Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy lakás eladása hogy megy,...

Egy lakás eladása hogy megy, amikor még ott élek?

Figyelt kérdés

Tervezem a földszinti, 9. kerületi lakásom eladását. Erre előkészítettem a területet, próbálom a lehető legszebbé és tisztábbá tenni, de természetesen ahogy itt élek, ez idővel csökken, illetve folyamatosan fenn kell tartani. Ami oké, ha meghirdetem és jönnek megnézni, előtte rendet fogok rakni, de azt nem tudom hogy pl. az esetleges vevőket zavarja ha még ott vannak a dolgaim az asztalokon, polcokon? Mikor én vettem lakást mindegyik lakás amelyiket megtekintettem üres és csak minimálisan berendezett volt, ezért kérdéses számomra. Igazából látszott hogy az ingatlanos "staging"-elte a lakást, nagyon ízlésesen elrendezte hogy hívogatóbb legyen.


Illetve a másik kérdés, hogy amikor esetleg lesz egy vevő, akkor általában hogy megy hogy minél előbb költözzek el onnan? Hogy lenne a legjobb, talán keresni egy albérletet és átköltözni oda az eladandó lakást pedig teljesen minimálisra leszedni és fogadóképessé tenni, de akkor kétszer kell minden dolgomat átpakolni (az albérletbe, majd az új lakásba amit veszek ennek az árából + a megspórolt pénzből) illetve van egy erős költsége is, vagy van hogy ezt meg lehet beszélni, hogy megegyezünk hogy megveszik és pl. 4-6 hét múlva lehet beköltözni, én pedig addig elpakolok onnan mindent?


Előre is köszi a válaszokat!



2023. okt. 22. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ugy adod el a lakast hogy nehany heten belul elpakolsz onnan, a vevo meg ennek tudataban veszi meg hogy tudja hogy nem azonnal koltozheto.

A kerdes hogy te pont akkor talalsz e megfelelo hazat amibe be is tudsz koltozni mire a mostanit elhagyod.

2023. okt. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A birtokba adás idejét is illik beleírni a hirdetésbe. Nem egyedi eset a tiéd, sokan vannak így vele. Sok hirdetésben lehet olvasni akár 2-3 hónapos kiköltözési időt is. Nyilván ez valamennyire szűkíti a potenciális vevők körét.
2023. okt. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Mi pl most adtunk el lakást nemrég, még laknak benne. Úgy lett megállapodva, hogy amint megkapjuk az árát, az új lakást fizetjük és kb +1 hónap költözés.

Ha nem tudsz azonnal költözni és jó fej a vevő, van, hogy megengedi, hogy ottmaradj "albérletbe" még pár hónapig miután átkerült a lakás a nevére.

2023. okt. 23. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Mi épitkeztünk, ezért kénytelenek voltunk bérleménybe költözni az ingatlanunk eladása után.


A bérleti díjat (1 év) belekalkuláltuk az eladási árba.


Az adásvételi szerződésbe bele foglaltuk, hogy mikor lesz a birtokbaadás. Így kerestük az albérletet is.

2023. okt. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Annyira azért nem varázsszer a homestage-ing. Én gyerekekkel ott lakva adtam el lakást. Szóval bár nagyon igyekeztem, de ez a rendrakósdi olyan volt, mint hóesésben havat lapátolni. Elsősorban mindig a környék számít, utána a ház állapota, utána a lakásé és ott is elsősorban ilyenek, mint fűtés, nyílászárók... Szóval hogy van-e épp egy bögre a mosogatóban és virágzik-e épp a kaktuszod, az a vevők 99,9%-át szerintem nem fogja érdekelni :)

És akkor úgy volt, hogy van hova tovább lépni, így 1 hónap kiköltözés volt a szerződésben. De aztán sajnos vagy sem mégsem a kiszemelt ház lett a befutó (eltitkolt problémák merültek fel az ingatlannal), így még 3 hónapot albérleteztünk és raktároztunk, mire találtunk másikat. És így is nagyon mázli volt, hiszen amiket néztünk, ott az eladók mind 3 hónapot kértek kiköltözni.

2023. okt. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm a válaszokat :) A feltételezésem az hogy ha nálam van kilátásban vevő viszonylag gyorsan megtalálnám azt ahova én mennék tovább, mert most elég sok az eladó lakás a piacon, illetve ahogy néztem a hirdetéseket már most találtam néhányat ami tetszik, szívesen mennék oda, csak ugye előbb hozzá kell jutnom a mostani eladásából befolyt pénzhez.
2023. okt. 23. 11:26
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet hogy hitelell veszi meg meg babaváró akkor neked kell 3 hónapot várnod a pénzre addig meg van időd keresni.
2023. okt. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!