Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kaphatunk lakáshitelt úgy...

Kaphatunk lakáshitelt úgy hogy ha a férjem venné fel és én lennék az adóstárs de felmondási idő alatt lennék ?

Figyelt kérdés
2023. okt. 10. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
mondjuk úgy, hogy a felmondási idős munkálttói wc papírnak való.
2023. okt. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ha a férjednek van elég fizuja, akkor nem kell, legalábbis az OTP-nél nem kellett semmi az adóstárstól
2023. okt. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

OTP-sek vagyunk mind a ketten, 7 millió önerőnk van a babaváróból és 13 millió lakáshitelt szeretnénk még felvenni ,viszont a férjemnek elég a kevés a fizetése ( 200.000 Ft) .

Nem vagyok még felmondás alatt de már egyre rosszabb a helyzet ahol dolgozok és nagyon elgondolkodtam hogy felmondanék de szerintem akkor még várok vele

2023. okt. 10. 18:44
 4/9 anonim ***** válasza:

felveszitek a hitelt, és ha folyósították, már fel is mondhatsz, akkor már nem érdekel senkit.

Viszont gondolkodjatok el azon, hogy tuti bírni fogjátok e a törlesztőket ha esetleg egy ideig nem lesz munkád.


babaváró asszem olyan 50e Ft körül van, ha még nincs szüneteltetés. A 13m-re pedig olyan 100e Ft körül látom a kalkulátorban a havi törlesztőt, 20 évre.


Ennek persze járhatok utána, de ha ez így van, akkor csak a férjed fizujára nem kapjátok meg. Neked nem tudom mennyi a jövedelmed, de neccesnek tűnik kicsit így is.

7M önerő is kevés szerintem.

30M-nak 6M az önereje, ami a legalsó határ, lehet többet követel a bank. De ha meg is adják, marad 1M-otok ügyvédre, meg minden egyéb költségre, illeték, stb.

2023. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
mégis miből akarjátok fizetni a hitelt?
2023. okt. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

200 000 Ft a teljes bevétel, amiből ketten éltek, fenntartotok egy ingatlant és ebből még hitelre is jutna?

A te fizetésed mennyi? Mert erre így nem fogják megadni.

2023. okt. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, 20 M-ra 800 000 Ft a vagyonszerzési illeték, az ügyvéd+Földhivatal is lehet 200 000 Ft, hitelbírálati díj, taxi, fénymásolás, miegyéb, költözés, bútorok, szállítási díjak, felújítás, konyhabútor, háztartási gépek, ágynemű, függöny, redőny, szúnyogháló...? Ez összesen 4-5 M még a vételáron felül.

Ha 15 M a vételár, akkor persze a hitel fedezi, de akkor meg érdemesebb kevesebb hitelt felvenni és ezeket menet közben jövedelemből apránként beszerezni, minden évben 1-2 dolgot.

2023. okt. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2023. okt. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt szerintem a személyzetiseken is múlik, mert lehet a felmodási idő miatt már nem is adnának jövedelemigazolást.

200 ezres fizura meg ennyi hitelt biztos nem adnak.

2023. okt. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!