Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 38-40 millióból saját részre...

38-40 millióból saját részre hol érdemes vásárolni ingatlant?

Figyelt kérdés

Sajnos hozzátartozóm elhunyt, örököltem utána vidéken egy kisebb értékű ingatlant. Jelenleg értékesítés alatt áll, várhatólag az ősszel elkel.


Olyan 38-40 millió forintom volna összesen, ebbe bele van számolva saját spórolt pénz, az eladott ingatlan ára, és 10 millió forint lakáshitel.


Szerintem számolhatunk fix 40 millióval egyébként, viszont abból lejön még az ügyvédi költség, plusz a 4%-os illeték. Ezt olyan 2 millió Ft-ra saccolom.


Szóval olyan 38 millió forint tiszta pénzem van ingatlanvásárlásra.


Jelenleg Makón élek, és háttéradminisztrációban dolgozom, logisztikával kapcsolatban. Nincs sok álláslehetőség a városban, így mindenképp költözésre adnám a fejem. Egyetem után éltem 2 évig Budapesten, ahonnan az albérlet miatt költöztem végül vissza vidékre.


Az igényeim:

I. Legalább másfél szoba - tehát 2 ember is el tudjon lakni benne anélkül, hogy egy légtérben kelljen aludniuk.

II. állapotát tekintve átlagos megfelelő, ha felújításra szorul, de lakható, az még belefér.

III. Legalább I. emelet vagy a fölötti. Földszint, szuterén kizárva.


Budapest esetén az alábbi kerületek jutnak eszembe:

7, 11, 13, 14 esetleg még 9. kerület, de ott csak a József Attila ltp. környékét láttam az meg nem tetszik.


Egyéb városok amik szóba jönnek:

Pécs, Szeged, Debrecen, Kecskemét


Magam véleménye szerint, ha az elmúlt 10 évet veszem alapul és a jövő 10 évre gondolok, akkor Budapesten volna a legcélszerűbb vásárolni.


Szegeddel van kapcsolatom, hogy ott szintúgy kevés a munka.

Kecskemét állítólag unalmas, ott is éltem egy rövidebb ideig, nekem bejött.

Pécs tetszik, mint egyetemi város, itt a GYAK-on olvastam róla, ott sem írtak sok pozitívumot.

Debrecen állítólag nagyon fejlődik, de a befektető akkugyárak kicsit aggasztanak.


Kíváncsi vagyok a véleményetekre, javaslatotokra!



2023. szept. 7. 11:50
A kérdező szavazást indított:
Budapest
Debrecen
Pécs
Szeged
Bárhova, csak a fővárosba ne!
17 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából neked kell eldönteni, hogy mik az igényeid. Pécsen szép állapotban lévő nagyobb lakást tudnál venni. Pesten meg max 1,5 szobásat
2023. szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy először döntsd el hol akarsz élni, keress ott állást és utána vegyél ehhez ingatlant, vagy vegyél olyan helyen ahol ki tudod adni, később könnyebben el is tudod jó áron adni és te még eleinte bérelj inkább magadnak, amíg nem dől el hol fogsz hosszabb távon élni!

Annak nincs értelme, hogy előbb veszel egy lakást majd ehhez próbálsz alkalmazkodni munkahellyel, életvitellel, mert lehet hogy nem jön be. Ha van már munkád, a próbaidőd rendben, ott is akarsz maradni hosszútávon, vagyis legalább fél éve csinálod már és meg is ismerted azt a várost, környéket - akkor érdemes magad részére lakást venni. Amíg még bizonytalan, egyszerűbb bérlakást keresni, azt könnyebb váltani egy új költözésnél, mint eladni a lakást és venni máshol egy újat.

Ha sürgősen akarod ingatlanba tenni az örökölt pénzt és még nem tudod te mit akarsz kezdeni az életeddel, akkor inkább befektetésnek vegyél lakást belőle és add ki bérbe. A bérleti díjból tudod fizetni a hitelt vagy a magad lakásbérlését és megtartja az értékét. Majd eladod akkor amikor már bizonyosan tudod hol akarsz lakni.

2023. szept. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön, pláne, ha még nyelvet is beszélsz.Vagy a nyugati országrész... Amúgy a 2-es válaszolóval egyetértek.
2023. szept. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szegedi vagyok és sok makóit ismerek itt, de inkább Budapestre menj, ha már lett ennyi pénzed.


Amúgy igaz az, hogy előbb bérelj ki egy lakást néhány hónapra, költözz oda, szerezz munkát és aztán vegyél lakást.

2023. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha Budapest, akkor ennyiért a budai oldal is belefér már. Vagy Pest külsőbb részein nagyobb, vagy jobb lakás is.

Most nagyon lehet alkudni, az ingatlan.com-on ott rohadnak meg a hirdetések.

2023. szept. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi Pest megyében vettünk házat 40 millióért. Röhejes, de a ház 10 éve épült, gyönyörű állapotban van, ráadásul egy 1000 nm-es telken van, nagy terasszal. Csendes környék, jó levegő, nyugalom.

Ehhez képest a pesti lakásom a peremkerületben 38-40 millióért eladható lenne, pedig 50 éve épült panelról beszélünk, ami erősen felújítandó lenne már és a környék sem a legjobbak közé tartozik Pesten. Ennyit számít, hogy tízpercenként jár a busz, amivel 20 perc alatt a belvárosban vagy. 😃

2023. szept. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Neked ez kisebb értéknek számít? Más egy életen át nem tud ennyit összegyűjteni, amennyi neked az öledbe hullt.
2023. szept. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az említett kerületek szerintem kilőve ennyiért. Jó állapotú legalábbis, ennyiért max 1 szobás. Max. :) Kivéve ha tudsz jól alkudni.
2023. szept. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!