Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehetséges így az albérlet...

Lehetséges így az albérlet felmondási idő?

Figyelt kérdés

A szerződésben 1 hónap felmondási idő van. Lehet olyan, hogy én találtam egy albérletet jövő hónap elseji költözéssel, de a jelenlegi főbérlővel csak szombat reggel tudok találkozni. Lehet olyan, hogy én így akkor (ugye 12.e lesz) felmondom a szerződést, hogy elsején tudjak a másik lakásba költözni?

Mindig csak 10.e körül találkozok a főbérlővel, múlt hónapban még nem volt lakás kilátásban


2020. szept. 9. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a hónap elején szokás felmondani.

Ha jó fej a tulaj, akkor elfogadhatja így is, ha nem vagy kell neki a pénz, akkor a következö hónapot is kifizettetheti veled.

2020. szept. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Írásban való felmondásról még nem hallottál?
2020. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egy idős nőről van szó, nincs e-mail címe, a lakcímét nem tudom..

Nyilván ha tudnék neki írni, már megtettem volna.

2020. szept. 9. 18:47
 4/9 A kérdező kommentje:
Első, a következő hónapot is csak 11ig, nem? mert 30nap a felmondási idő
2020. szept. 9. 18:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem telefonon beszélsz vele vagy az túl korrekt lenne vajon...
2020. szept. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mivel ma szerződtem le az új albérletben és addig nem akartam “2 szék közé ülni”, gondolom ez a 2-3nap ilyen szempontból már mindegy, hogy személyesen beszélek-e vele..

Egy kérdést tettem fel, arra szerettem volna választ kapni, nem a köpködést. Nem láttok bele a helyzetbe, hogy mit miért teszek

2020. szept. 9. 19:37
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Mivel idősről van szó s ilyen trendi dedósként rendeznéd a dolgot ( mert az ), hogy "írok emailt", tuti rád veri az 1 hónapot, én ezt tenném, akiben ennyi korrektség nincs....nem köpködés, hanem gerincesség ez a dolog...


Amikor szólsz, onnantól az 1 hónap felmondási idő, mi nem érthető ebben...írjam meg emailben is tán;)


Tisztelettel, válaszoltam a kérdésre is:)

2020. szept. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, nem írtam neki mailt. Korrekt módon szeretném megoldani, de nyilván, amíg másik helyet nem találok, addig nem szólok neki, hogy egy hónap múlva költöznék.

Ismerem már annyira, hogy ha nem is találnék semmit, tuti kirakna

2020. szept. 9. 20:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha rendes a tulaj a lakást szépen kitakarítva adod vissza simán bele fog menni :)
2020. szept. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!