Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ezeket az újépítésű - 10 éven...

Ezeket az újépítésű - 10 éven belül épült társasházakat miért 0 intim szférával tervezik?

Figyelt kérdés

Voltunk megnézni pár lakást Budán, az erkély olyan, hogy konkrétan át tudnék nyújtani egy tányér levest a szomszédnak, ha kint ül az erkélyen. Nem vagyok introvertált, de úgy kiülni valahova, hogy kisebb távolság van közöttünk, mint egy étteremben elég furcsa.

A felső erkély dettó ilyen, hogy simán lelát rád a felső szomszéd.

A másik amivel találkoztunk, hogy 40 nm-es lakást 20 nm-es terasszal.


A belső elrendezés meg egy aránytalan hálófülkés kicsi szoba meg egy 35 nm-es előtér ami ilyen nappali konyha.


Ezek véleményem szerint még 2 főnek is kényelmetlenül kicsi / rossz kialakítású.


Arról nem is beszélve, hogy minél kevesebb térelválasztó fal van, annál jobban vezeti a hangot a lakás.

Ha hangos a szomszédod akkor az egész nappalidban hallgathatod, de van esélyed elmenekülni a 10 nm-es hálófülkébe.

Ez komolyan 21. századi? Ennél még a panellakásokat is emberibbre tervezték


2023. okt. 20. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Eladásra épült, régen az állam épített kvázi szabványokkal
2023. okt. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor belefutottam egy ilyen hirdetésbe és csak forgattam össze vissza a képeket hogy biztos rosszul fotózták, de nem, tényleg a felső szomszéd teraszáról pont az alatta lévőre lehetett lelátni teljes egészében.

Én még ráadásul introvertált is vagyok, úgyhogy már a képek látványától felállt a szőr a hátamon. El nem tudom képzelni hogy akár egyetlen napot eltöltsek ilyen helyen.

2023. okt. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 21.sz! Ki van spórolva az erkélyek közötti fal. Kevesebb az anyagköltség, de annyiér adják el mintha megépült volna.

Autónak szánt garázst is építenek ma már tető nélkül... sokmillió Ft-ért...

Lehet hogy 50év múlva az lesz a modern garázs hogy 4 cövekre lepedő kifeszítve...

2023. okt. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most éppen ez a divat.
2023. okt. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, mi épp emiatt adtuk el az újépítésű lakásunkat. Szemben 2 sorház közös udvarral, udvarok előtt 40m2 füves rész, középen út. Lent terasz, fent erkély. A szemben lévő erkélyen folyamatosan kint napozott a kiscsaj, néha a pasijával, ott nyúlkált a bugyijába... A nagy teraszajtón is simán be lehetett látni. Terasz minden elválasztó nélkül, a mellettünk lévő szomszédnak belelátsz a tányérjába, ha ott eszik. Sokan mondtam a férjemnek, hogy engem zavar, hogy idelátnak. Őt nem zavarta, de eladtuk. A vicc, hogy 2x annyi volt az ára, mint egy panelnak, ahová senki sem lát be. :( Szerintem is nagyon rossz sok új építésű elrendezése. Nem csoda, mert nálunk 2 régi ház helyére építettek 8 lakásos sorházakat. :(
2023. okt. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!