Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tulajdoni lapon mennyi idő...

Tulajdoni lapon mennyi idő legfeljebb, mire a tulajdonjog bejegyzés iránti kérelem eltűnik széljegyről és megtörténik a tulajdonosváltás?

Figyelt kérdés
Ki lett fizetve az ingatlan és az ügyvéd elmondása szerint minden papírt bevitt a földhivatalba.

2023. okt. 17. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Régen ez fél évbe is beletelt vidéken, de Bp-en sokkal rosszabb volt a helyzet.

Ha azóta valamit javult is a helyzet, ne legyen illúziód: soká fog tartani.

2023. okt. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb 1 hónap múlva már tulajok voltunk, (mikor a jelzálog bejegyzés határozat megjött).
2023. okt. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
1-3 nap igazából. Ezeket gyorsan csinálják
2023. okt. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, mert nekem 5 hete csak széljegyen van a kérelem, birtokba is vettem a lakást egy hónapja, de nem tudok bejelentkezni, mert a kormányablakban mindig visszadobják. Nem kapok lakcímkártyát amíg csak széljegyen van a tulajdonjog bejegyzés iránti kérelem.
2023. okt. 17. 19:29
 5/10 A kérdező kommentje:
Na sikerült nekik másfél hónap alatt.
2023. okt. 25. 20:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Épp írni akartam, 60 napjuk van rá! Szóval elhúzzák 1,5-2 hónapig... Ügyvéd azért lett kifizetve hogy a nevét hozzáadva minden rendben lesz. 99%-ban nem támadható meg.
nov. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Nyugi, nálunk november óta széljegyünk van. Bank már kérte a tulajdoni lapot. Bent a földhivatalban pedig azt mondják minden rendben. :/

Hol ott, ha lekérjük, akkor tisztán látszik, hogy az még csak széljegy 🤷🏻‍♀️

jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hétfőn kifizettem a vételárat, kedden ment az ügyvéd intézni, rá egy hétre Hétfőn már én voltam bejegyezve.
jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Széljegyen vagyok egy hónapja, nem tudom, mi tart már nekik ennyi ideig.
febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9: Valszeg van valamilyen terhelés rajta.
febr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!