Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire pofátlan dolog egy...

Mennyire pofátlan dolog egy 40 millióért kínált lakásra 30 milliós ajánlatot tenni, ha erősen túl van árazva?

Figyelt kérdés

2023. szept. 23. 20:25
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
93%
Az, de egy próbát megér. Még el is fogadhatják.
2023. szept. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
69%

Most gyakorlatilag minden túl van árazva.

Mondhatsz 20-at is :)

2023. szept. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
84%

Miért ne? Puding próbája az evés.

Én egy 35 milliós házra mondtam 26-ot. (volt összesen 30 millióm, de illeték, berendezések, stb stb meg igyis kevés volt) és elfogadta a tulaj.

2023. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
94%

Hogy túl van-e árazva nem te döntöd el, de mindegy is. Adsz egy ajánlatot, nem veszítesz vele semmit, ha elfogadják túl volt árazva, ha nem akkor nem, vagy később derül majd ki.

Veszteni nem vesztettél semmit, ha nincs 30 milliód vagy annyiért nem kell a ház.

2023. szept. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
44%

Szerencsére nem egy random, pénz nélküli álmodozó dönti el, hogy mi van túárazva.

Igen pofátlanság egy 75%-os ajánlatot adni. Ettől függetlenül, ha a nem ég tőle a képed, nyugodtan, veszítenivalód igazából nincs. Ha nem fogadják el, úgy sem kell többet beszélni egymással

2023. szept. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ. Ha azonnal fizetsz már akár másnap és nem vársz csokra hitelre stb akkor simán.
2023. szept. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Megprobalni meg lehet.
2023. szept. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Úgy látom, a random kommentelőnek nagyon fáj a túlárazott kifejezés...de ne aggódj! Pár év múlva a te kis túlárazott vityillód is elmegy majd! Vagy ha egy korábbi sérelem, az idő minden sebet begyógyít. ;)


A többieknek köszönöm.

2023. szept. 23. 23:14
 9/39 anonim ***** válasza:
77%

Jók ezek a /mondhatsz 20-at/ is tanácsok.


Mondhatsz neki tesó 10-et is, körberöhög az eladó aztán felrakja a telszámodat tiltólistára.


Annyira brutál nem szakadt be az ingatlan, mint most itt a gyakori kérdéseken olvasom egyes kommentelők szájából.


Kb 5% a valós alkudható ár a legtöbb ingatlan esetében.

Nyilván az más tészta, hogyha egy 20 milliós lakást valaki felrak 40-ért és észérvekkel megfogalmazod neki, hogy ez a lakás 20-at ér a te meglátásod és környékbeli ingatlanokkal összehasonlítva.

Itt viszont jöhet azzal a szöveggel, hogy akkor sok sikert vedd meg azokat.


Én pont egy 35 milliós ingatlan eladásában voltam benne. A vevő ragaszkodott a 30-hoz. Visszahívtam pár nap múlva, hogy mi a végső ára, mondta, hogy ááhh... de hajlandó közelebb lenni. Mondtam neki köszönöm, ennyiért nem eladó. Biztos másra számított, de nem mindenkit kerget a tatár bármilyen hihetetlen is eladást tekintve.

2023. szept. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
73%

Sokat függ. Tégla vagy panel? Ha panel részt vett-e panelprogramban vagy még a régi omladozó szar? Ha panel és nincs újítva akkor az is nem is lesz többet tehát évente csökkeni fog az ára mindegy hogy mennyire csilivili a lakás. Panelba alapból kínlódás minden még egy festés is. Ha tégla akkor már nem alkudhatsz annyit, mint panelen, de abból is vannak omladozó vackok. 10 emeletes vagy 4 emeletes ... földszint ami penészedik vagy 2-3 emelet? Erkélyes vagy nem? 2 szoba vagy 3 szoba? Gáz cirkó vagy sima gáz? Távhős vagy nem?


Sok mindentől függ. 5-10%-ot égő pofa nélkül is lehet alkudni, ha túl árazottnak gondolod maximum nem fogadja el, de amúgy 25%-ot lealkudni tényleg csak akkor lehet, hogyha valóban nem ér annyit.

2023. szept. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!