egy ingatlant több, mint 1 hónapja. Este és éjszakánként kb. 5 percenként vonul el a fejünk felett egy repülőgép iszonyat zajjal. Mit lehetne tenni? Alig lehet aludni tőle.

Figyelt kérdés

Szellőztetni nem lehet mert felébredünk, így nyáron ősszel nyugodtan aludni sem.


Még csukott ajtónál ablaknál is erősen hallani.

Nem kevés pénz itt egy ingatlan.


És ez persze nem szerepelt a reklámban hogy egy légifolyosó közvetlen szomszédságában vannak a méregdrága ingatlanok.


Hogy lehetett erre egyáltalán engedélyt kapni a zajszennyezés miatt?


Már azon gondolkodunk hogy eladjuk, dehát most vettük. Spóroltból és hitelből... :((



2023. szept. 20. 23:33
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%

Egyesek érzékenyebbek a zajra, mint mások. Ha csukott ablakoknál ennyire zavaró 15 km-re a reptértől, akkor ti elég érzékenyek vagytok rá. Ami nem baj, csak ezt egy lakásvásárlásnál figyelembe kell venni. A reptér legalább 70 éve van ott és várhatóan a következő évtizedekben is ott lesz. Vagy megszokjátok vagy elköltöztök. De hogy miattatok nem fogják odébbrakni, az biztos.

Ha másik lakást néztek, akkor viszont érdemes alaposabban utánajárni. Egy lakásvásárkás mindig rizikós, vannak dolgok, amiket el lehet titkolni, de a légiforgalmat elég nehéz.

2023. szept. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Az Óbudai szigettel szemben?
2023. szept. 21. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Napközben miért nem zavar titeket?

A repülők 0-24 ben mennek, tehát mikor megnéztétek már akkor is hallanotok kellett.


Amúgy agyban dől el minden! Tudatosan el kell fogadnod a zajt, ne legyél ráfeszűlve. így néhány hónap alatt kizárja az agyad a zajt. 1-2 év után simán alszol nyitott ablaknál.


Egyéb: ha csendet akartok költözzetek faluba. Javaslom az új építésű átmenő forgalomtól mentes utcákat. Én is ilyenbe költöztem, csend van mindig, nincs forgalom zaj, a szomszédok nem vágnak fát, mert gázzal vagy hőszivattyúkkal fűtenek. (Panasonic, fujitsu, daikin gépek csendesek, a többi meg relatív)

És az a helyzet flexet igen ritkán hallani. Fűnyírás heti téma, de azt meg nem éjjel csinálják.

A kutyák csak a postást ugatják, mivel nincs átmenő forgalom nem éri őket sok inger. A kaja futároknak meg nyüszítenek...😅.


Szólval összegezve, a lakásotok árából simán kijön egy új 1,5x akkora ház az agglomerációban. Cserébe messziről jártok dolgozni, ami nem biztos, hogy időben több.

2023. szept. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Laktam és is a közelben egy új építésű ház legfelső emeletén. Pont a ház felett mentek el a járatok a Hármashatár-hegy felől. Az első két hétben zavart, később már fel sem tűnt. Várjatok egy kicsit, lehet megszokjátok.
2023. szept. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Gondolom este éjjel amikor minden elhalkul és pihenni akar az ember akkor érzékenyebb a zajokra.

Napközben egyébként nincs 5-10 percenként repülő az égen. Most sincs.

Belvárosból jövök ott ilyen probléma nem volt. Jó példa itt olyan mint amikor ünnepség ideje alatt külön bemondták a sajtóban hogy elnézést mert folyamatosan röpködni fog helikopter a térségben a belváros felett. Na kb. olyan hangos csak mindig.

És nem az a baj hogy közel a reptér amúgy nincs annyira közel, hanem hogy a gépeket felettünk vezetik el folyamatos légifolyosó.

2023. szept. 21. 08:06
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A 9. kerületben laktam, ott is gyakran hallottam főleg hajnalban a repülőket. Engem is talán az első hónapban zavart nagyon, aztán megszoktam. Csak akkor zavart, ha amúgyis csak forgolódtam, így volt mire fogni, hogy miért nem tudok aludni. :D Reggeltől már elnyomta a villamos és a forgalom zaja.

Mit tehetsz? Semmit. Mielőtt megvettétek, oda kellett volna mennetek gyakrabban hallgatózni, hogy milyen zajok vannak. Mostmár megszoksz, vagy megszöksz.

2023. szept. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

Bizony a leszálló gépek pont ott húznak el ha 13-as a pályairány:

[link]

2023. szept. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Csak egy példa: ha kint ülsz az erkélyen és beszélgetsz elhúz feletted egy repülő akkor nem hallod amit melletted a másik ember mond. Ilyen hangos.


Exclusive méregdrága lakóparkokról ennyit!

Nem mondták hogy légi irányítási térképpel kell Budapesten ingatlant vásároljunk.. :)


Köszönöm a bátorítást remélem megszokjuk. A fő gond a gyerekek, hogy felébrednek rá.

2023. szept. 21. 09:30
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek hamarabb alkalmazkodnak, mint ti.
2023. szept. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%

Elég drága tanulópénz volt.

Az ingatlanos örülhetett hogy végre el tudott sózni egy vacak lakást. :D

Amúgy ott a nagyfaluban mit vársz???? Hogy gondolod hogy tök csendes lakász fogsz találni? Nem is értem az ilyen embereket.... Butapest legbelső részében full csendet szeretnél? Hogyan? :D

Megnyugtatlak, az indulási eljárásokat - pont a nyűgösök miatt - módosították már így nem a város felett emelkednak a gépek, hanem kifordulnak balra vagy jobbra.

2023. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!