Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet felmondása során a...

Albérlet felmondása során a felmondási idő alatt milyen gyakran vagyok köteles beengedni az új érdeklődőket?

Figyelt kérdés

Egyáltalán köteles vagyok?

Ugyanis ma azzal állt elő a tulaj, hogy már szerda reggel jön egy érdeklődő, legyünk otthon. Ezenkívül írjuk össze, hogy minden nap! mikor érünk rá, hogy tudjon egyeztetni időpontokat. A szerződésben erre külön nem tértünk ki, csak hogy "a nem érintett pontokra az általános vonatkozik", de arról nem igen találtam még semmit.


2021. aug. 9. 23:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez tipikusan olyan kérdés, amit két normális, felnőtt, megoldásra törekedő ember meg tud beszélni. Nyilván nem így működik, hogy szerda reggel legyek itthon, mert ha dolgoznom kell akkor nem fogok szabadnapot kivenni az ő kedvéért, de az hogy titeket megkérdez hogy mikorra hívhat érdeklődőt, szerintem korrekt.
2021. aug. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, az korrekt lenne. Csak sajnos nem előzmények nélkül megyünk el. Ma este például kopogás nélkül ránk nyitotta az ajtót, hogy jött megnézni a házat "mennyire bsztuk szét 5 hónap alatt" miközben egyfolytában b**zdmegezett, plusz a fejünkhöz vágta, hogy nem arról volt szó, hogy elmegyünk 5 hónap után. Pedig nyilván nem hobbiköltözők vagyunk, hanem szar a lakás.

Kb úgy beszélt velünk először mintha ő lenne a földesúr mi meg valamiféle hajléktalanok akiket megszánt és leélték a lakását. Persze nem talált hibát, így belekötött abba, hogy miért fúrtuk fel a függönykarnist és egy polcot, mert ezt majd levonja a kaucióból - holott előtte jóváhagyta, plusz mondtuk neki, hogy azt a 4 lyukat el fogjuk tüntetni.

Aztán jött, hogy akkor mikor legyünk otthon, mert minden nap jönni fognak...

2021. aug. 9. 23:40
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Egyáltalán nem vagy köteles, mért lennél, úgyhogy ilyen előzmények után ne is legyél. Soha. A felmondási idő lejártáig a ti kizárólagos birtokotokban van a lakás. Ne félj beleállni a konfliktusba, nem tud mit csinálni.
2021. aug. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Amíg ott vagytok és fizetitek a lakást, addig nem járkálhat be senki más, és a tulaj is csak állapotellenőrzés céljából előre egyeztetett időpontban. De azt se minden héten, ha jól tudom havonta lehet ha nincs máshogy megállapodva.
2021. aug. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

Nem mehet be egyáltalán, ha nem engeded meg neki.

Normális esetben ez megbeszélhető, de ha így áll a tulaj hozzátok, álljatok ti is így hozzá.

"Ma este például kopogás nélkül ránk nyitotta az ajtót" Ez is nonszensz. Ha otthon vagytok, akkor is zárjátok az ajtót, kulcsot hagyjátok benne a zárban, aztán pattogjon odakint, ha kedve van hozzá.

Ha nem vagytok otthon, akkor se mehet be, én megmondanám neki, hogy mutogassa a lakást, ha már nem lakom benne, ha be mer menni nélkülem, még fel is jelentem. Ha kiröhög, mondd meg neki, hogy veszel egy ajtóra néző kamerát a lakásba, ami pont fel fogja venni, hogy belép a kíséreted nélkül, te meg észreveszed utána, hogy eltűnt az otthon tartott jelentős mennyiségű készpénzed.

Hidd el, nem fogja megkockáztatni, csak hihetően kell előadni.

2021. aug. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Természetesen ha ő így áll hozzá én is így fogok.
2021. aug. 10. 09:26
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk havi két alkalom van a szerződésbe írva, megbeszélt időpontban (az ügyvéd javasolta, hogy ezt írjuk bele). Szinte mindenre kiterjed a szerződés. Nézd át a tiedet, ha nincs benne ilyesmi leírva, sokat nem tehet.
2021. aug. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Alap esetben azt mondanám, hogy ezt meg lehet beszélni. Én úgy költöztem be, hogy nekem is a még ott lakó bérlő mutatta körbe a lakást, mert a tulaj már akkor meghirdette mikor még csak közölte vele a bérlő, hogy két hónap múlva távozik. Mondta a lány, hogy ő is ugyanígy költözött be, neki is az előző bérlő segített és most szívesen megteszi ezt másoknak is ugyanúgy. Úgyhogy én is erre számítok, hogy majd rám lesz bízva ez a feladat, ha távozok. Nekem igazából nem lesz ez probléma, de ehhez ugye hozzátartozik az, hogy előre számítok rá és alapvetően teljesen jó a kapcsolatom a tulajjal. Például ő soha nem járt a nyakamra, nem faggatott stb., sőt. Ha nálatok viszont ilyenek a viszonyok, ahogyan leírtad, akkor én sem vállalnám és megmondanám neki, hogy várja amíg kiköltözök és majd azt követően hívja oda az érdeklődőket.
2021. aug. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha akadalyozod a tovabbi berbeadast,az karokozasnak szamit es a kauciot meg fogja tartani jogosan.


Benne vagyunk a temaban. Sajnos.


A kauciot ha vissza akarod kapni,akkor beengeded a nezoket.


O bejelenti,mikor jonnek es te vagy otthon vagy vagy nem . De nem kell hozzad alkalmazkodnia. Nalunk is igy van a szerzodesben.

2021. aug. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%
9-es! Amíg bérli, addig azt enged be, akit akar, hiába pattog és fenyegetőzik a tulaj.
2021. aug. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!