Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten a bőség zavarában,...

Budapesten a bőség zavarában, hogy döntsek, hogy hol vegyünk lakást?

Figyelt kérdés

Zuglóban éltem mindig azon belül is nagyzuglóban (pár hónapot leszámítva, rövid ideig laktam a 7. kerületben). Sajnos, elhunyt Nagymamám. Örököltem utána egy lakást, amit értékesítve tudnék venni a spórolt pénzemmel nagyjából 55 millió Ft-ért lakást.


Ez már akkora összeg, hogy alkuképesen nézegetem a 60 milliós és rengeteg a találat.

Jelenleg a 13. kerületben dolgozom ahová úgy jutok el, hogy 80-as trolival a Keletibe, onnan meg a 20-assal a célba. Kb 35 perc szokott lenni az út.


Őszintén annyira nem szeretem már a keleti pu. környékét, hogy annyira szívesen elkerülném ezt a közlekedési csomópontot a jövőben.


Szeretek Zuglóban élni, annak ellenére, hogy sok lehetőség nincs és kicsit unalmas is, de én sem vagyok egy pörgős fajta.

Viszont munkalehetőség terén Zugló elég rossz, és ha a jövőben váltanék és munkát nagy a valószínűség rá, hogy nem Zuglóban lenne a munkahely.


Ahol sok munkahelyet látok a pesti oldalon: belváros, 9. kerület, 13. kerület.


Budai oldalt annak ellenére, hogy Budapesten élek amúgy annyira nem is ismerem, így arról ne tudok nyilatkozni.


Szóval, hogy olyan is hozzá tudjon szólni, aki nem Budapesten él, a kérdésem az inkább ez:


Hol volna érdemes lakást venni? Amit viszonylag ismerek és szeretek is azért (14. kerület) vagy érdemes volna elmozdulni olyan kerület irányába, ahol a szakmámon belül szinte biztos, hogy mindig lesz munkahely és akár gyalogtávolságra is meg tudnám közelíteni a munkám? Ez utóbbi elég sokat nyom, mert aki tudja az érzi, hogy a fővárosban a csúcsidőkben a tömegközlekedés elég idegörlő dolog a tömegnyomor és néha a proli arcok miatt.


2023. okt. 23. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2023. okt. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy valamit tudok tanácsolni:

Ne kapkodd el, ha ennyi pénzed van!!!

Beszélj rohadt sok emberrel!

2023. okt. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Jobban tudnánk tanácsot adni, ha felsorolnád mi az, ami fontos neked a lakókörnyezetben, és mi az amit mindenképp el szeretnél kerülni.

Budára látogass el sétálgatni, legtöbb környék Zuglónál is jobb, a közlekedési csomópontok ott sem vidám helyek, de messze barátságosabbak a Keletinél.

Meg alapvetően a kinézett környéket hárd körbe GYALOG nappal, estefelé és éjszaka is több alkalommal.

2023. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!

Én sem szeretném elkapkodni, tavaszra van tervezve a vásárlás, de amúgy ha úgy nézzük mindjárt tél, az leszalad és ott állunk előtte.


Ami igény volna legalább 40 nm vagy 2 különnyíló szoba.

Nagyzuglónak kertvárosi részén lakok most (Bolgárkertész utca környéke)

Bulizni nem járok, inkább a zöld környezeteket keresem, azt is csak sétálás szinten nem túrázás.

Nagyobb méretű bolt közelsége nem lényeg, mert általában mindent webshopról rendelek az élelmiszert leszámítva.

Legyen zöld közelség vagy valami játszótér majd a gyerekek miatt vagy pad ahova ki lehet ülni anélkül, hogy 3 perc múlva jönne valami kéregető. (Városliget nekem ilyen szempontból nagyon bejött, vagy Pillangó parki sportálya). Utóbbit is nagyon szeretem.


A sok utazást szeretném elkerülni melóba, nálam a sok az azt jelenti, hogy 3 átszállás vagy 45 percnél tovább tart utazni.


A Puskás környéke is tetszik, de ott a sportesemények miatt nem szeretnék lakni.


Budát nem ismerem. A 3. kerület az nagyon kiesik úgy a barátok vonzáskörzetéből. A barátaim java része a Pesti oldalon lakik, ott is: 8. 9. 18. kerület körzete.


Nem tudom ez alapján valamit sikerült-e szűkítnei.

Most azt csináltam, hogy kinyomtattam Budapest térképét és elkezdem színezni, hogy mi miatt esik ki és mi jöhetne szóba.

2023. okt. 23. 12:32
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Hasonló helyzetbe kerültem. Én feljegyzem, mik az előnyei annak, ahol élek, és mi nincs, de jó lenne. A színezés is jó ötlet. Én már több kerületet is bejártam gyalog, hétköznap és hétvégén, a hangulatot felmérni, betértem trafikba, kisboltba, figyeltem az embereket, épületeket és persze a hirdetéseket. Biztosan furcsa lesz egy másik kerületben élni.
2023. okt. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5: jól csinálod, nagyon meg kell nézni, Budapest olyan, hogy odébb mész 500m-t és teljesen más világba csöppensz
2023. okt. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A 20-as busz vonalán.

Illetve hova jársz még a munkahelyen kívül?

2023. okt. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A 13. Kerulet koruthoz kozeli resza az Ujlipotvaros: mindenhol poraz nelkul meno kutyak,tul sok orditozo kisgyerek,kotoszkodo nyugdijas az emberek bunkok es elutasitoak,ha rosdzul parkolsz,mar vitetik is el az autodat,(a nyugdijas egy eletorome a fugyeles es bejelentesek) a szomszedok kemkednek utanad,megjegyzeseket tesznek. Borzalmas kornyek,nem ajanlom. Csovesek is vannak.



A Florian ter panel lakotelep reszen dok a zold fuves terulet,nyugodt kedves segitokeszek az emberek,keves alig van csoves keregeto.

2023. okt. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6: Igen, pontosan, és 5 év alatt, vagy sokkal rövidebb idő alatt teljesen meg is tud változni egy környék arculata, pl. attól, hogy más fajta üzlet nyílik a házban, mint ami volt.
2023. okt. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Újlipótváros tényleg ennyire rossz? D: Ott terveztem lakást venni.
2023. okt. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!