Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit választanál, olyan környék...

Mit választanál, olyan környéket ahol szeretsz lakni de messzire van a munkahely vagy közeli munkahelyen de sokkal rosszabb lakhatási körülménnyel?

Figyelt kérdés

A kettő sajnos nem kivitelezhető.

Közelebb akarok költözni a munkahelyemhez, de az drága környék. Így jóval kisebb lakásba tudnék költözni és nekem valahogy ott élni is olyan idegen nekem, inkább betontenger mint kertvárosi zöld hangulatú.


Ahol most lakom ott viszont szeretek élni, a lakásom is nagyobb, viszont 45-50 percet utazok munkába átlagba és ezt is kezdem soknak érezni.

Pár hónapig jó, de nem tudom elképzelni, hogy ezt évekig folytassam.

Sajnos a közelben hiába nézem a munkákat nem nagyon akad.


2023. okt. 24. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez függ attól hogy mennyivel rosszabb a közelebbi lakhatás és a jobb lakhatáshoz mennyivel többet kell utazni. Teljesen szubjektív.

Én a jobb lakhatást választanám, az fixebb, mint a munkahely.

45-50 perc utazás szerintem teljesen vállalható.

2023. okt. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
40-50 perc??? Az egy nagy lófütyfürütty:)
2023. okt. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igaz nem tértem ki rá, de Budapesten élek.

Budapesten egy akkora buszon utazni 45 percet átszállva, ahol nem tudod az orrod megvakarni mert közben 3 emberhez hozzáér a kezed a lendületében, úgy másabb azért 45 percet utazni, mint egy normális, kényelmes elhelyezkedéssel.

2023. okt. 24. 11:53
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Esetleg más utazási megoldás, pl. autó, bicikli, roller?
2023. okt. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Budapesten jelenleg rengeteg az eladó ingatlan, ha alaposan szétnézel biztosan találsz olyat ami közelebb van és elfogadható a számodra. Ha meg oda kerültél, elég sokmindent tudsz alakítani a lakáson, csináld olyanra amiben jól érzed magad. Ha a zöldterület fontos keress olyat ami 5-10 perc sétára van valamelyik parktól, van jópár a városban.
2023. okt. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Semmi esetre se mennék oda ahol nem szeretek lakni. 45 perc utazás gyakorlatilag semmi. Én is ennyit utazom. De ha nem zetszik akkor ne kapkodj utazgass és nézegesd az ingatlanokat biztos lesz jobb
2023. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem költöznék a munkahely nyakára, ha nem tetszik a környék. Biztosan van köztes megoldás, mondjuk 15-20 perces BKK útra, ami tetszik is és mégis felezi az időt.

Amúgy budapesti viszonylatban tényleg nem sok idő az a 45 perc, nekem autóval 30 perc bejutni a munkahelyemre agglomerációban (és nem tervezek közelebb költözni), de ez azért lényegesen kényelmesebb nyilván, mint a buszon nyomorogni.

2023. okt. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én olyan 40-45 percet utazom. De voltak olyan kollégáim akik 5 percre laktak a munkahelytol . Meg vannak annak is az előnyei.. később kel, többet pihen. Napi szinten sporolt hozzam képest 2x45 perc utat, másfél órával több szabadidő per nap. Egy héten már közel 8 óra plusz szabadidő, közel egy munka nap. Egy hónapban 4 munkanapnyi ingazast takarit meg. Sok ám ez..
nov. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!