Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáskiadás vagy valamilyen...

Lakáskiadás vagy valamilyen más célú ingatlan?

Figyelt kérdés

Nincs túl nagy keretem rá, kb. 30 M Ft.

Lakást érdemes nézni Bp. külső részén, nem sokra elég. Esetleg üzlethelységet? Vagy nyaralót és megcsinálni vendégháznak?


Te mit vennél és hol?



2023. szept. 30. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem üzlethelységet nehéz kiadni, igaz ha találsz bérlőt és neki ott bejön a vállalkozása, akkor nagyon stabil bérlőd lesz. De ott elég más adózási szabályok érvényesek, mint lakóingatlan kiadása esetén. Nem részletezem, de én nem vennék üzletet. Több okból is lakást vennék, de 30 milliós kerettel nem Budapestet céloznám meg.

Vendégházra üzemeltetése komoly munka, engedélyek szükségesek. Ha csak a munkád mellett akarsz plusz jövedelmet az sem jó megoldás, és az a fránya adózás itt is beleszól jócskán.

2023. szept. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Akinek 30 milkája van az nem kérdez.
2023. okt. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

Mindenképpen lakást vennék.

Laknia mindenkinek kell valahol míg üzlet bezár-kinyit-csődbe megy, nem olyan stabil.

10-10 millió önerővel hitelre vennék kettő 40 milliós panelt ami fel van újítva.

Maradék 10 et betenném állampapírba vagy egyéb olyan megtakarításba ahonnan ki lehet venni ha megszorulnék.

2023. okt. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bőrarc válasza:
73%

Hát ha ennyire az ingatlan bérbeadásban gondolod a passzív jövedelmet, akkor 30 millióból megyeszékhelyen vagy egyetemi városban lehetne nézni valami normálisabb állapotú panellakást, minimum 3 különbejáratú szobával és azt szobánként kiadni. Ja, és fontos, hogy ne gettós részen legyen.


Nekem valamivel több van befektetve, mint 30 millió, de államkötvényben, részvény ETF-ekben megosztva. Befektetési célú ingatlanban nem gondolkodom egyelőre, ahhoz azért több kellene, mint amennyi most van.

2023. okt. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Bőrarc válasza:

15:48


Lakáshitel kamatok jelenleg évi 8-10%. Számoljunk csak 8%-kal:


60 millió hitel kamata évi 4 millió 800 ezer forint, azt leosztva 12 hónapra, havi 400 ezer forint. Ez csak a kamat, a tőketörlesztés még sehol. Később, ha lesznek kedvezőbb kamatok, ki lehet váltani, de ezt nem tudjuk, mikor lesz.

Addig is a kérdés: Két 40 milliós panel kiadva bérbe ki tud termelni havonta 400 ezer forintot+a tőketörlesztést?


Én ekkora hitellel biztos nem vásárolnék befektetési célú ingatlant.

2023. okt. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első két évben biztos mínuszos lesz, hosszútávon éri meg.

Egyedi kamattal és ha minden jól megy legfeljebb a kamatot termeli ki.

2-3 év múlva lesz érdekes amikor havidíjban csökken a kamat aránya és bérleti díj is emelve lesz.

2023. okt. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bőrarc válasza:

A havi 400 ezer kamaton felül a tőketörlesztés ennyi:


Tegyük fel, 20 évre veszi fel a 60 millát:


Évente 3 millát kell visszafizetni, az havi 250 ezer ft. 250 ezer+400 ezer kamat= 650 ezer ft havi kötelezettség. Ehhez azért már kell egy minimum 1 millió 200 ezres havi stabil jövedelem, ami 60%-ban terhelhető, de ez még akkor sem biztos.


2-3 év alatt nagymértékben nem csökken a tőketartozás, 6-9 millióval csökken.


Egyszerűen ekkora hitellel nekem nem érné meg két 40-50 éves panellakást vásárolni. Nagyon kockázatos.

2023. okt. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A lakaskiadás a legkedvezőbb és legegyszerűbb adozás szempontjából. Ha vendegházat akarnál kiadni pár napokra, azt szállashely-szolgáltatasnak hívják. Bejelentesköteles, rengeteg adminisztrációval jár, es tényleg profin kell csinálni, hogy jövedelmező legyen. Értem ez alatt, hogy rengeteg jol kinéző profi szállás van a poacon, nagyon szuperül kell kinézzen a te kis kecöd, hogy a vendég azt válassza. A garázs kiadása (önállóan, nem lakással együtt) áfa-köteles. Ha kezdő befektető vagy, a fenti szempontok miatt én a lakás hosszutávú kiadását javaslom. Csak jól szűrd meg a bérlőd.
2023. okt. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A döntés attól függ, hogy milyen céllal szeretnéd használni az ingatlant. Ha befektetésként szeretnéd használni, akkor a lakáskiadás lehet a legjobb megoldás. Budapest külső részén is találhatsz jó áron lakásokat, amelyeket kiadhatsz. A bérleti díjak Budapesten általában magasak, így jó hozamot érhetsz el.

Budapest külső részén található lakásÚj ablakban nyílik meg

flatco.hu

Budapest külső részén található lakás


Ha üzleti célokra szeretnéd használni az ingatlant, akkor érdemes üzlethelységet venni. Budapesten sok helyen találhatsz üres üzlethelységeket, amelyeket megvásárolhatsz. Az üzlethelységek bérleti díjai is magasak lehetnek, így jó hozamot érhetsz el.

Budapesten található üzlethelységÚj ablakban nyílik meg

www.torontalipartelep.hu

Budapesten található üzlethelység


Ha nyaralót szeretnél venni, akkor érdemes olyan helyet keresni, ahol nagy a kereslet a nyaralók iránt. Például a Balatonon vagy a Velencei-tó mellett található nyaralók nagyon népszerűek. A nyaralók bérleti díjai is magasak lehetnek, így jó hozamot érhetsz el.

Balatonon található nyaralóÚj ablakban nyílik meg

hangulatos-balaton-parti-nyaralo-revfulop.booked.hu

Balatonon található nyaraló


Ha nem tudod, hogy melyik lehetőség a legjobb számodra, akkor érdemes szakértő segítségét kérned. Egy ingatlanközvetítő vagy egy pénzügyi tanácsadó segíthet neked a döntésben.


Személyes véleményem szerint, ha 30 millió forintból kell választanod, akkor a lakáskiadás lehet a legjobb megoldás. Budapest külső részén találhatsz jó áron lakásokat, amelyeket kiadhatsz. A bérleti díjak Budapesten általában magasak, így jó hozamot érhetsz el.

nov. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!